Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Kwiaty czerwonej koniczyny ochronią serce i złagodzą skutki menopauzy

Inne Choroby
Nie bez przyczyny zwolennicy medycyny naturalnej twierdzą, że działanie terapii hormonalnej doskonale wzmocni czerwona koniczyna. Ten naturalny medykament od stuleci jest wykorzystywany w łagodzeniu skutków menopauzy. Ponadto sprawdza się w zwalczaniu takich schorzeń jak astma, zapalenie oskrzeli, czy zakażenie organizmu. Wzmacnia też serce, obniża poziom złego cholesterolu i poprawia ciśnienie krwi.

Choroba Gauchera: co warto wiedzieć o schorzeniu?

Zaburzenia Genetyczne
Choroba Gauchera zaliczana jest do najrzadszych nieuleczalnych chorób genetycznych. Być może niesłusznie, gdyż liczba chorych rośnie z roku na rok. W Polsce z tą chorobą może zmagać się około 200 osób, natomiast zdiagnozowanych jest 70. Objawy schorzenia bywają zróżnicowane, w zależności od typu choroby. Nieleczona może prowadzić do wyniszczenia narządów wewnętrznych i układu nerwowego, a także odebrać sprawność psychofizyczną choremu. Chorobę Gauchera trudno zdiagnozować, gdyż objawy, mimo że bywają nasilone, mogą być mało specyficzne. Październik to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat tego schorzenia. Poniżej tłumaczymy, jakie są jego przyczyny i objawy oraz na czym polega leczenie.
drżenie rąk

Naturalne sposoby leczenia drżenia samoistnego rąk

Inne Choroby
Proces starzenia się przynosi wiele zmian w organizmie człowieka, a jedną z nich jest trzęsienie się głowy i rąk lub drżenie głosu.  Drżenie samoistne należy do grupy chorób uwarunkowanych genetycznie. Jeśli jeden z rodziców cierpi na drżenie samoistne, istnieje 50% szans, że u dziecka również rozwinie się ta choroba. W niektórych przypadkach więcej osób w rodzinie cierpi na drżenie samoistne i wtedy nazywamy je drżeniem samoistnym rodzinnym. Istnieje kilka sposobów leczenia drżenia samoistnego rąk, ale najlepszym jest stosowanie naturalnych środków. Oto lista najlepszych z nich:
ADHD

Jak postępować z dziećmi z ADHD?

ADHD
ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, jest to zaburzenie, które w dzisiejszych czasach występuje coraz częściej. Choroba ta może pojawić się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Jej skutki utrudniają życie przeważnie osobom znajdującym się w najbliższym otoczeniu chorego. Rodzice takiego dziecka muszą mieć nieograniczone pokłady cierpliwości i spokoju. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest określany jako choroba o podłożu genetycznym. Zaburzenia genetyczne przyczyniają się do pojawienia się cech takich jak: impulsywność, trudności z koncentracją uwagi, czy też nadpobudliwość ruchowa. Wiąże się to z zakłóceniami między układem dopaminowym i noradrenalinowym w centralnym układzie nerwowym. W poniższym artykule znajdziesz informacje o sposobach radzenia sobie z dziećmi, u których stwierdzono ADHD.
mózg

Jak objawia się choroba Huntingtona?

Mózg i Układ Nerwowy
Choroba Huntingtona, początkowo nazywana pląsawicą, jest chorobą dziedziczną, która pojawia się na skutek mutacji genów. Atakuje ona głównie układ nerwowy. W jakim wieku zaczyna się objawiać? Otóż jest to choroba, która może zostać zdiagnozowana dość późno. Przedział wiekowy, w którym występuje ta dolegliwość jest szacowany na 35-50 lat. To właśnie w tym wieku można spodziewać się objawów tej choroby. Trzeba jednak zaznaczyć, że pojawienie się choroby poza tym przedziałem wiekowym nie jest wykluczone. Mimo, że częstotliwość występowania pląsawicy Huntingtona nie jest wysoka (od 4 do 8 przypadków na 100 000 ludzi), dobrze jest znać jej objawy, by móc odpowiednio zareagować. W poniższym artykule znajdziesz przydatne informacje na temat choroby Huntingtona.
wzdęcia jelit

Jak zrobić napój na wzdęcia i gazy?

Zaburzenia Genetyczne
Gdy czujesz, że zaraz eksplodujesz lub ulecisz w górę niczym balon, sprawdź przepis na napój przeciwko wzdęciom. To naturalny sposób na wzdęcia, który jednocześnie oczyszcza organizm z toksyn. Nie warto kupować leków, co do których nie jesteś pewna czy nie mają skutków ubocznych. Przygotuj domowy napój przeciw wzdęciom i uwolnij się od tego nieprzyjemnego uczucia.