Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Jak rozpoznać nadmiar toksyn w organizmie?

Zaburzenia Przemiany Materii
Nasz organizm jest tak skonstruowany, że świetnie radzi sobie z neutralizacją i usuwaniem toksyn. Niestety niezdrowe odżywianie się, zażywanie leków i suplementów diety czy nadmierne stosowanie kosmetyków może być zbyt dużym obciążeniem. Najbardziej cierpią wtedy nerki, wątroba, jelita, a nawet skóra. Konserwanty, pestycydy czy związki chemiczne w lekach mogą nawet przyczyniać się do chorób niektórych narządów odpowiadających za detoksykację. Stale jesteśmy też narażeni na działanie dioksyn, lotnych związków organicznych, pleśni czy metali ciężkich. Negatywny wpływ na nasz organizm ma również źle zbilansowana dieta bogata w produkty pochodzenia zwierzęcego, które zaburzają równowagę kwasowo-zasadową. Sprawdź, jakie są objawy nadmiaru toksyn w organizmie.

Drżenie samoistne: Przyczyny, objawy i leczenie

Mózg i Układ Nerwowy
Drżenie samoistne, nazywane też chorobą Minora to jedno z najczęstszych zaburzeń neurologicznych. Objawia się mimowolnym drżeniem – przede wszystkim w obrębie rąk i głowy, znacznie rzadziej obejmuje kończyny dolne lub tułów. Co ciekawe – najczęściej atakuje osoby w 2. lub 6. dekadzie życia. Drżenie samoistne może być samodzielną jednostką chorobową, ale też objawem innych schorzeń neurologicznych, np. choroby Parkinsona czy zaburzeń metabolicznych i zatruć toksynami. Sprawdź, jakie są przyczyny drżenia ciała i kiedy ten objaw może świadczyć o poważnej chorobie.

Jak rozpoznać chorobę pasożytniczą?

Choroby Układu Pokarmowego
Choroby pasożytnicze są bardzo podstępne. Ich objawy są bardzo nieoczywiste i często usypiają naszą czujność. Niejednokrotnie zdarza się, że pierwsze symptomy zrzucamy na karb przemęczenia pracą, nadmiernym wysiłkiem fizycznym, ale także jakąś drobną infekcją lub zatruciem pokarmowym. Jeśli w porę nie rozpozna się choroby pasożytniczej, nasz organizm jest pozbawiany cennych substancji odżywczych, a także powoli wyniszczany przez wytwarzane przez nieproszonych gości toksyny. Wczesna diagnoza umożliwia szybkie pozbycie się problemu i powrotu do znakomitej kondycji fizycznej. Dlaczego choroby pasożytnicze są takie groźne? Jak je rozpoznać? W jaki sposób skuteczne im zapobiegać?
odruch wymiotny

Jak wywołać odruch wymiotny?

Choroby Układu Pokarmowego
Wymiotowanie jest jednym z najgorszych życiowych doświadczeń. W niektórych sytuacjach wywołanie wymiotów staje się koniecznością. Jest to naturalny proces, aby pozbyć się ciała obcego, szkodliwej substancji z przewodu pokarmowego przez usta lub nos. Jak wywołać wymioty? Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów.
zatrucie alkoholowe

Jak leczyć zatrucie alkoholowe?

Zatrucia

Zatrucie alkoholowe to nie to samo, co upicie się. Oprócz objawów charakterystycznych dla spożycia zbyt dużej ilości alkoholu, przy zatruciu alkoholowym pojawiają się: płytki oddech, poty, dreszcze, wymioty, hipotermia i utrata przytomności. Ważne jest, żeby nie ignorować symptomów zatrucia alkoholowego. Odpowiednie leczenie może pomóc w szybkim powrocie do zdrowia, ale należy pamiętać, że środki stosowane na kaca tylko spotęgują objawy zatrucia.

zatrucie pokarmowe

Jak domowymi sposobami wyleczyć zatrucie pokarmowe?

Zaburzenia Przemiany Materii
Zatrucie pokarmowe pojawia się po spożyciu pokarmu, w którym znajdowały się szkodliwe substancje lub różnego rodzaju drobnoustroje. Choroba ta jest dość męcząca i może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Może temu towarzyszyć biegunka, wymioty oraz bóle brzucha. Co zrobić gdy nas dopadnie? W poniższym artykule znajdziesz domowe sposoby na leczenie zatrucia pokarmowego.
ból brzucha

Jak złagodzić ból brzucha?

Choroby Układu Pokarmowego

Bóle brzucha mogą być bardzo niekomfortowe i męczące, zwłaszcza dla dzieci. Nie ma nic gorszego od nasilającego się bólu żołądka, którego nie możesz się pozbyć. Znajdziesz tutaj kilka sposobów, jak w naturalny sposób pozbyć się lub w dużym stopniu złagodzić bóle brzucha. Niektóre z tych trików zostały mi polecone przez przyjaciół i znajomych, którzy potwierdzają ich skuteczność.

Zatrucie pokarmowe

Jak uniknąć zatrucia pokarmowego?

Ogólne porady
Zatrucia pokarmowe zdarzają się w ciągu całego roku, jednak w szczególności latem, kiedy panują wysokie temperatury i podczas wczasów za granicą. Jak ich unikać?
zatrucie pokarmowe

Jak leczyć zatrucie pokarmowe?

Zatrucia
Zatrucia pokarmowe niestety dość często się zdarzają. Szczególnie często się nam one przytrafiają na wakacjach za granicą oraz podczas upałów, kiedy wysokie temperatury powodują szybsze mnożenie się bakterii. Objawy zatrucia pokarmowego to nudności, wymioty, biegunka oraz czasem gorączka. Zatrucia nie da się błyskawicznie wyleczyć, jednak istnieją sposoby, aby dolegliwości szybciej minęły.
wakacje w tropikach

Jak uniknąć chorób tropikalnych?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Wakacje w Egipcie, Tunezji, czy w tak egzotycznych miejscach, jak Karaiby lub Kenia, to nie tylko wspaniała przygoda. Dalekie podróże bez odpowiedniego przygotowania są ryzykownym przedsięwzięciem, a stawką jest twoje zdrowie. Niemal co roku polscy turyści umierają na malarię – tropikalną, chorobę pasożytniczą powszechną m.in. w Afryce na Wyspach Oceanii oraz w niektórych częściach Azji i Ameryki Łacińskiej. Rejs po Nilu dla niektórych kończy się wirusowym zapaleniem wątroby typu A (żółtaczką pokarmową), a niemal co drugi turysta zmaga się na wakacjach z „klątwą Faraona”, czyli biegunką podróżnych. Te schorzenia łączy jedno: można im skutecznie zapobiegać!