Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Rośliny, które oczyszczą twoją krew z toksyn

Choroby Serca
Nasza krew, podobnie jak cały organizm, wymaga czasami oczyszczenia. Każdego dnia do naszego wnętrza dostaje się niezliczona ilość toksyn i bakterii, które organizm nie zawsze potrafi zwalczyć. Zbyt duża ilość toksyn w organizmie i we krwi zazwyczaj daje znać o sobie na kilka sposobów. Możemy czuć się bardziej zmęczeni i dostrzegać obrzęki na różnych częściach naszego ciała. Gdy organizm i krew są zanieczyszczone, w gorszej kondycji są również nasza skóra, włosy i paznokcie. Nic dziwnego, przecież zamiast wartości odżywczych we krwi są toksyny! W takiej sytuacji należy jak najszybciej się ich pozbyć. Z pomocą przyjdą wtedy naturalne zioła i przyprawy, które posiadają silne właściwości detoksykujące. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze i sprawdzone.
krwawienie z nosa u dzieci

Jak naturalnym sposobem zatrzymać krwawienie z nosa u dzieci?

Krwotoki i Krwawienia
Krwawienie z nosa jest częstym problemem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jest to zazwyczaj spowodowane niewielkimi obrażeniami nosa, nadmiernym dmuchaniem nosa, długotrwałym narażeniem organizmu na działanie ciepła albo dłubanie w nosie, które najczęściej dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym. Choć samo krwawienie może być bardzo przerażające, to bardzo rzadko się zdarza, aby krwawienie z nosa było groźne dla życia. W rzeczywistości, najczęściej krwawienie można zatrzymać w domu za pomocą kilku naturalnych sposobów.
siniaki sposoby

4 domowe sposoby na siniaki

Krwotoki i Krwawienia
Pamiątką po urazie pozostaje siniak. Często są one widoczne na skórze przez dłuższy czas. Co zrobić, gdy masz ważne wydarzenie, a siniak jest w widocznym miejscu? Sięgnij po proste i skuteczne domowe sposoby.
miesiączka

Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?

Krwotoki i Krwawienia
Jeśli w trakcie miesiączki występują u ciebie obfite krwawienia lub miesiączkujesz nieregularnie i dłużej, niż to miało miejsce w przeszłości, prawdopodobnie cierpisz na menorrhagię. Nadmierne krwawienie nie jest normalnym elementem miesiączki i powinno być natychmiast leczone. Jeśli obfite miesiączki zaobserwowałaś u siebie częściej niż dwa razy, koniecznie udaj się do ginekologa w celu ustalenia leczenia. Są jednak naturalne sposoby, które dodatkowo pomogą ci zmniejszyć obfitość miesiączki. Poniżej znajdziesz listę suplementów, których zażywanie pomoże zatrzymać zbyt obfite krwawienie.
krwotok z nosa

Jak powstrzymać krwotok z nosa?

Krwotoki i Krwawienia
To może być straszny widok, gdy bez powodu zaczynasz krwawić z nosa. Krwawienie z nosa jest częstym zjawiskiem zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Istnieje kilka powodów, dla których twój nos zaczyna krwawić. Należą do nich zakażenia błony śluzowej nosa lub uszkodzenie nabłonka. Również nagłe uderzenie w nos może wywołać krwawienie. Krwawienie z nosa może być również spowodowane przez skrajne zimno lub suchość. Zbyt mocne wydmuchiwanie nosa podczas kataru również może być przyczyną krwawienia ze względu na uszkodzenie niektórych naczyń włosowatych. Krwawienie z nosa można jednak łatwo zatamować. Poniżej znajdziesz na to kilka sposobów.
krwawienie z nosa

5 domowych sposobów na krwawienie z nosa

Krwotoki i Krwawienia
Krwawienie z nosa to częsta, lecz nie poważna przypadłość. Krwawienie następuje, gdy setki drobnych naczyń krwionośnych wewnątrz nosa zostaną pobudzone, wypychając z nich krew. Zwykle takie krwawienie trwają przez kilka sekund do maksymalnie 10 minut. Wydawać się może, że podczas krwawienia tracimy dużo krwi, w rzeczywistości jest to niewielka ilość. Krwawienia z nosa można łatwo zatamować stosując domowe środki, chyba że są skutkiem poważniejszych przyczyn. Oto kilka sposobów na zatamowanie krwawienia z nosa.
Skaleczenia

Jakie zioła na skaleczenia?

Krwotoki i Krwawienia
Kiedy skaleczysz się kartką papieru, otrzesz sobie rękę lub w inny sposób uszkodzisz skórę, to rana ta stwarza bardzo dobre warunki na przedostanie się do twojego organizmu szkodliwych bakterii. Zazwyczaj w takich sytuacjach szukasz czegoś, co mogłoby przyśpieszyć zagojenie się rany. Nie musisz szukać daleko, ponieważ może się okazać, że środek leczniczy znajduje się w zasięgu twojej ręki. Zioła były używane od tysięcy lat do leczenia wszystkiego od ran po dolegliwości trawienne. Posiadają one bardzo mało skutków ubocznych i nadają się nawet dla osób uczulonych na niektóre leki.
krwawienie z nosa

Jak zatrzymać krwawienie z nosa ?

Krwotoki i Krwawienia
Nos zbudowany jest z wielu małych naczyń krwionośnych, które są bardzo wrażliwe nawet na niewielkie uszkodzenia, dlatego krwawienie z nosa to dolegliwość bardzo powszechna. Dotyczy osób w różnym wieku, może mieć różne nasilenie i rozmaite przyczyny: wysuszenie błony śluzowej nosa, alergia, katar, urazy mechaniczne, wysokie ciśnienie krwi, zaburzenia krzepliwości krwi, brak niektórych witamin. Częstych i obfitych krwotoków nie należy lekceważyć, ponieważ mogą być objawem poważnej choroby. W takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą. Niewielkie krwawienia, których przyczyną jest wysuszenie błony śluzowej nosa lub przeziębienie można łatwo zatrzymać domowymi sposobami. Oto kilka z nich:
krwaw

6 technik, które pomogą szybko zatrzymać krwawienie z nosa

Kontuzje Sportowe
Krwawienie z nosa to dość powszechne zjawisko. Krew z nosa może się puścić, zarówno dzieciom jak i dorosłym z różnych powodów. Może to być wynik urazu nosa, alergia, przeziębienie. Krwawienie z nosa nie powinno być zjawiskiem niepokojącym. Karetkę powinno się wzywać, gdy krwawieniu towarzyszy duszność, zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy, bóle głowy i utrata przytomności. W pozostałych przypadkach zastosuj jedną z technik, które szybko zatrzymają krwawienie z nosa.