Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
jak się zbadać

Jak samemu zdiagnozować stan narządów wewnętrznych w 1 minutę?

Inne Choroby
Wiesz, że możesz w łatwy sposób ocenić stan twoich organów? Samodzielnie, w zaledwie minutę, wykorzystując przedmiot, który na pewno masz w swojej kuchni. Ta metoda to dobry sposób, żeby zauważyć, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Nie traktuj jej jednak jako zamiennika diagnozy lekarskiej. Jeśli otrzymany w opisany poniżej sposób wynik jest niepokojący i towarzyszą mu inne objawy, udaj się do lekarza po skierowanie na dokładniejsze badania. Im wcześniej zaczniesz działać, tym większe są twoje szanse powrotu do zdrowia.
zatrzymanie wody w organizmie

Jakie są przyczyny zatrzymywania wody w organizmie?

Inne Choroby
Wydaje ci się, że nagle przytyłaś, twoja twarz jest nabrzmiała, a oczy opuchnięte? Przyczyną może być zatrzymanie wody w organizmie. Problem ten dotyka wielu kobiet, między innymi tych, które nieodpowiednio się odżywiają lub stosują antykoncepcję hormonalną. Powodów takiego stanu rzeczy może być jednak znacznie więcej. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, jakie są przyczyny zatrzymywania wody w organizmie i co zrobić, żeby pozbyć się tego problemu.
zatkane zatoki

Jak pozbyć się bólu zatok w 20 sekund?

Walka z Bólem
Zatkane zatoki mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie. Spraye do nosa, tabletki, syropy – ciężko znaleźć lek, który zapewniłby nam szybkie i skuteczne rozwiązanie problemu. Okazuje się jednak, że ulga od zatkanych zatok jest bliżej, niż myślisz. Wystarczy jeden prosty trik, by pozbyć się bólu zaledwie w 20 sekund. Oto, co musisz zrobić:
Ganglion (cysta galaretowata)

Jak leczyć ganglion?

Kontuzje Sportowe
Masz narośl w pobliżu nadgarstka lub stawów na palcach? Nie wpadaj w panikę - to prawdopodobnie tylko torbiel galaretowata znana także jako ganglion. Torbiel galaretowata to niewielka zmiana nierakowa wypełniona płynem. Najczęściej pojawia się wzdłuż stawów lub ścięgien rąk, zwłaszcza koło nadgarstków, czasami także w pobliżu stóp. Przyczyna powstawania torbieli nie jest dokładnie poznana, jednak wiadomo, że ma ona związek z nadmiernym obciążeniem stawów. Zwykle torbiel galaretowata jest zupełnie niegroźna czasem jednak może wywoływać ból. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak pozbyć się ganglionu.
Wymowa R

Jak nauczyć się wymawiać R?

Zachowanie się Dziecka
Wiele dzieci oraz osób dorosłych ma problem z wymową głoski “R”. Częstą przyczyną nieumiejętności wymowy tej literki jest niewystarczająca sprawność ruchowa języka, który nie wykonuje ruchów wibracyjnych. Poniżej przedstawiamy sposoby na pozbycie się wady wymowy litery “r - ćwiczenia języka.
ość w gardle

Co zrobić, gdy ość stanie w gardle?

Inne Choroby
Utknięcie ości w gardle może być bardzo irytujące i niekomfortowe. Jednak zdarza się dość często, zwłaszcza osobom, które uwielbiają ryby. Należy je więc jeść bardzo ostrożnie, jednak zdarza się, że przeoczymy jakąś ość i utknie nam ona w gardle. Co wtedy robić?
piękne nogi

Jak dbać o nogi?

Inne Choroby
Gdy na Twoich nogach pojawiło się kilka pajączków, to sygnał że najwyższy czas abyś coś zrobiła z nimi. Musisz zacząć dbać o żyły. Nogi odpłacą Ci się za to pięknym wyglądem i bez wstydu będziesz mogła pokazać je w kostiumie kąpielowym podczas wakacyjnych urlopów. Jeśli nie chcesz aby pajączki i popękane żyłki się rozprzestrzeniały spróbuj zastosować poniższe porady.
Picie alkoholu

Alkohol: Przyjaciel czy wróg?

Inne Choroby
Zdania na temat alkoholu są podzielone. Wiele osób uważa, że picie trunków wyskokowych prędzej czy później skończy się alkoholizmem. Inni twierdzą, że jeśli zachowamy umiar w piciu, może mieć ono wiele zalet. Oto kilka faktów dotyczących alkoholu:
wbita drzazga

Jak usunąć drzazgę sodą?

Inne Choroby
Nie tylko dzieci, ale i dorośli podchodzą do wyciągania drzazg z wielką ostrożnością i nierzadko z bojaźnią. A zarówno dzieci jak i dorośli są narażeni na wbicie się drzazgi. Nigdy nie wiadomo kiedy to się może przytrafić. Metod na wyciągnięcie drzazgi jest kilka. Tutaj opisuję jak usunąć drzazgę za pomocą sody. Zanim jednak zdecydujesz się na wyciąganie drzazgi za pomocą sody oczyszczonej miej na uwadze to, że ta metoda jest przeznaczona do wyciągania małych drzazg, cienkich. Duże drzazgi lepiej potraktować na przykład cebulą, lub udać się do lekarza. On na pewno sobie poradzi z tym problemem.
zdrowy sen

Jak dobrze wypocząć podczas snu?

Bezsenność
Każdej z nas zdarza się nieprzespana noc. Czasem drobne dolegliwości, nadmiar emocji, a nawet hormony sprawiają, że rano budzimy się zmęczone i z podkrążonymi oczami. Ale to nie musi się powtarzać. Warto dowiedzieć się, co robić, by nic nie zakłóciło nam wypoczynku. Poniżej częste przyczyny kłopotów ze snem i rady, jak je opanować.