Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Osteoartroza: Objawy, przyczyny, leczenie

Choroby Reumatyczne
Zwyrodnienie stawów dotyka coraz więcej osób, także młodych – szacuje się, że cierpi na nie nawet 20% populacji powyżej 40. roku życia. Pierwsze objawy często są bagatelizowane, a proces chorobowy uszkadza kolejne struktury stawów, z czasem normalne funkcjonowanie staje się utrudnione lub wręcz niemożliwe (uciążliwy ból pojawia się nie tylko podczas chodzenia czy biegania, ale nawet w trakcie siedzenia). Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i w jaki sposób leczyć osteoartrozę? Kto jest szczególnie zagrożony zwyrodnieniem stawów?

Osteoporoza: Cichy zabójca kości. Przyczyny, objawy i leczenie

Osteoporoza
Osteoporozę błędnie uważa się za chorobę ludzi starszych, tymczasem osłabienie tkanki kostnej zaczyna się już po 30. roku życia. Pierwsze objawy będące zwiastunem przyszłych problemów z układem kostnym często pojawiają się już u kobiet po 40. roku życia. Nie bez przyczyny Światowa Organizacja Zdrowia wpisała osteoporozę na listę chorób cywilizacyjnych. Sprawdź, jakie są przyczyny stopniowego zaniku tkanki kostnej, na jakie objawy zwrócić uwagę w i jaki sposób leczyć schorzenie.

Drżenie mięśni: Przyczyny, objawy

Kości, Stawy i Mięśnie
Nadmiernie drżenie mięśni może, ale nie musi być jedną z oznak poważnych schorzeń, takich jak stwardnienie zanikowe boczne, choroba Parkinsona, niewydolność nerek lub niedoczynność tarczycy czy guz tarczycy. Najczęściej ma związek z niedoborem niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i składników mineralnych oraz nadmiernym spożyciem alkoholu i kawy. Jak rozpoznać niepokojące symptomy i z czym je wiązać? Wskazówki znajdziecie poniżej.
Domowe sposoby na haluksy

4 domowe sposoby na haluksy i obrzęk stawów

Kości, Stawy i Mięśnie
Bolący guz, który jest deformacją stawu u podstawy dużego palca to prawdziwy koszmar. Po pierwsze, wygląda bardzo nieestetycznie. Po drugie, sprawia, że ​​trudno jest znaleźć odpowiednie obuwie, a co najgorsze - bywa naprawdę bolesny. Operacja jest tylko rozwiązaniem tymczasowym i na dłuższą metę nie zapewnia efektywnego rezultatu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje w pełni naturalny sposób na rozwiązanie tego problemu. Haluksy wytwarzają się poprzez wytrącanie soli w organizmie. Nasze sposoby okażą się pomocne, ponieważ pomogą organizmowi wyeliminować złoża soli, które są przyczyną tego problemu.
ganglion

Domowe sposoby na pozbycie się gangliona.

Bóle
Ganglion to galaretowata torbiel, najczęściej pojawiająca się w okolicach nadgarstka. Zdarza się, że pojawia się na stopie lub w okolicach stawu kolanowego. Pojawieniu się torbieli towarzyszy ból i dyskomfort wraz z mrowieniem w okolicy jego występowania. Ucisk gangliona na ścięgna może powodować drętwienie i osłabienie mięśni. W zależności od jego wielkości mogą być one w dotyku miękkie lub gąbczaste. Przyczyna ich powstawania nie jest znana. Podejrzewa się, że powodem pojawienia się gangliona jest mechaniczne uszkodzenie ścięgna w okolicach nadgarstka. Często można pozbyć się go stosując domowe sposoby. W niektórych przypadkach niezbędna jest pomoc chirurgiczna. W dalszych krokach artykułu poznasz domowe sposoby usunięcia gangliona.
woda w kolanie

Jak w domowy sposób pozbyć się wody w kolanie?

Kontuzje Sportowe
Stawy maja niewielką ilość płynu, który smaruje chrząstki i kości by te mogły poruszać się bez trudności i tarcia. Jednak nadmiar płynu w stawach, również może stać się problemem. Znacznie wpływa na funkcjonowanie stawów i powodować bolesne objawy. Sprawdź jak pozbyć się wody w kolanie, domowym sposobem.
osteofity

6 domowych sposobów na osteofity kości

Zaburzenia Układu Kostnego
Osteofity to narośla kostne będące skutkiem zmian zachodzących w kościach i stawach. Często pojawiają się w okolicy kręgosłupa, bioder, stawów, ramion, rąk oraz kolan. Osoby zmagające się z osteofitami cierpią na ostry, czasem przenikliwy ból, który często łączy się z utratą elastyczności oraz gibkości w danym obszarze ciała. Istnieje wiele powodów pojawiania się osteofitów – zmiana ilości przyjmowanego wapnia, starzenie się, ogólne pogorszenie stanu kości, zwyrodnienie tkanek oraz pewne zmiany fizjologiczne. Dodatkowo czynniki takie jak otyłość, codzienne obciążenie kości oraz ekstremalne obciążenie stawów w wyniku niektórych typów aktywności fizycznej mogą również przyczynić się do powstawania osteofitów.
Problem z haluksami

Domowe sposoby na haluksy

Zaburzenia Układu Kostnego

Haluksy są nie tylko szpecące, ale również potrafią być bardzo bolesne. Chociaż ten twardy twór, który narasta wokół dużego palca wygląda jak kość, to w rzeczywistości są to złogi solne twardniejące w okolicy stawu i spychające paluch w kierunku wewnętrznym. W efekcie haluks może spowodować zmianę ustawienia pozostałych palców. Na powstawanie haluksów wpływ mogą mieć bardzo różne czynniki, takie jak grypa, dna moczanowa, dieta, metabolizm a nawet wybór niewłaściwego obuwia. Bolesna interwencja chirurgiczna wymaga długiego procesu rekonwalescencji, ale może ona rozwiązać problem jedynie tymczasowo. Jeśli chcesz na stałe pozbyć się bólu stawu, podpowiadamy naturalne sposoby niewymagające interwencji chirurgicznej.

złamanie kości dieta

Jak przyspieszyć zrost kości po złamaniu?

Złamania Kości
Nie ma znaczenia jak do złamania doszło. Ważne jest to, by kość zrosła się właściwie. Jeżeli tak się nie stanie, wcześniej czy później mogą pojawić się komplikacje, które mogą ograniczać ruch. Dowiedz się jakich zasad przestrzegać i jaką dietę stosować w czasie rekonwalescencji.
Choroby kości

10 faktów na temat kości, o których nie powie ci twój lekarz

Choroby Reumatyczne
Zdrowe i mocne kości tworzą się w okresie dzieciństwa, jednak ochrona kości to zadanie na całe życie. Wbrew pozorom są one żywe i rosną przez całe życie. Kości zbudowane są z substancji mineralnych takich, jak wapń i fosfor, protein takich, jak kolagen oraz z żywych komórek. Chociaż kości nie zmieniają swojego rozmiaru po osiągnięciu określonej długości, stara kość nieustanne kruszy się i jest zastępowana przez nową. Z tego też powodu to, co jesz i pijesz - a nawet leki, które zażywasz, może mieć bezpośredni wpływ na wytrzymałość i sprężystość twoich kości. Możesz chronić swoje kości poprzez ograniczenie ekspozycji na czynniki wywołujące osteoporozę – czyli zapobiec kruchości i łamliwości kośćca. Oto lista 10 rzeczy, których nie dowiesz się od lekarza na temat twoich kości.