Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
anemia

Jak w domowy sposób wyleczyć anemię?

Choroby Krwi
Anemia to niedokrwistość. Bardzo często jest ona objawem poważnych schorzeń. Najbardziej na anemię narażone są kobiety i osoby z chorobami chronicznymi. Symptomami anemii najczęściej jest złe samopoczucie, bladość skóry, szybkie lub nieregularne bicie serca, krótki oddech, bóle w klatce, bóle głowy, zimne ręce i stopy. Utratę włosów, brak energii oraz wysokie lub niskie ciśnienie krwi również należy obwiniać anemię. Z łatwością wyleczysz i zapobiegniesz anemii stosując kilka prostych domowych sposobów. Oto kilka z nich.
łysienie plackowate

Łysienie plackowate – naturalne sposoby leczenia

Wypadanie Włosów
Łysienie plackowate to choroba zapalna, w której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadania włosów w taki sposób, że na skórze głowy powstają plamy kształtem podobne do placków. Choroba zazwyczaj pojawia się w dzieciństwie lub w młodym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Przyczyny nie są do końca znane. Najprawdopodobniej jest to choroba autoimmunologiczna co oznacza, że to organizm atakuje mieszki włosowe, bo rozpoznaje w nich coś obcego. Czasami łysienie plackowate wiąże się z nadmiernym stresem lub zaburzeniami hormonalnymi. Specjalistyczną kurację warto wspierać domowymi, niezwykle skutecznymi metodami, które opisane zostały poniżej:
wypadanie włosów

Jak w domowy sposób przyspieszyć wzrost włosów?

Wypadanie Włosów
Utrata włosów wpływa na nasz wygląd i co najważniejsze - na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. W ciągu dnia tracimy od 50-100 włosów. Jest to prawie niezauważalne, lecz gdy wypadają w większych ilościach lub całymi pękami stanowi to problem. Najczęstszymi przyczynami takiego stanu są choroby, zmiany hormonalne, ale również stres. Jest wiele sposobów by łysieniu zapobiec, my proponujemy metodę naturalną. Zobacz co należy zrobić.
wypadanie włosów

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Pielęgnacja włosów
Wypadanie włosów to częsty problem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. U mężczyzn jest ono znacznie bardziej powszechne, jednak coraz częściej objawy te występują także u płci pięknej. Istnieją pewne sposoby, by zatrzymać wypadanie włosów. Nim zdecydujesz się na profesjonalne leczenie, najpierw polecam wypróbować kilka sprawdzonych, domowych sposobów.
zdrowe włosy

Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Pielęgnacja włosów
Twoje włosy są coraz rzadsze i cieńsze? Normalnie tracimy dziennie około 40 - 100 włosów. Jednak jeśli wypada ich więcej może to już stanowić problem. Powodem wypadania włosów może być choroba, utrata wagi, stres czy brak witamin. Wzrost włosów może być również zahamowany. Przyczyną wolnego wzrostu włosów, nieraz nawet słabej jakości jest zwykle jedzenie zbyt dużej ilości wysoko przetworzonych produktów oraz palenie papierosów. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek i porad co robić, aby włosy zaczęły odrastać zdrowe i silne.
wypadanie włosów

Co robić, żeby włosy nie wypadały?

Pielęgnacja włosów
Wypadanie włosów może dotknąć nas w każdym wieku. Może być związane z przewlekłą chorobą, zapaleniem skóry, czy też wiekiem. Włosy odgrywają ważną rolę w różnych kulturach. Często były utożsamiane z siłą, mocą duszy, czy też mądrością. W mitologii bogowie płodności byli bardzo owłosieni, natomiast dziewczyny chcące znaleźć sobie męża, składały kosmyk włosów w ofierze bogini Afrodycie. W dzisiejszych czasach kult włosów też jest widoczny, szczególnie w Afryce. Często były one wyznacznikiem pozycji społecznej w danym plemieniu, grupie. Wypadanie włosów to coraz częściej spotykana dolegliwość. Niektórzy ludzie są w stanie to zaakceptować i nawet lepiej czują się bez włosów, jednakże większość ludzi wolałaby zatrzymać ten proces. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące przeciwdziałania wypadania włosów.

6 domowych sposobów na wypadanie włosów

Wypadanie Włosów
Kłopot związany wypadaniem włosów dotyczy większości z nas, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety z roku na rok problem ten zaczyna dotykać coraz większą część naszego społeczeństwa. Wpływa na to wiele czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych, które powodują utratę włosów w różnym stopniu. Walka z wypadaniem włosów często jest ciężka i długa, przez co wielu z nas się poddaje i załamuje ręce. Utrata włosów sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjni oraz popadamy w kompleksy. Jak rozwiązać ten przykry problem oraz się go w jak najszybszy sposób pozbyć?
cytryna

Jak przeprowadzić oczyszczającą kurację cytrynową?

Medycyna Naturalna
Terapia ta zasłynęła po wydaniu książki Tombaka. Jest ona stosowana w celu leczenia kamieni nerkowych czy choćby ze względu na skórę - po tej kuracji jest ona promienna a zmarszczki są wygładzone. Warto spróbować jej również w przypadku cienkich, wypadających włosów.
łupież

Jak pozbyć się łupieżu?

Choroby skóry
Większość problemów łupieżem spowodowanych jest przez zaburzenia wydzielania gruczołów łojowych na naszej głowie. Przeczytaj poniższe sposoby, dzięki którym możesz zmniejszyć lub pozbyć się tej kłopotliwej dolegliwości.
wypadanie włosów

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Pielęgnacja włosów
Na rynku istnieje wiele różnorodnych produktów na wypadanie włosów. Równie skuteczne są jednak naturalne sposoby radzenia sobie z tą przypadłością. Bo tak naprawdę kto chciałby inwestować w chemię, gdy równie skuteczny środek może zrobić sam w domu? Oto kilka domowych sposobów na wypadające włosy: