Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
kawa z cytryną

Dodaj cytrynę do porannej kawy i wygraj z migreną

Bóle Głowy
W przypadku kiedy cierpiałeś kiedykolwiek na migrenę wiesz, że to więcej niż powtarzający się ból głowy. Migreny mogą być bardzo nieznośne z powodu intensywnego bólu jak również towarzyszącymi im nudnościami, zawrotami głowy, wrażliwością na dźwięk, światło, zapach oraz dotyk. Atak migreny może trwać od 4 do 70 godzin i została ona zaliczona do 20 najbardziej obezwładniających dolegliwości z punktu widzenia medycyny. Większość ludzi korzysta z środków, które najłatwiej dostać w supermarketach itd. Jednakże istnieje naturalne rozwiązanie, które ci pomoże, a dodatkowo uchroni cię przed przyswajaniem do organizmu kolejnych dawek szkodliwych chemikaliów. Co zatem zrobić? Wystarczy, że dodasz cytrynę do porannej kawy.
migreny

Naturalne lekarstwo na uporczywą migrenę

Migreny
Osoby, które cierpią na migrenę często pragną pozbyć się strasznego i uciążliwego bólu jak najszybciej. Najczęściej dzieje się tak, że migrena potrafi unieruchomić nas na resztę dnia!
migrena

Jak pokonać migrenę w pięć minut?

Migreny
Migrena jest jedną z najcięższych do zwalczenia dolegliwości. Przenikliwy ból głowy, światłowstręt, zwiększona wrażliwość na dźwięki, zawroty głowy, a często nawet wymioty mogą wykluczyć cię z życia na cały dzień. Walka z migreną nie jest prosta. Większość leków jest nieskuteczna lub łagodzi dolegliwości na krótki czas. Jeżeli problem migreny jest ci znany i szukasz skutecznego sposobu na walkę z uciążliwym bólem głowy, to mamy dla ciebie skuteczną miksturę, która pomaga już w pięć minut.
ból głowy

Jak pozbyć się bólu głowy bez tabletek?

Bóle Głowy

Właściwie każdy doświadczył w życiu bólu głowy i może przyznać, że jest to niezwykle uciążliwe i męczące uczucie. Przyczyn tej dolegliwości jest bardzo wiele, poczynając od czynników psychicznych, przez przeziębienie, niedrożność nosa, niestrawność, nadużycie alkoholu, a na bólach zębów kończąc, wszystko to może w sposób pośredni lub bezpośredni przyczynić się do nieprzyjemnego łupania w czaszce. Jak można sobie radzić z takimi bólami nie zażywając środków farmakologicznych?

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2257485&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

ból głowy

Co robić gdy boli głowa?

Bóle Głowy
Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości. Napięcie, stres, niepokój, zmęczenie, złość, zatoki, głód czy złe ciśnienie mogą spowodować wystąpienie silnego bólu głowy. Poniżej przedstawiamy parę prostych sposobów na walkę z bólem.
ocet jabłkowy bóle głowy

2 domowe sposoby na ból głowy i migrenę

Bóle
Bóle głowy i migreny zdarzają się niezwykle często. Według danych WHO bóle głowy są jedną z 20 najczęstszych przypadłości na świecie. Napięciowy ból głowy jest najbardziej popularnym z typów bólu głowy. Często jest on spowodowany stresem, nadwyrężeniem mięśni szyi, depresją, niepokojem, pominiętym posiłkiem lub niedoborem snu. Zanim sięgniemy po leki przeciwbólowe, warto wypróbować ten domowy sposób na pozbycie się bólu głowy. Jest znacznie bardziej bezpieczny i równie skuteczny, co leki z apteki.
liście laurowe

Jak stosować liście laurowe jako lek?

Bóle
Liście laurowe to niezbędne przyprawy do konserwowania i przyprawiania zup, bigosów i innych dań. Jednak liście laurowe to prawdziwy skarb dla naszego zdrowia. Stosować je można w gorączce, bólach głowy, a także przy zapaleniu oskrzeli, krtani i ciężkich migrenach. W dalszej części artykułu znajdziesz parę przykładów zastosowania liści laurowych.
matka z córką

Jakie choroby są dziedziczne?

Zdrowie Kobiety
Kochamy naszych rodziców i często chcielibyśmy po nich odziedziczyć inteligencję, poczucie humoru, a w najgorszym razie – spadek. Okazuje się jednak, że najważniejszym, co rodzice mogą nam dać są geny. Nie chodzi tu tylko o kolor włosów czy oczu, wzrost lub tendencję do nadwagi. Niestety wiele chorób, na które cierpią nasi rodzice może okazać się dziedzicznych. Odpowiednia dieta, regularny wysiłek fizyczny i badania profilaktyczne mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na wiele z nich. Niektórzy eksperci mówią, że ważniejsze, niż profil genetyczny są świadome decyzje odnośnie stylu życia. Wroga należy jednak znać. Dlatego poniżej dowiesz się jak choroby, które dotknęły twoją najbliższą rodzinę mogą wpłynąć na ciebie. Wyciągnij wnioski z tych informacji i już teraz zatroszcz się o prawidłową profilaktykę.
leki przeciwbólowe

Jakie leki przeciwbólowe przy nadciśnieniu, wrzodach i cukrzycy?

Bóle
Każdy zna tę formułkę: Przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... Każdy zna, a prawie nikt nie stosuje. Jak wynika ze statystyk - 91 procent decyzji, który środek przeciwbólowy kupić, podejmujemy sami. A leki przeciwbólowe, choć dostępne bez recepty, źle zażywane mogą szkodzić. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby chorujące na nadciśnienie, wrzody żołądka i cukrzycę.
migrena oczna

Jak leczyć migrenę oczną?

Bóle Głowy
Silny ból z jednej strony głowy, pojawiający się zazwyczaj w okresie menopauzy, jest najczęstszym objawem migreny ocznej. Ta forma migreny wiąże się z zakłóceniami widzenia, ostrości wzroku i pojawieniem się tzw. aury. Aura może (choć nie musi) pojawiać się wraz z bardzo natarczywym bólem głowy lub oczodołów. Przybiera różne formy: błysków świetlnych, jaskrawych kolorów, ślepych plamek, zygzakowatych linii lub innych kształtów geometrycznych. Migrena oczna częściej dopada kobiety, niż mężczyzn. Pacjenci skarżą się na problemy ze wzrokiem, trwające od 5 do 20 minut. Nie mają one żadnego trwałego wpływu ostrość widzenia. Jeśli cierpisz na ten rodzaj migreny, przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jakie są jej przyczyny i co możesz zrobić, żeby ją wyleczyć.