Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Ćwiczenia na zapalenie ścięgna Achillesa

Zwichnięcia i Skręcenia
Ścięgno Achillesa często narażone jest na mikrourazy, które powodują silny ból i mogą unieruchomić całą nogę. Odpowiedzialne jest za utrzymanie prawidłowej równowagi, ale także za ruch zgięcia stopy podczas chodzenia, biegania czy skakania. Na stan zapalny tej części ciała narażone są osoby podejmujące się ćwiczeń fizycznych, tacy jak biegacze czy tenisiści. Niestety, problemy ze ścięgnem Achillesa mogą dotyczyć również osób w podeszłym wieku, borykających się z nadwagą i otyłością oraz cierpiących z powodu dny moczanowej. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć jest wizyta u lekarza, który zaleci leczenie farmakologiczne, ale, żeby powrót do sprawności był jak najszybszy, należy wzmocnić tę partię ciała. Z pomocą przychodzą łatwe ćwiczenia, które można wykonywać w domu samodzielnie.

Kasztanowiec zwyczajny: Najlepszy na żylaki, obrzęki, pajączki i stłuczenia

Choroby Układu Krążenia
Kasztanowiec zwyczajny nie tylko cieszy oko pięknymi, brązowymi kasztanami, ale też wykazuje wiele cennych właściwości. Od lat wykorzystywany jest w medycynie i kosmetyce, ma bowiem zbawienny wpływ na naczynia krwionośne. Wyciąg z kasztanowca uszczelnia je i wzmacnia, poprawia też krążenie. Dzięki temu skutecznie pomaga walczyć z żylakami, hemoroidami i pajączkami. Ma również działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne, może nawet zapobiec zakrzepowemu zapaleniu żył. Kasztanowiec zwalcza także uczucie tzw. ciężkich nóg i przyspiesza znikanie siniaków. Zalecany jest ponadto w przypadku stłuczeń, zwichnięć i zmiażdżeń. Znajdziemy go również w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych, gdyż poprawia napięcie skóry i działa przeciwstarzeniowo. Jakie właściwości wykazuje kasztanowiec zwyczajny? Jak go stosować?

Gęsia stopka: Czym jest? Objawy i leczenie

Kości, Stawy i Mięśnie
Nazwą "gęsia stopka" określa się przyczep trzech mięśni znajdujących się przy stawie kolanowym. Jeśli rozwija się stan zapalny, pojawiają się obrzęki i ból kolana odczuwany przy jego zginaniu. Zwykle pomaga fizjoterapia, ale może okazać się niewystarczająca. Wówczas wymagana jest interwencja chirurgiczna. Obciążenie mięśni następuje zazwyczaj w trakcie treningów, szczególnie często dotyka długodystansowych biegaczy, pływaków, kolarzy i piłkarzy. Jednakże narażone są także osoby z chorobami ogólnoustrojowymi, takimi jak cukrzyca czy otyłość. Jakie konsekwencje pociąga za sobą uszkodzenie gęsiej stopki? Czy istnieją sposoby na zapobieganie jej urazów?
kapusta

Jak robić okłady z liści kapusty?

Zwichnięcia i Skręcenia
Zwykła kapusta - pospolite i nieco niedoceniane warzywo, kojarzone najczęściej z surówką lub zawijanymi gołąbkami. Okazuje się, że bardzo dobrym środkiem zmniejszającym obrzęki i leczącym wiele dolegliwości skóry. To niepozorne warzywo, obok którego na co dzień przechodzimy obojętnie jest prawdziwą skarbnicą witamin. Możemy się śmiać z takich naturalnych środków, których działanie zachwalają nasze babcie. Należy jednak zastanowić się nad tym, że opinia o leczniczym działaniu nie wzięła się znikąd , może więc zamiast sceptycznie podchodzić do tego typu rewelacji, warto je wypróbować?
skręcona kostka

Domowe sposoby na skręconą kostkę

Zwichnięcia i Skręcenia
Do skręcenia kostki najczęściej dochodzi gdy krzywo postawimy stopę na podłożu, zeskoczymy z dużej wysokości lub gdy ominiemy rozgrzewkę przed ćwiczeniami np. na siłowni. Najcięższym przypadkiem wymagającym interwencji chirurga jest zerwanie więzadeł, znajdujących się zaraz nad kostką, wtedy konieczna jest wyprawa do szpitala. Jednak, na lżejsze skręcenia czasem wystarczają domowe sposoby i produkty dostępne od zaraz. Sposoby na obolałą kostkę:
Bandażowanie kostki

Jak zabandażować kostkę?

Kontuzje Sportowe
Bandażowanie uciskowe kostki stosowane jest w celu zlikwidowania lub zapobiegania dalszej opuchlizny. Bandaż należy założyć w taki sposób, aby kostka była w miarę usztywniona, jednak aby nie utrudnić krążenia w stopie.
opuchnięte stopy i dłonie

Jak zmniejszyć opuchliznę dłoni i stóp?

Zwichnięcia i Skręcenia
Jest mnóstwo powodów puchnięcia dłoni i stóp. Należą do nich między innymi ciąża, otyłość, alergie, zatrzymanie sodu, uczulenia, złe odżywianie, terapie hormonalne, upały, ciągłe chodzenie i wiele innych. Aby rozwiązać ten problem, warto poznać jego przyczynę. Jeśli cierpisz na chroniczne puchnięcie dłoni lub stóp, możesz zrobić wiele rzeczy, aby sobie ulżyć i sprawić, żeby opuchlizna zeszła.
ścięgno achillesa ból

Jak pozbyć się bólu ścięgna Achillesa w domowy sposób?

Bóle
Czy doskwiera ci ból ścięgna Achillesa? Czy odczuwasz straszny ból w łydce, który ogranicza ruch? Ból ścięgna Achillesa może mieć złożone podłoże, ale z pewnością nie należy go ignorować. Oto kilka domowych sposobów na ból ścięgna Achillesa.
bandażowanie ręki

Jak zabandażować rękę?

Zwichnięcia i Skręcenia
Prawi wszystkie czynności wykonujemy dłońmi, dlatego są one najbardziej narażone na urazy i kontuzje. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak prawidłowo zabandażować dłoń.
Okłady z liści kapusty na pierś

Jak robić okłady z kapusty?

Żywienie Niemowlaka
Okłady z kapusty stosuje się w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów, bólów mięśni, bólów stawów (np. bóle kolan) i bólów reumatycznych, narośli na kościach, stanów zapalnych (np. stan zapalny piersi), wszelkich zmian skórnych takich jak wrzody, ropnie, rany, pokrzywki, krwawiące hemoroidy. Okłady z kapusty pomagają również w przypadku bólu głowy i rwy kulszowej.