Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

O jakich chorobach świadczy przewlekły ból gardła?

Bóle
Ból gardła najczęściej wiąże się z infekcjami górnych dróg oddechowych. Dopada nas szczególnie często jesienią i zimą, gdy organizm jest osłabiony. Jednak zdarza się też, że ból gardła ma charakter przewlekły albo pojawia się podczas przełykania pokarmów. Tego typu symptomów nie należy nigdy ignorować, ponieważ mogą świadczyć o schorzeniach układu pokarmowego, krążeniowego czy hormonalnego, a nawet nowotworze. Jak rozróżnić niegroźny ból gardła spowodowany infekcją od symptomów poważnych chorób?

Krzywa przegroda nosowa: Objawy, powikłania i leczenie

Zabiegi
Nieustannie zatkany nos, ból głowy, przewlekły katar i problemy ze snem to dolegliwości, które wiążemy z przeziębieniem czy alergią. Tymczasem może być za nie odpowiedzialna krzywa przegroda nosowa. Pozornie niegroźna dolegliwość znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie i jest szkodliwa dla zdrowia – może nawet powodować niedotlenienie organizmu i nadciśnienie tętnicze. Kiedy operacja krzywej przegrody nosowej jest konieczna i jak wygląda zabieg?

Sól emska: Właściwości i zastosowania

Choroby Układu Oddechowego
Sól emska to znany środek, który wykorzystywany jest do leczenia uporczywego i mokrego kaszlu. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i ma słonawy smak. Często pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z układem oddechowym, takich jak zapalenie gardła, duszności oraz problemy z oskrzelami. Ten niezwykły specyfik ma również inne, często zaskakujące zastosowania, które wybawią cię z niejednej opresji. Do czego wykorzystać sól emską? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.
kaszel

Czy kolor flegmy świadczy o naszym zdrowiu?

Przeziębienia i Grypa
Flegma odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie i wbrew pozorom może nam dużo powiedzieć o aktualnym stanie zdrowia. Produkowana jest przez tkanki w organizmie, które wytwarzają śluz znajdujący się w jamie ustnej, nosie, zatokach przynosowych, krtani, płucach oraz w przewodzie pokarmowym. Flegma pełni rolę ochronną i nie powoduje wysychania tkanek. Posiada również pewną funkcję, która jest przydatna najczęściej w okresie jesienno-zimowym, jest ona świetną pułapką na bakterie i wirusy, które są zabijane przez enzymy.
syrop z rokitnika

Jak przygotować syrop z rokitnika na wzmocnienie odporności?

Choroby Wirusowe

Rokitnik to krzew, którego kwiaty, liście, a szczególnie owoce są stosowane w terapiach ziołowych. Owoc ten zawiera duże ilości witaminy C, nawet więcej niż owoce cytrusowe. Owoc rokitnika zawiera również witaminy A, B kompleks, E, P, K oraz fosfor, potas, magnez, wapń, żelazo i sód. Jest bogaty w betakaroten, pektyny, aminokwasy i kwasy tłuszczowe. W porze częstych zachorowań i przeziębień taki owoc to skarb. Stosując syrop z owoców rokitnika wzmocnisz układ immunologiczny. Poznaj przepis na syrop z rokitnika.

okłady z ziemniaków

Jak przygotować okłady z ziemniaków na zapalenie oskrzeli?

Choroby Układu Oddechowego
Okłady przyspieszają proces leczenia takich chorób jak kaszel, astma, zapalenie oskrzeli lub ból gardła. Okłady ziemniaczane mają działanie kojące, ich zaletą jest także długotrwałe utrzymywanie ciepła. Powinno się je stosować z ostrożnością, gdyż mogą poparzyć skórę. Oto jak przygotować okłady ziemniaczane.
kaszel

Domowe sposoby na kaszel

Przeziębienia i Grypa
Jeśli męczy cię kaszel, który jest rezultatem zwykłego przeziębienia i chcesz się go pozbyć bez pomocy środków farmakologicznych, przeczytaj poniższe porady. Opisane tutaj sposoby pomogą ci wyleczyć się z kaszlu naturalnymi, domowymi sposobami.
tymianek

Tymianek na kaszel - jak stosować?

Choroby Układu Oddechowego

Roślina ta zawiera spore ilości leczniczego olejku eterycznego, którego składnikami są tymol i karwakrol oraz flawonoidy, garbniki, związki goryczowe i kwasy fenolowe. Tymianek działa wykrztuśnie oraz hamuje rozwój grzybów chorobotwórczych i flory bakteryjnej jamy ustnej i gardła. Poniżej znajdziesz cztery przepisy na tymiankowe preparaty na kaszel.

nalewka z melisy

Jak zrobić nalewkę z melisy na uspokojenie?

Choroby Układu Oddechowego
Melisa posiada wiele właściwości pro zdrowotnych. Nalewka z jej liści działa uspokajająco, wzmacnia organizm oraz przyspiesza trawienie. Doskonała dla niejadków, gdyż wzmaga apetyt i pracę żołądka. Świetna na okres przeziębień i grypy. Bądź przygotowana ten trudny okres.
kaszel

Jak zrobić domowy lek na zapalenie płuc, oskrzeli i astmę?

Choroby Układu Oddechowego
Ten lek naprawdę działa. Przyniesie ulgę w przypadku przewlekłego kaszlu (np. kaszel palacza), ale także przyspieszy powrót do zdrowia u osób chorych na zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, czy astmę. Składniki zawarte w tym ziołowym preparacie działają przeciwzapalnie i wykrztuśnie. Już po jednej szklance tego naparu odczuwamy natychmiastową ulgę. Po dwóch dniach terapii stan chorego wyraźnie poprawia się. Oto przepis na tę leczniczą herbatkę.