Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Olej z rokitnika: Dobry dla wrzodowców, reguluje ciśnienie

Choroby Układu Pokarmowego
Pozyskiwany z owoców rokitnika syberyjskiego olej zawiera nie tylko wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka witaminy, ale także ponad sto dziewięćdziesiąt substancji czynnych, które usprawniają pracę układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego oraz poprawiają kondycję skóry. Naturalny środek szczególnie zalecany jest osobom zmagającym się z wrzodami (zmniejsza ból i leczy nadżerki czy wrzody żołądka i dwunastnicy), chorobami jelit i nadciśnieniem tętniczym. Sprawdźmy, w czym jeszcze może nam pomóc olej z rokitnika i jak go wykorzystać w celach leczniczych i pielęgnacyjnych.

Jak rozpoznać, że masz problemy z jelitami? Typowe i nietypowe objawy

Choroba Zapalna Jelit
Bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia czy biegunka - to najbardziej typowe objawy, świadczące o tym, że z naszymi jelitami dzieje się coś niedobrego. Ale na ich dysfunkcje może wskazywać równie dobrze szereg innych sygnałów, które zwykle wiążemy z zupełnie innymi dolegliwościami, na przykład ze zwykłym przeziębieniem albo grypą, chorobami stawów czy dolegliwościami skórnymi. Podpowiadamy, co ze schorzeniami jelit łączy migrenę, bóle pleców, zmiany skórne, bezsenność i gorączkę. Sprawdzamy też, jakich - zarówno tych charakterystycznych jak i mniej specyficznych - symptomów nie wolno lekceważyć i na co szczególnie warto zwrócić uwagę, przygotowując się do wizyty u lekarza.

Jak oczyścić jelita naturalnymi metodami?

Choroba Zapalna Jelit
Sprawne jelita to podstawa prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Niestety, statystyki dowodzą, że coraz więcej osób zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami jelit. Optymizmem nie napawa również fakt, że liczba chorych na raka jelita grubego ciągle rośnie. Przyczyny zaburzonej pracy jelit mogą być różne. Do tych najczęstszych możemy zaliczyć: nieprawidłowe odżywianie się, stres oraz przewlekłe choroby układu pokarmowego. By usprawnić pracę jelit, należy regularnie fundować im oczyszczanie. My proponujemy kilka naturalnych i skutecznych sposobów.
zatwardzenie

Domowe sposoby na zatwardzenie

Choroby Układu Pokarmowego
Zatwardzenie może pojawiać się z wielu różnych powodów. Stres, brak ruchu, niektóre leki, sztuczne słodziki, dieta uboga w błonnik i płyny – to najczęstsze przyczyny tej dolegliwości. Zaparcia mogą być również związane z niektórymi chorobami – niedoczynnością tarczycy, zespołem jelita drażliwego, cukrzycą, a nawet rakiem. Znaczenie ma także wiek. Im jesteśmy starsi, tym częściej pojawiają się u nas zaparcia. Poniżej dowiesz się jak pozbyć się zatwardzenia domowymi sposobami. Są one skuteczne i znacznie bardziej bezpieczne, niż środki przeczyszczające sprzedawane w aptekach.
grypa żołądkowa

Jak leczyć grypę żołądkową?

Choroby Układu Pokarmowego
Grypa żołądkowa to problem, który prędzej czy później dotyka prawie wszystkich ludzi na całym świecie. Trudno byłoby znaleźć osobę, która choć raz w życiu nie cierpiała na tą chorobę. Problem z grypą żołądkową polega na tym, że mija trochę czasu, nim zostawi cię w spokoju. Żeby szybciej pozbyć się tej choroby, możesz skorzystać z domowej kuracji. Ograniczy ona dolegliwości żołądkowe do minimum. Poniżej zamieszczam listę domowych sposobów na grypę żołądkową.
oczyszczanie organizmu

Jak w naturalny sposób oczyścić jelita?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zaleganie mas kałowych w jelitach powoduje powstawanie różnych problemów zdrowotnych. W ciągu życia przeciętnego człowieka przez jelita przedostaje się 40 tys. litrów wody i ponad 100 ton jedzenia. Nie wszystkie resztki zostają wydalone. Niektóre zalegają w zakamarkach jelita. Dają one pewne nietypowe objawy np. problemy z paznokciami, skórą i włosami, problemy z widzeniem i słuchem, regularne zaparcia, choroby wątroby i nerek.Takich resztek potrafi się nazbierać blisko 2,5 kg. Co z nimi zrobić? Zastosować domowy sposób oczyszczania okrężnicy.
problemy z jelitami

Problemy z jelitami - co jeść?

Zespół Jelita Drażliwego
Bóle brzucha, biegunki albo zaparcia mogą oznaczać kłopoty z jelitami. By pozbyć się dolegliwości, najlepiej zmienić dietę. Wszystko zależy jednak od tego, czy jelita pracują zbyt leniwie, czy może są tak aktywne, że trudno nam oddalić się od toalety. Poniżej dowiesz się co może być przyczyną twoich problemów i co należy zrobić, by się ich pozbyć.
ból brzucha

Jak oczyścić jelita?

Choroby Układu Pokarmowego

Jelito grube jest odpowiedzialne za oczyszczanie naszego organizmu. To w nim zachodzą procesy, które przerabiają zjedzoną przez nas żywność na fekalia. Jego głównym zadaniem jest właśnie formowanie kału oraz wchłanianie wody i mikroelementów. Czasami jednak wskutek przejedzenia lub innych czynników praca jelit zostaje zaburzona, co skutkuje biegunką lub zaparciami. Warto wtedy oczyścić jelita. Jelita mają duży wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a zaniedbane, źle funkcjonujące jelita mogą doprowadzić do chorób innych naszych narządów. Poniżej piszę jak można oczyścić jelita.

zespół jelita drażliwego

Jak leczyć zespół jelita drażliwego?

Zespół Jelita Drażliwego
Zespół jelita drażliwego to bolesna choroba, która dotyka bardzo wielu ludzi. Jej symptomy są nieprzyjemne i często wstydliwe, np. wzdęcia, gazy, nudności, bóle brzucha i biegunki. Większość pacjentów wie, że z chorobą tą po prostu trzeba nauczyć się żyć. Są jednak naturalne, bezpieczne sposoby pozwalające wyleczyć zespół jelita drażliwego, a przynajmniej znacznie złagodzić jego objawy. Oto one:

Jak oczyścić nerki i usunąć z organizmu toksyny?

Choroby Nerek
Bóle brzucha i pleców, ciemna barwa moczu, nadmierne pragnienie i częste oddawanie moczu w nocy - to najczęstsze objawy świadczące o tym, że z naszymi nerkami dzieje się coś niedobrego. Problemu nie wolno bagatelizować, bo żaden inny organ nie może przejąć funkcji, jakie pełnią w naszym organizmie. Pamiętaj, że pierwszym krokiem do uszkodzenia nerek, a w skrajnych przypadkach do ich całkowitej niewydolności, jest niewłaściwa - bogata w substancje chemiczne i przetworzoną żywność - dieta. W skutecznym oczyszczeniu ich z toksyn może nam pomóc zmiana stylu życia. Oto kilka wskazówek: