Choroby i Leczenie
- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Rodzinne
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Diety i Odżywianie
- Opieka Zdrowotna
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
- Operacje i Zabiegi
Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie 
Naturalne sposoby żeby zmniejszyć ilość kwasu moczowego w organizmie
Choroby NerekChoć szacuje się, że co piąta osoba ma podniesiony poziom kwasu moczowego w organizmie, większość z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie rozwiną się u nich bolesne skutki takiego stanu rzeczy, takie jak kamienie nerkowe lub dna moczanowa. Na szczęście istnieją proste naturalne sposoby, które pozwalają odkwasić organizm i złagodzić bolesne objawy chorób, u których podłoża leży zbyt duża ilość kwasu moczowego w organizmie. Oto one:

Zespół cieśni nadgarstka - jakie są jego objawy?
Zaburzenia Układu KostnegoZespół cieśni nadgarstka (ZCN) to choroba wynikająca z długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, który biegnie w kanale nadgarstka. Schorzenie to jest szczególnie powszechne wśród osób wykonujących pracę związaną pisaniem na klawiaturze czy korzystaniem z myszki komputerowej, grających na instrumentach, często jeżdżących na rowerze lub pracujących przy taśmie w fabryce. Jeśli należysz do grupy pracowników zagrożonych wystąpieniem tej choroby w przyszłości, zapoznaj się z najczęstszymi jej objawami.

Jakie ćwiczenia na staw kolanowy?
Kontuzje SportoweStaw kolanowy jest jednym z najważniejszych w naszym ciele. Odpowiednio wyćwiczony będzie nam służył bardzo długo, bo przez całe życie. Jego prawidłowe funkcjonowanie decyduje o naszej zdolności do chodzenia. Przed rozpoczęciem przedstawionej poniżej serii ćwiczeń (lub jakichkolwiek innych ćwiczeń) skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na bóle stawu kolanowego, masz problemy z więzadłami kolanowymi lub ścięgnami.

Jak ćwiczyć żeby mieć proste plecy?
Bóle PlecówZła postawa, taka jak zgarbione ramiona, czy nachylony do przodu kark, może mieć pochodzenie zarówno środowiskowe jak i wewnętrzne. Jedną z jej przyczyn są zaburzenia równowagi mięśniowej. Żeby skorygować wady postawy, należy regularnie wykonywać ćwiczenia rozciągające i wzmacniające zbyt słabe mięśnie. Oto przykłady takich ćwiczeń:

Jak zadbać o kręgosłup?·
Bóle PlecówProste plecy i nienaganna postura odejmą ci więcej lat, niż niejeden lifting lub botox. O wpływie prawidłowej postawy na zdrowie nie muszę chyba wspominać. Niestety z wiekiem lub na skutek pracy siedzącej możemy zacząć się garbić. Zaokrąglone plecy i ramiona często są również skutkiem osteoporozy, atakującej górny i środkowy odcinek kręgosłupa. Co więc robić, żeby zadbać o plecy, wzmocnić kości i mimo upływu czasu zachować właściwą postawę? Dowiesz się poniżej.

Dieta na zdrowe kości·
DietyJeśli chodzi o budowanie zdrowych kości w grę tak naprawdę wchodzą dwa kluczowe składniki – witamina D i wapń. Wapń wspomaga strukturę kości i zębów, podczas gdy witamina D przyspiesza wchłanianie się wapnia i wzrost kości. Te składniki są szczególnie ważne w naszym wczesnym życiu, gdy rośniemy i nasze kości się rozwijają. Ważne więc jest by nie pomijać ich w diecie dzieci. Ale również osoby starsze cierpiące na osteoporozę powinny pamiętać o tych dwóch cudownych dla kości składnikach, które spowolnią rozwój choroby. Dorośli do pięćdziesiątego roku życia powinni przyjmować 1,000 miligramów wapnia i 200 jednostek witaminy D. Po pięćdziesiątym roku życia 1,2000 miligramów wapnia i 400 do 600 jednostek witaminy D. Co jeść, aby dostarczyć sobie wspomnianych składników? Jakie produkty włączyć w dietę? Lista poniżej.

Jedenaście sposobów zapobiegających zgorzelom
Kości, Stawy i MięśnieZgorzel czyli gangrena to rozwijająca się martwica tkanek, która jest spowodowana zakażeniem bakteriami beztlenowymi. Rozwija się w głębokich, źle oczyszczonych ranach, ale może się pojawić również w płucach lub w jelitach, czyli w miejscach, gdzie jest odpowiednia temperatura i wilgotność. W przypadku gangreny trzeba koniecznie szybko reagować, bo w przeciwnym razie konieczna jest amputacja.
Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec gangrenie i to używając wyłącznie domowych środków zaradczych takich jak: pieprz cayenne, oliwa z liści miotły rzeźnika, echinacea, fasola, potrawy bogate w białko i mięso z łososia. Zgorzel powstaje, kiedy dochodzi do zakażenia rany bądź do uszkodzenia tkanki w sposób nieodwracalny, na przykład w wyniku poparzenia, odmrożenia, zmiażdżenia czy niedokrwienia. Schorzenie to może zaatakować każdą część ciała, ale najczęściej pojawia się w okolicy kończyn dolnych, palców rąk oraz stóp, a nawet przedramion. Bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia i nawet życia jest gangrena, która zaatakowała narządy wewnętrzne. Gangrena kojarzona jest z zakażeniami w czasie dawnych wojen, ze względu na istniejące wtedy warunki higieniczne, które sprzyjały rozwojowi wszelkich bakterii.
Dzisiaj występowanie gangreny nie jest tak powszechne jak dawniej, a to ze względu na zaawansowany stopień wiedzy medycznej. Może się jednak przytrafić i dziś, zwłaszcza, gdy dochodzi do niedokrwienia niektórych części ciała i w końcu do nieodwracalnego obumarcia tkanek. W najpoważniejszym przypadku gangreny konieczna jest amputacja kończyny.