Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Co może oznaczać przewlekły kaszel?

Choroby Układu Oddechowego
Kaszel często nam towarzyszy podczas przeziębienia i grypy. Choć zazwyczaj nie jest groźny dla zdrowia, to potrafi uprzykrzyć codziennie funkcjonowanie. Najczęściej wyróżnia się jego dwa rodzaje: suchy i mokry. Pierwszemu towarzyszy często łaskotanie w gardle, suchość, pieczenie oraz ból, ponieważ spowodowany jest podrażnieniem i infekcją błon śluzowych gardła. Często po kilku dniach, przekształca się w kaszel mokry, gdyż jest on naturalną reakcją organizmu na usuwanie obecnej w drogach oddechowych wydzieliny. Kaszel najczęściej mija wraz z wyleczeniem infekcji, choć może się utrzymywać jeszcze przez kilka dni. Niestety, niektórzy cierpią na przewlekły kaszel, który utrzymuje się znacznie dłużej. W takim wypadku warto zgłosić się do specjalisty, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że oznacza groźną chorobę, nawet nowotworową.

Domowe sposoby na opuchliznę nóg

Choroby
Opuchnięte nogi to częsta dolegliwość, która mija po kilku godzinach lub dniach. Zazwyczaj jest wynikiem przyzwyczajeń żywieniowych albo suto zakrapianej imprezy. Na opuchliznę mogą również narzekać osoby, które prowadzą siedzący tryb życia lub są unieruchomione przez wielogodzinną podróż samochodem czy samolotem. W większości przypadków obrzęk oraz opuchlizna nie są groźne dla zdrowia i nie powinno się mieć powodów do niepokoju. Jednak towarzyszące im objawy powinny skłonić do zwiększenia uwagi na stan zdrowia, gdyż mogą to być pierwsze symptomy nieprawidłowej pracy ważnych narządów, takich jak serce, nerki czy tarczyca. Jak pozbyć się opuchlizny domowymi sposobami? Co może ona oznaczać?

O czym świadczą zimne stopy?

Choroby Układu Krążenia
Prawie każdemu z nas zdarzyło się mieć zimne czy wręcz lodowate stopy. Nie ma nic w tym dziwnego, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy są objawem chwilowego wychłodzenia z powodu niskich temperatur. Jednak gdy uczucie zimnych stóp utrzymuje się dłużej, a nawet w ciepłe pory roku, może to świadczyć o poważnych problemach ze zdrowiem. Wiecznie zmarznięte stopy mogą świadczyć m.in. o zakrzepicy, cukrzycy, niedoczynności tarczycy czy chorobie Buergera. Co jeszcze mogą oznaczać zimne stopy? Kiedy ten objaw powinien nas zaniepokoić i w czym upatrywać się jego przyczyny?
piekące stopy

Jak zlikwidować pieczenie stóp?

Inne Choroby

Pieczenie stóp staje się u wielu ludzi coraz częstszym problemem. Istnieje wiele powodów jego powstawania. Uczucie pieczenia może być rezultatem braku składników spożywczych, artretyzmu, cukrzycy, alergii na pewne substancje chemiczne. Bez względu na powód, jest to bardzo uciążliwa przypadłość. Intensywność bólu różni się w zależności od typu pieczenia. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Domowe środki powinny przynieść pozytywne skutki. Oto kilka niesamowitych domowych sposobów na uczucie piekących stóp:

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2260581&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Wymowa R

Jak nauczyć się wymawiać R?

Zachowanie się Dziecka
Wiele dzieci oraz osób dorosłych ma problem z wymową głoski “R”. Częstą przyczyną nieumiejętności wymowy tej literki jest niewystarczająca sprawność ruchowa języka, który nie wykonuje ruchów wibracyjnych. Poniżej przedstawiamy sposoby na pozbycie się wady wymowy litery “r - ćwiczenia języka.

Najgorsze alkohole dla wątroby i żołądka

Inne Choroby
Dużo mówi się o szkodliwym działaniu alkoholu, ale jednocześnie nie cichną głosy tych, którzy wierzą, że w małych dawkach może być on dla organizmu zbawienny. Bez względu na to, po której stronie się opowiadamy, warto trzymać się najważniejszej tezy, że spożywany w nawet niewielkiej ilości może uzależnić, a tym samym zwiększyć ryzyko poważnych i często nieodwracalnych zmian w organizmie. Ponadto poszczególne gatunki alkoholi różnią się między sobą stężeniem etanolu. Sprawdź, które alkohole są najbardziej szkodliwe dla żołądka czy wątroby i bardzo negatywnie wpływają na całą psychofizyczną kondycję.
odmrożenia domowe sposoby

5 domowych sposobów na odmrożenia

Skóra
Odmrożenia to czerwone, bolesne obrzęki na palcach rąk i stóp, nosie i uszach, w miejscach najbardziej narażonych na nadmierne zimno. Są one spowodowane zwężeniem się naczyń krwionośnych pod skórą. Odmrożenie to sezonowa przypadłość, zwłaszcza w okresie zimowym. Ustępują po 2-3 tygodniach bez leczenia. Następujące domowe środki zmniejszą świąd i obrzęk przynosząc ulgę.
obrzęk limfatyczny

Naturalne leki na obrzęk limfatyczny

Inne Choroby
Stan chorobowy znany jako obrzęk limfatyczny spowodowany jest nagromadzeniem się płynów w tkance śródmiąższowej, która otacza węzły chłonne. Pojawia się w momencie, gdy organy te ulegają uszkodzeniu lub zostają usunięte, co sprawia, że system limfatyczny nie jest w stanie usunąć nadmiaru płynów poprzez sieć naczyń limfatycznych. Jeśli stan taki pozostanie bez leczenia, może doprowadzić do poważnych komplikacji, jak infekcje oraz trudności w gojeniu się ran. Istnieją jednak pewne sposoby, jak zmiana stylu życia, czy naturalne leki, które mogą zaoferować znaczną pomoc i ulgę.
Jak oczyścić płuca

Jak zrobić środek do domowego oczyszczania płuc

Inne Choroby
Niezależnie od tego czy jesteś palaczem czy nie, możesz mieć problemy z płucami. Jeśli palisz, dobrze wiesz, że powinnaś przestać – to nic dobrego! Wypróbuj ten przepis, aby leczyć płuca bez względu na to, czy jesteś palaczem czy nie. Ten środek oczyści płuca w ciągu 72 godzin.
infekcje grzybicze

Jak leczyć infekcje grzybicze za pomocą sody oczyszczonej?

Alternatywne Remedia
Infekcja grzybicza spowodowana jest przez mikroskopijne drożdże lub grzyby candida. Grzyby te na ogół znajdują się w obszarach takich jak przewód pokarmowy, narządy płciowe czy pod pachami, fałdami skóry. Kiedy system immunologiczny jest osłabiony, wówczas grzyby infekują organizm. Dotyczy to głównie obszarów pochwy u kobiet, których poziom estrogenu spada. Świąd, obrzęk i pieczenie wokół obszarów dotkniętych infekcją. Soda jest jednym z tych domowych środków, które nie tylko używane są do gotowania i sprzątania, lecz również w leczeniu wielu dolegliwości. Oto kilka sposobów z zastosowaniem sody oczyszczonej w leczeniu infekcji grzybiczej.