Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Zatrucie pokarmowe: Domowe sposoby leczenia

Zatrucia
Zatrucie pokarmowe, zwane również grypą żołądkową, należy do grupy najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Silne bóle brzucha, wymioty oraz biegunka utrudniają normalne funkcjonowanie choremu wysysając z niego energię i siły witalne. Trudno się dziwić, że czujemy się wówczas jak po torturach. Grypa żołądkowa trwa zazwyczaj trzy dni i nie wymaga specjalistycznego leczenia. Wystarczy dieta, picie dużej ilości wody, a także leki przeciwbiegunkowe. Objawy zatrucia pokarmowego pomogą złagodzić również domowe metody i naturalne preparaty. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Przepis na domowy napój elektrolitowy

Zatrucia
Elektrolity to substancje niezbędne dla zdrowego funkcjonowania naszego organizmu. Tracimy je najczęściej przy problemach żołądkowych, grypach, odwodnieniu, terapiach antybiotykowych lub przy nadmiernym wysiłku fizycznym. Te wartościowe substancje szczególnie ważną funkcję pełnią dla naszego układu pokarmowego, nerwowego oraz mięśni. Kiedy nasz organizm jest osłabiony chorobą lub wycieńczony przez wysiłek fizyczny, powinniśmy pamiętać o systematycznym uzupełnianiu elektrolitów, ponieważ to dzięki nim utrzymujemy prawidłową równowagę kwasowo-zasadową. Również podczas upałów nie zapominajmy o dostarczaniu tych cennych substancji do naszego organizmu. Elektrolity można uzupełniać na różne sposoby. Od niedawna w modzie są napoje elektrolitowe, które z łatwością można dostać w sklepie spożywczym. Nie dajmy się jednak nabrać na ich dobrą reklamę i kuszące obietnice poprawy naszego zdrowia! Spożywając takie specyfiki dostarczamy do swojego organizmu nie elektrolity, ale chemicznie przetworzone cukry, przepełnione sztucznymi barwnikami i aromatami. Przed takimi napojami powinniśmy chronić nie tylko siebie, ale i nasze dzieci. Jeśli faktycznie chcemy dostarczyć do naszego organizmu prawidłowe elektrolity, poprośmy lekarza o przepisanie skutecznego preparatu farmakologicznego lub samodzielnie przygotujmy naturalny napój elektrolitowy.

Zatrucie bakterią E. coli: Co należy wiedzieć?

Zatrucia
Bakterie E. coli, będąc stałą częścią naszego organizmu, z pozoru wydają się dla niego niegroźne. Jednak w zależności od szczepu, z którego pochodzą, mogą powodować niebezpieczne zatrucia i zakażenia. Najbardziej popularnymi są choroby układu pokarmowego i zakażenie dróg moczowych. Do zatrucia bakterią E. coli często dochodzi w lecie, gdy mniejszą uwagę zwracamy na czystość tego, co jemy czy miejsc, w których przebywamy. Dlatego warto wiedzieć co nieco na ich temat.
ból brzucha

Jak złagodzić ból brzucha?

Choroby Układu Pokarmowego
Bóle brzucha mogą być bardzo niekomfortowe i męczące, zwłaszcza dla dzieci. Nie ma nic gorszego od nasilającego się bólu żołądka, którego nie możesz się pozbyć. Znajdziesz tutaj kilka sposobów, jak w naturalny sposób pozbyć się lub w dużym stopniu złagodzić bóle brzucha. Niektóre z tych trików zostały mi polecone przez przyjaciół i znajomych, którzy potwierdzają ich skuteczność.
zatrucie alkoholowe

Jak leczyć zatrucie alkoholowe?

Zatrucia
Zatrucie alkoholowe to nie to samo, co upicie się. Oprócz objawów charakterystycznych dla spożycia zbyt dużej ilości alkoholu, przy zatruciu alkoholowym pojawiają się: płytki oddech, poty, dreszcze, wymioty, hipotermia i utrata przytomności. Ważne jest, żeby nie ignorować symptomów zatrucia alkoholowego. Odpowiednie leczenie może pomóc w szybkim powrocie do zdrowia, ale należy pamiętać, że środki stosowane na kaca tylko spotęgują objawy zatrucia.
odruch wymiotny

Jak wywołać odruch wymiotny?

Choroby Układu Pokarmowego
Wymiotowanie jest jednym z najgorszych życiowych doświadczeń. W niektórych sytuacjach wywołanie wymiotów staje się koniecznością. Jest to naturalny proces, aby pozbyć się ciała obcego, szkodliwej substancji z przewodu pokarmowego przez usta lub nos. Jak wywołać wymioty? Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów.
grypa żołądkowa

Jak leczyć grypę żołądkową?

Choroby Układu Pokarmowego
Grypa żołądkowa to problem, który prędzej czy później dotyka prawie wszystkich ludzi na całym świecie. Trudno byłoby znaleźć osobę, która choć raz w życiu nie cierpiała na tą chorobę. Problem z grypą żołądkową polega na tym, że mija trochę czasu, nim zostawi cię w spokoju. Żeby szybciej pozbyć się tej choroby, możesz skorzystać z domowej kuracji. Ograniczy ona dolegliwości żołądkowe do minimum. Poniżej zamieszczam listę domowych sposobów na grypę żołądkową.
zatrucie pokarmowe

Jak domowymi sposobami wyleczyć zatrucie pokarmowe?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zatrucie pokarmowe pojawia się po spożyciu pokarmu, w którym znajdowały się szkodliwe substancje lub różnego rodzaju drobnoustroje. Choroba ta jest dość męcząca i może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Może temu towarzyszyć biegunka, wymioty oraz bóle brzucha. Co zrobić gdy nas dopadnie? W poniższym artykule znajdziesz domowe sposoby na leczenie zatrucia pokarmowego.
Sposoby na kaca

10 zaskakujących porad, jak zwalczyć kaca

Zatrucia
Kac jest najczęściej skutkiem wypicia zbyt dużych ilości alkoholu na pusty żołądek lub zmiksowania różnych jego rodzajów. Będąc w takim stanie następnego ranka po udanej imprezie, chcemy się jak najszybciej go pozbyć. Oto 10 zaskakujących sposobów na wyleczenie kaca.
zatrucie pokarmowe

Jak leczyć zatrucie pokarmowe?

Zatrucia
Zatrucia pokarmowe niestety dość często się zdarzają. Szczególnie często się nam one przytrafiają na wakacjach za granicą oraz podczas upałów, kiedy wysokie temperatury powodują szybsze mnożenie się bakterii. Objawy zatrucia pokarmowego to nudności, wymioty, biegunka oraz czasem gorączka. Zatrucia nie da się błyskawicznie wyleczyć, jednak istnieją sposoby, aby dolegliwości szybciej minęły.