Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
dna moczanowa

5 naturalnych sposobów leczenia podagry

Choroby Układu Pokarmowego
Podagra, nazywana także dną moczanową jest formą artretyzmu kojarzoną z ciężkim, nagłym bólem, zapaleniami oraz sztywnością w stawach. Zwykle objawia się w okolicy dużego palca u stopy, ale może także dotyczyć kostek, łokci, nadgarstków i palców u rąk. Zainfekowane stawy stają się wrażliwe na dotyk, ciepłe, a otaczająca je skóra jest zaczerwieniona. Podagra powstaje w wyniku odkładaniu się kryształków kwasu moczowego w stawach. Choroba ta zwykle jest dziedziczona, ale w grupie ryzyka są także osoby otyłe, z niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem tętniczym oraz ci, którzy spożywają zbyt dużo alkoholu. Dnę mogą powodować także nieprawidłowa czynność nerek, dieta bogata w puryny, czyli składająca się głównie z owoców morza, mięsa i piwa. Rozpoznanie przyczyny choroby pomaga w naturalnym leczeniu, które nie wywołuje efektów ubocznych.
Podagra - choroba metaboliczna

Domowe sposoby na podagrę

Gościec, Podagra
Podagra pojawia się, kiedy kwas moczowy krystalizuje się w stawach i powoduje tarcie oraz uszkodzenie stawów przy normalnej aktywności ruchowej. Skutki tego schorzenia w postaci okropnego bólu i osłabienia nie muszą na stałe towarzyszyć choremu. Istnieją naturalne sposoby na rozpuszczenie skrystalizowanego kwasu moczowego i jego bezpieczne wydalenie w moczu. Poniżej opisano trzy najskuteczniejsze metody.