Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Dieta dla cukrzyka: Jakie zasady?

Cukrzyca
Nie bez przyczyny glukoza jest nazywana paliwem dla komórek - to właśnie dzięki niej zyskujemy niezbędną do życia energię. Mechanizm działania jest w zasadzie prosty - po spożyciu każdego posiłku wzrasta poziom cukru we krwi, a trzustka otrzymuje sygnał, że musi rozpocząć wydzielanie insuliny. Bez niej tkanki nie są w stanie zużywać glukozy, a tylko wówczas gdy jest spalana, poziom cukru we krwi spada. Niestety, wraz z wiekiem nasze komórki pracują coraz gorzej i bardziej leniwie reagują na insulinę. Tym samym nasza trzustka jest zmuszona do wzmożonej produkcji hormonu. Jeśli sobie nie radzi, w organizmie rozwija się stan przedcukrzycowy, który może przerodzić się z czasem w cukrzycę typu 2. (Ta ostatnia jest bezpośrednią konsekwencją wadliwie działającej trzustki). Aby stymulować nasze komórki do pracy i ograniczyć ryzyko powstawania cukrzycy, możemy zmodyfikować naszą dietę, wyeliminować z niej najbardziej ryzykowne produkty i wprowadzić te najbardziej pożądane. O czym mowa? Wymagane zalecenia znajdziecie poniżej.

Co zrobić, gdy krwawią dziąsła?

Choroby
Zauważyłeś, że podczas szczotkowania zębów nadmiernie krwawią twoje dziąsła? To mogą być pierwsze symptomy niedoboru witaminy C lub K, niewłaściwej, bardzo ubogiej w składniki odżywcze, diety, anemii, a nawet niewydolności wątroby. Powodem dokuczliwej dolegliwości bardzo często jest też niewłaściwa higiena jamy ustnej - zarówno ta niedostateczna jak i nadmierna. Jakie środki zaradcze podjąć, aby problem się nie pogłębiał? Jakie badania wykonać, aby wskazać przyczyny bolesnej przypadłości? Co zrobić, aby skutecznie zapobiec nadmiernemu krwawieniu? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Dlaczego ubranie uczula? Przyczyny, objawy

Alergie
Założyłaś nową bieliznę, bluzkę lub spódnicę i poczułaś bolesne swędzenie lub zaobserwowałaś nadmierne zaczerwienie albo pieczenie skóry? Winowajcą twojego dyskomfortu i przyczyną wysypki może być materiał, z którego została wykonana odzież, a najczęściej barwniki, które zostały użyte do jej farbowania. Jeśli mamy na nie alergię, włókna tkaniny powodują podrażnienia skóry, którym nierzadko towarzyszy dokuczliwy ból. Jak sobie radzić w kłopotliwej sytuacji? Jakie środki ostrożności zachować, aby w przyszłości uniknąć dermatologicznych problemów? Wszystkie wskazówki znajdziesz poniżej.
zatkane ucho

Jak odetkać ucho?

Inne Choroby
Zatkane ucho może być bardzo dużym kłopotem. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne, m.in.: przeziębienie, alergia, zapalenie migdałków, ból gardła, odra, zakażenie wirusowe lub bakteryjne, zapalenie zatok, pęknięcie błony bębenkowej i wysokie ciśnienie krwi. Chociaż zdarzają się przypadki, gdy zatkane ucho może okazać się poważniejszym problemem medycznym, w większości sytuacji wystarczą jednak domowe sposoby. Poniżej zajdziesz wskazówki jak i czym najlepiej odetkać zatkane ucho.
kwas moczowy w organizmie

Jak domowymi sposobami obniżyć poziom kwasu moczowego?

Kości, Stawy i Mięśnie
Wysoki poziom kwasu moczowego zwany jest także hiperurykemią. Wynikać ona może z podwyższonej produkcji kwasu moczowego w organizmie lub zmniejszonego wydalania kwasu przez nerki. To może prowadzić do dalszych problemów takich jak dna moczanowa. Kryształki kwasu moczowego odkładają się w stawach, najczęściej w dużym paluchu. Mogą też prowadzić do powstania kamieni nerkowych oraz do niewydolności nerek. Jednak poziom kwasu moczowego można obniżyć stosując naturalne metody. Oto kilka z nich.
Wymowa R

Jak nauczyć się wymawiać R?

Zachowanie się Dziecka
Wiele dzieci oraz osób dorosłych ma problem z wymową głoski “R”. Częstą przyczyną nieumiejętności wymowy tej literki jest niewystarczająca sprawność ruchowa języka, który nie wykonuje ruchów wibracyjnych. Poniżej przedstawiamy sposoby na pozbycie się wady wymowy litery “r - ćwiczenia języka.
piekące stopy

Jak zlikwidować pieczenie stóp?

Inne Choroby

Pieczenie stóp staje się u wielu ludzi coraz częstszym problemem. Istnieje wiele powodów jego powstawania. Uczucie pieczenia może być rezultatem braku składników spożywczych, artretyzmu, cukrzycy, alergii na pewne substancje chemiczne. Bez względu na powód, jest to bardzo uciążliwa przypadłość. Intensywność bólu różni się w zależności od typu pieczenia. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Domowe środki powinny przynieść pozytywne skutki. Oto kilka niesamowitych domowych sposobów na uczucie piekących stóp:

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2260581&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

infekcje grzybicze

Jak leczyć infekcje grzybicze za pomocą sody oczyszczonej?

Alternatywne Remedia
Infekcja grzybicza spowodowana jest przez mikroskopijne drożdże lub grzyby candida. Grzyby te na ogół znajdują się w obszarach takich jak przewód pokarmowy, narządy płciowe czy pod pachami, fałdami skóry. Kiedy system immunologiczny jest osłabiony, wówczas grzyby infekują organizm. Dotyczy to głównie obszarów pochwy u kobiet, których poziom estrogenu spada. Świąd, obrzęk i pieczenie wokół obszarów dotkniętych infekcją. Soda jest jednym z tych domowych środków, które nie tylko używane są do gotowania i sprzątania, lecz również w leczeniu wielu dolegliwości. Oto kilka sposobów z zastosowaniem sody oczyszczonej w leczeniu infekcji grzybiczej.
czkawka

Jak powstrzymać czkawkę?

Inne Choroby
Czkawka to bardzo męcząca przypadłość. Wie o tym każdy, kogo zaatakowała, zwłaszcza w miejscu publicznym. Eksperci twierdzą, że czkawka jest zazwyczaj reakcją na zaburzenia trawienne. Cierpią na nią już niemowlaki, a u ludzi dorosłych pojawia się ona statystycznie 3-5 razy w roku. Powstrzymać czkawkę można na dwa zasadnicze sposoby. Pierwszym z nich jest stymulacja nerwu błędnego innym, silniejszym impulsem. „Powiadomi” on wówczas mózg, że pojawiły się nowe, ważniejsze okoliczności, więc czas przestać zajmować się czkawką. Inne sposoby związane są z odpowiednim oddechem (a raczej z jego brakiem). Zwiększenie ilości dwutlenku węgla we krwi prawdopodobnie sprawia, że organizm za zasadniczy cel stawia sobie usunięcie dwutlenku węgla, niż kontynuowanie czkawki. Jeśli teorie te wydają ci się dość mgliste, przeczytaj 13 sprawdzonych sposobów, które naprawdę pozwolą ci powstrzymać czkawkę.
Zapalenie spojówek

Herbata – naturalny sposób na wyleczenie zapalenia spojówek

Inne Choroby
Co robisz, kiedy twoje dziecko budzi się z czerwonym, swędzącym, opuchniętym i łzawiącym okiem? Albo co gorsza, z dwoma zapuchniętymi oczami? Zanim zdradzimy sposób leczenia, wyjaśnijmy, na czym polega problem. Jak pewnie się domyślasz, objawy wskazują na zapalenie spojówek, które jest nie tylko nieprzyjemną, lecz także zaraźliwą chorobą. Są 3 rodzaje zapalenia spojówek. Zapalenie spojówek jest to stan zapalny wewnętrznej warstwy powieki, pokrywającej również część gałki ocznej. Istnieją 3 rodzaje tej dolegliwości: