Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Jak pozbyć się haluksów?

Zaburzenia Układu Kostnego
Noszenie źle dopasowanych butów - oczywiście poza tendencją do dziedziczenia - jest najczęstszą przyczyną tworzenia się haluksów. W ich eliminacji może pomóc zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu wystającej kości. Sama operacja jest niestety dość droga, leczenie bardzo bolesne, a rehabilitacja długa i wymagająca chodzenia o kulach oraz w specjalnych butach ortopedycznych. Zanim zatem się na nią zdecydujesz, wypróbuj mniej inwazyjnych sposobów, które pomogą zmniejszyć ból oraz dyskomfort związany z powstałymi zniekształceniami. A oto one:

Sześć sposobów, by zapobiec bólom krzyża

Medycyna Niekonwencjonalna
Bóle krzyża często doskwierają osobom, które pracują fizycznie, albo w pozycji siedzącej. Dolegliwość ta objawia się głównie sztywnieniem mięśni w dolnej okolicy kręgosłupa. Zaniedbywanie tej części naszych pleców może prowadzić do poważnych wypadków i schorzeń, m. in. do wypadnięcia dysku. W przypadku dolegliwości kręgosłupa nie ma żartów! Lepiej im zapobiegać, niż je leczyć. Pomoże ci w tym sześć skutecznych sposobów, które przedstawiamy poniżej.

Łuszczycowe zapalenie stawów: czym jest i jak je leczyć?

Choroby Reumatyczne
Łuszczycowe zapalenie stawów to przewlekła choroba zapalna, która atakuje głównie stawy palców, zarówno w rękach, jak i stopach. Schorzenie to występuje u 40 procent chorych na łuszczycę. Dlatego specjaliści twierdzą, że łuszczycowe zapalenie stawów może być jej odmianą. Obecnie choroba ta dotyka około trzy procent społeczeństwa. Chory zazwyczaj zmaga się z nią do końca życia. Poniżej tłumaczymy, na czym polega i jak ją leczyć.
ganglion

Domowe sposoby na pozbycie się gangliona.

Bóle
Ganglion to galaretowata torbiel, najczęściej pojawiająca się w okolicach nadgarstka. Zdarza się, że pojawia się na stopie lub w okolicach stawu kolanowego. Pojawieniu się torbieli towarzyszy ból i dyskomfort wraz z mrowieniem w okolicy jego występowania. Ucisk gangliona na ścięgna może powodować drętwienie i osłabienie mięśni. W zależności od jego wielkości mogą być one w dotyku miękkie lub gąbczaste. Przyczyna ich powstawania nie jest znana. Podejrzewa się, że powodem pojawienia się gangliona jest mechaniczne uszkodzenie ścięgna w okolicach nadgarstka. Często można pozbyć się go stosując domowe sposoby. W niektórych przypadkach niezbędna jest pomoc chirurgiczna. W dalszych krokach artykułu poznasz domowe sposoby usunięcia gangliona.
Domowe sposoby na haluksy

4 domowe sposoby na haluksy i obrzęk stawów

Kości, Stawy i Mięśnie
Bolący guz, który jest deformacją stawu u podstawy dużego palca to prawdziwy koszmar. Po pierwsze, wygląda bardzo nieestetycznie. Po drugie, sprawia, że ​​trudno jest znaleźć odpowiednie obuwie, a co najgorsze - bywa naprawdę bolesny. Operacja jest tylko rozwiązaniem tymczasowym i na dłuższą metę nie zapewnia efektywnego rezultatu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje w pełni naturalny sposób na rozwiązanie tego problemu. Haluksy wytwarzają się poprzez wytrącanie soli w organizmie. Nasze sposoby okażą się pomocne, ponieważ pomogą organizmowi wyeliminować złoża soli, które są przyczyną tego problemu.
Problem z haluksami

Domowe sposoby na haluksy

Zaburzenia Układu Kostnego
Haluksy są nie tylko szpecące, ale również potrafią być bardzo bolesne. Chociaż ten twardy twór, który narasta wokół dużego palca wygląda jak kość, to w rzeczywistości są to złogi solne, które twardnieją w okolicy stawu i powoli spychają paluch w kierunku wewnętrznym powodując zmianę ustawienia pozostałych palców. Na powstawanie haluksów wpływ mogą mieć bardzo różne czynniki, takie jak grypa, dna moczanowa, dieta, metabolizm a nawet wybór niewłaściwego obuwia. Bolesna interwencja chirurgiczna wymaga długiego procesu rekonwalescencji, ale może ona rozwiązać problem jedynie tymczasowo. Jeśli chcesz na stałe pozbyć się bólu stawu istnieją naturalne sposoby niewymagające interwencji chirurgicznej.
złamanie kości dieta

Jak przyspieszyć zrost kości po złamaniu?

Złamania Kości
Nie ma znaczenia jak do złamania doszło. Ważne jest to, by kość zrosła się właściwie. Jeżeli tak się nie stanie, wcześniej czy później mogą pojawić się komplikacje, które mogą ograniczać ruch. Dowiedz się jakich zasad przestrzegać i jaką dietę stosować w czasie rekonwalescencji.
osteofity

6 domowych sposobów na osteofity kości

Zaburzenia Układu Kostnego
Osteofity to narośla kostne będące skutkiem zmian zachodzących w kościach i stawach. Często pojawiają się w okolicy kręgosłupa, bioder, stawów, ramion, rąk oraz kolan. Osoby zmagające się z osteofitami cierpią na ostry, czasem przenikliwy ból, który często łączy się z utratą elastyczności oraz gibkości w danym obszarze ciała. Istnieje wiele powodów pojawiania się osteofitów – zmiana ilości przyjmowanego wapnia, starzenie się, ogólne pogorszenie stanu kości, zwyrodnienie tkanek oraz pewne zmiany fizjologiczne. Dodatkowo czynniki takie jak otyłość, codzienne obciążenie kości oraz ekstremalne obciążenie stawów w wyniku niektórych typów aktywności fizycznej mogą również przyczynić się do powstawania osteofitów.
ból nadgarstka

Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka?

Zaburzenia Układu Kostnego
Ból nadgarstka to schorzenie bardzo utrudniające codzienne życie. Obecnie coraz częściej spotyka się zespół cieśni (bądź kanału) nadgarstka. Jest to schorzenie, które przeważnie dotyka osoby pracujące przy komputerach, np. programistów, informatyków, pisarzy czy też edytorów. Częste używanie klawiatury komputera oraz myszki prowadzi do nadwyrężenia mięśni i ścięgien palców. Dzieje się to poprzez nadmierny, długotrwały ucisk na nerw pośrodkowy biegnący w kanale nadgarstka. Im wcześnie zdiagnozowane jest to schorzenie tym szybciej można je wyleczyć. Ważne jest to, żeby nie nadwyrężać ręki. Gdy czujemy ból w nadgarstku, który promieniuje na dłoń i utrzymuje się przez kilka dni warto zgłosić się do lekarza. W tym artykule znajdziesz porady jak postępować, gdy dotknie cię zespół cieśni nadgarstka.
woda w kolanie

Jak w domowy sposób pozbyć się wody w kolanie?

Kontuzje Sportowe
Stawy maja niewielką ilość płynu, który smaruje chrząstki i kości by te mogły poruszać się bez trudności i tarcia. Jednak nadmiar płynu w stawach, również może stać się problemem. Znacznie wpływa na funkcjonowanie stawów i powodować bolesne objawy. Sprawdź jak pozbyć się wody w kolanie, domowym sposobem.