Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
ból głowy

Prosty trik, dzięki któremu szybko pozbędziesz się migreny

Bóle Głowy
Każdy, kto choć raz jej doświadczył wie, jaka to zmora. Migrena potrafi skutecznie uniemożliwić nam wykonywanie codziennych czynności i pozbawić nas chęci do życia. I o ile zwykły ból głowy bez problemu da się pokonać tabletką, tak na migrenę ciężko jest znaleźć skuteczny lek. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu uwolnisz się od migreny bez potrzeby stosowania farmaceutyków. Ulgę poczujesz już po trzech minutach od jego zastosowania.
Napój lawendowy na migrenę

Napój lawendowy na migrenę

Bóle Głowy
Często cierpisz na migreny albo zwykłe bóle głowy? Czujesz się spięty i zestresowany? Mamy dla ciebie skuteczne rozwiązanie. Zrób domowy napój lawendowy, który skutecznie poradzi sobie z tymi wszystkimi problemami, a do tego jest smaczny. Jak zrobić taki domowy napój? Przepis znajdziesz dalej.
pieprz cayenne

Jak stosować pieprz cayenne na migrenę?

Bóle Głowy
Każdy, kto choć raz w życiu doświadczył migreny wie, że nie jest to zwykły ból głowy. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, ta pozornie niegroźna przypadłość potrafi wykreślić z naszego życia cały dzień. Nadwrażliwość na światło, dźwięk, nudności, wymioty – to tylko kilka objawów towarzyszących migrenie. Co zrobić, żeby nie dać się migrenie, gdy zwykła tabletka na ból głowy nie wystarcza? Polecam wypróbować ten niezawodny i całkowicie naturalny sposób. Więcej szczegółów poniżej.

Jak stawiać bańki?

Astma

Stawianie baniek (terapia próżniowa) jest to znana od wieków naturalna metoda leczenia. Jest ona idealnym sposobem na walkę z przeróżnymi infekcjami. Bańki postawione w odpowiednim czasie skutecznie zwalczą chorobę. Dlaczego? Podciśnienie wytworzone podczas stawiania baniek wciąga skórę, co powoduje, że naczynia krwionośne pękają. Krew, która nagle została usunięta z krwiobiegu, traktowana jest przez nasz organizm jak ciało obce. Dzięki temu uruchamiane są mechanizmy obronne, które zwalczają przy okazji zalążki choroby. Jak postawić bańki szklane (tradycyjne)?

ból głowy

Co robić gdy boli głowa?

Bóle Głowy
Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości. Napięcie, stres, niepokój, zmęczenie, złość, zatoki, głód czy złe ciśnienie mogą spowodować wystąpienie silnego bólu głowy. Poniżej przedstawiamy parę prostych sposobów na walkę z bólem.
leki, tabletki

Jak wybrać lek przeciwbólowy?

Bóle Pleców
Boli Cię ząb, kręgosłup czy brzuch? Od razu sięgasz po tabletkę, która ukoi Twój ból. Często nie zwracamy uwagi, jakie to tabletki i bierzemy te, które mamy pod ręką. Ważne tylko, by nam pomogły. Jest to jednak jeden z najczęściej popełnianych błędów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dobrać właściwy lek przeciwbólowy.
ból głowy, migrena

Jak leczyć migrenę?

Migreny
Głównym objawem migreny jest pulsujący, najczęściej jednostronny ból głowy. Często towarzyszą mu nudności czy też nadwrażliwość na światło, zapachy i dźwięki. Dolegliwość ta występuje głównie u kobiet i często mylona jest ze zwykłym bólem głowy. Jednak ten, kto choć raz jej doświadczył, będzie wiedział jak trudno z ją zwalczyć. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak pokonać migrenę.
migrena

Jak wcześnie rozpoznać migrenę?·

Migreny
Migrenowe bóle głowy występują u coraz większej liczby osób. Trzykrotnie częściej przydarzają się kobietom, niż mężczyznom. Pulsujący ból, często z jednej strony głowy, światłowstręt, wrażliwość na najcichsze dźwięki, często również nudności i aura – to typowe objawy migreny, które u różnych osób mogą występować w różnej konfiguracji. W profilaktyce migrenowych bólów głowy niezwykle istotne jest ich wczesne wykrycie. Podjęcie odpowiednich działań w momencie zauważenia pierwszych, subtelnych objawów może zaoszczędzić nam cierpienia i dać szansę na powrót do normalności. Poniżej znajdziesz 18 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że migrena jest blisko.
ból głowy

Zaskakujące przyczyny bólu głowy·

Bóle Głowy
Cierpisz na częste bóle głowy? Powodem może być twój codzienny styl życia. Począwszy od śniadania, po godziny spędzone w biurze – każdy z nas ma swoje wypracowane nawyki, które nie zawsze wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Część z nich może być przyczyną bólu głowy, z którym zmagamy się bez większych rezultatów. Na szczęście większość tych „ukrytych przyczyn” można łatwo naprawić. Najpierw jednak należy je zidentyfikować. Jak to zrobić? Bazując na lekturze tego artykułu.
meteopatia

Jak radzić sobie ze zmianami pogody?

Aromaterapia
Twój organizm niezbyt dobrze reaguje na pogodowe huśtawki? Dotkliwie odczuwasz wahania ciśnienia czy też zbliżające się opady deszczu? Nie przejmuj się, meteopatia, zwana też meteoropatią dokucza bardzo wielu osobom. Na szczęście z uciążliwymi reakcjami organizmu na działanie czynników meteorologicznych możesz sobie poradzić. Oto sprawdzone sposoby, dzięki którym mimo kaprysów aury utrzymasz dobrą formę.