Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie
Jak obniżyć kwas moczowy w organizmie

Naturalne sposoby żeby zmniejszyć ilość kwasu moczowego w organizmie

Choroby Nerek
Choć szacuje się, że co piąta osoba ma podniesiony poziom kwasu moczowego w organizmie, większość z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie rozwiną się u nich bolesne skutki takiego stanu rzeczy, takie jak kamienie nerkowe lub dna moczanowa. Na szczęście istnieją proste naturalne sposoby, które pozwalają odkwasić organizm i złagodzić bolesne objawy chorób, u których podłoża leży zbyt duża ilość kwasu moczowego w organizmie. Oto one:

Zespół cieśni nadgarstka - jakie są jego objawy?

Zaburzenia Układu Kostnego
Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) to choroba wynikająca z długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, który biegnie w kanale nadgarstka. Schorzenie to jest szczególnie powszechne wśród osób wykonujących pracę związaną pisaniem na klawiaturze czy korzystaniem z myszki komputerowej, grających na instrumentach, często jeżdżących na rowerze lub pracujących przy taśmie w fabryce. Jeśli należysz do grupy pracowników zagrożonych wystąpieniem tej choroby w przyszłości, zapoznaj się z najczęstszymi jej objawami.
Ćwiczenia na staw kolanowy

Jakie ćwiczenia na staw kolanowy?

Kontuzje Sportowe
Staw kolanowy jest jednym z najważniejszych w naszym ciele. Odpowiednio wyćwiczony będzie nam służył bardzo długo, bo przez całe życie. Jego prawidłowe funkcjonowanie decyduje o naszej zdolności do chodzenia. Przed rozpoczęciem przedstawionej poniżej serii ćwiczeń (lub jakichkolwiek innych ćwiczeń) skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na bóle stawu kolanowego, masz problemy z więzadłami kolanowymi lub ścięgnami.
ćwiczenia na prawidłową postawę

Jak ćwiczyć żeby mieć proste plecy?

Bóle Pleców
Zła postawa, taka jak zgarbione ramiona, czy nachylony do przodu kark, może mieć pochodzenie zarówno środowiskowe jak i wewnętrzne. Jedną z jej przyczyn są zaburzenia równowagi mięśniowej. Żeby skorygować wady postawy, należy regularnie wykonywać ćwiczenia rozciągające i wzmacniające zbyt słabe mięśnie. Oto przykłady takich ćwiczeń:
badanie kręgosłupa

Jak zadbać o kręgosłup?·

Bóle Pleców
Proste plecy i nienaganna postura odejmą ci więcej lat, niż niejeden lifting lub botox. O wpływie prawidłowej postawy na zdrowie nie muszę chyba wspominać. Niestety z wiekiem lub na skutek pracy siedzącej możemy zacząć się garbić. Zaokrąglone plecy i ramiona często są również skutkiem osteoporozy, atakującej górny i środkowy odcinek kręgosłupa. Co więc robić, żeby zadbać o plecy, wzmocnić kości i mimo upływu czasu zachować właściwą postawę? Dowiesz się poniżej.
mleko na zdrowe kości

Dieta na zdrowe kości·

Diety
Jeśli chodzi o budowanie zdrowych kości w grę tak naprawdę wchodzą dwa kluczowe składniki – witamina D i wapń. Wapń wspomaga strukturę kości i zębów, podczas gdy witamina D przyspiesza wchłanianie się wapnia i wzrost kości. Te składniki są szczególnie ważne w naszym wczesnym życiu, gdy rośniemy i nasze kości się rozwijają. Ważne więc jest by nie pomijać ich w diecie dzieci. Ale również osoby starsze cierpiące na osteoporozę powinny pamiętać o tych dwóch cudownych dla kości składnikach, które spowolnią rozwój choroby. Dorośli do pięćdziesiątego roku życia powinni przyjmować 1,000 miligramów wapnia i 200 jednostek witaminy D. Po pięćdziesiątym roku życia 1,2000 miligramów wapnia i 400 do 600 jednostek witaminy D. Co jeść, aby dostarczyć sobie wspomnianych składników? Jakie produkty włączyć w dietę? Lista poniżej.

Jedenaście sposobów zapobiegających zgorzelom

Kości, Stawy i Mięśnie
Zgorzel czyli gangrena to rozwijająca się martwica tkanek, która jest spowodowana zakażeniem bakteriami beztlenowymi. Rozwija się w głębokich, źle oczyszczonych ranach, ale może się pojawić również w płucach lub w jelitach, czyli w miejscach, gdzie jest odpowiednia temperatura i wilgotność. W przypadku gangreny trzeba koniecznie szybko reagować, bo w przeciwnym razie konieczna jest amputacja. Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec gangrenie i to używając wyłącznie domowych środków zaradczych takich jak: pieprz cayenne, oliwa z liści miotły rzeźnika, echinacea, fasola, potrawy bogate w białko i mięso z łososia. Zgorzel powstaje, kiedy dochodzi do zakażenia rany bądź do uszkodzenia tkanki w sposób nieodwracalny, na przykład w wyniku poparzenia, odmrożenia, zmiażdżenia czy niedokrwienia. Schorzenie to może zaatakować każdą część ciała, ale najczęściej pojawia się w okolicy kończyn dolnych, palców rąk oraz stóp, a nawet przedramion. Bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia i nawet życia jest gangrena, która zaatakowała narządy wewnętrzne. Gangrena kojarzona jest z zakażeniami w czasie dawnych wojen, ze względu na istniejące wtedy warunki higieniczne, które sprzyjały rozwojowi wszelkich bakterii. Dzisiaj występowanie gangreny nie jest tak powszechne jak dawniej, a to ze względu na zaawansowany stopień wiedzy medycznej. Może się jednak przytrafić i dziś, zwłaszcza, gdy dochodzi do niedokrwienia niektórych części ciała i w końcu do nieodwracalnego obumarcia tkanek. W najpoważniejszym przypadku gangreny konieczna jest amputacja kończyny.