Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Cebula: Działa lepiej niż niejeden lek

Medycyna Naturalna
O słuszności tezy wskazującej na dobroczynny wpływ cebuli na organizm człowieka nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Rozliczne właściwości lecznicze sprawiają, że jej sława nieprzerwanie rośnie i może z nią konkurować - i w niektórych kategoriach zwyciężać - tylko równie popularny, naturalny antybiotyk, jakim jest czosnek. Zawarte w cebuli bakteriobójcze substancje i solidna porcja witaminy C sprawiają, że potrafi skutecznie rozprawić się z nawet najbardziej zjadliwym, atakującym nas znienacka przeziębieniem i w wydatny sposób wzmocnić naszą odporność, o czym doskonale wiedziały już nasze babcie. Potwierdzono też, że usprawnia trawienie, rozrzedza krew, przeciwdziała powstawaniu zakrzepów i rozwojowi cukrzycy, obniża ciśnienie tętnicze i cholesterol oraz minimalizuje prawdopodobieństwo rozwoju raka jelita grubego, jamy ustnej, gardła, trzustki, nerek i jajników. Na tym jednak nie koniec. Okłady z cebuli pomogą też zniwelować skutki rozmaitych blizn, owrzodzeń, trądziku, odmrożeń, oparzeń czy ukąszeń, a przyrządzana na jej bazie zupa pokona nawet największego kaca. Do tej pęczniejącej listy można jeszcze śmiało dorzucić, że cebula jest niskokaloryczna, a dodana do sałatek, sosów, zup oraz mięs rewelacyjnie wzbogaca ich smak.

Jak zdiagnozować i leczyć wrzody żołądka

Wrzody
Wrzody żołądka powstają, kiedy jest zbyt duża kwasowość. Ich przyczyną jest styl życia, dieta lub niektóre leki. Bardzo często przechodzą one niezauważone, jeśli nie podrażniają żołądka lub nie pękają, jednak mogą powodować dolegliwości bólowe. Istnieją dwie główne przyczyny ich powstawania: nadużywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub bakteria Helicobacter Pylori. Ta przypadłość to już epidemia Mogą przydarzyć się osobom w każdym wieku, jednak bardziej narażone na nie są seniorzy. Wrzody mogą uformować się w każdym miejscu żołądka, dlatego też przypadłość ta stała się już epidemią. Czy wiesz, że prawie 10 procent populacji w którymś momencie życia będzie miała do czynienia z wrzodami?
siemię lniane wrzody

Jak domowym sposobem pozbyć się wrzodów żołądka?

Wrzody
Napój ten jest zalecany przez dietetyków na całym świecie. Jest on zbawienny dla osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka oraz z powodu wrzodów. Napój oparty jest o siemię lniane, które zawiera wiele korzystnych składników takich jak witaminy i minerały, błonnik i kwasy omega3. Dowiedz się, jak przygotować i stosować napój.
wrzody żołądka

Jak naturalnie leczyć wrzody żołądka?

Wrzody
Wrzody żołądka powodują ostry, tnący ból w górnej części brzucha. Medycyna tradycjonalna leczy wrzody żołądkowe drogimi medykamentami, które zmniejszają ból i symptomy wrzodów na pewien okres czasu, ale niestety nie usuwają ich całkowicie. Ponadto nierzadko powodują skutki uboczne. Koniec końców, potrzebna jest operacja. Jednak można tego wszystkiego uniknąć lecząc się domowymi sposobami.
wrzody

Jak naturalnie leczyć wrzody dwunastnicy?

Wrzody
Wrzody dwunastnicy charakteryzują się bólem i dyskomfortem w nadbrzuszu. Zazwyczaj pojawia się w 1 do 3 godzin po posiłkach. Chory odczuwa ucisk na żołądek, czasami kłucie. Bóle ustępują po spożyciu pokarmu (wystarczy nawet kromka chleba) lu przyjęciu leków. Wrzody mogą być spowodowane infekcją bakteryjną, upośledzeniem układu immunologicznego, spożywania zbyt dużej ilości alkoholu i leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna i ibuprofen. Dużą rolę odgrywa również nieregularne przyjmowanie posiłków, niezdrowe posiłki oraz stres. Jednak, są sposoby, aby sobie ulżyć w bólu. Zamiast szprycować się lekami możesz zastosować domowe sposoby walki z wrzodami lub wspomagać nimi kurację zapisaną przez lekarza.
Wzdęcia

Jak pozbyć się wzdęć?

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia jest to przypadłość niezwykle uciążliwa i trudna do całkowitego wyeliminowania. Bardzo często pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach i stanowią wyjątkowo krępujący problem. Wiele osób ma styczność z tą dolegliwością, która jest naturalną reakcją organizmu na nadmiar gazów w jelitach. Nie ma recepty, która pomoże je całkowicie wyeliminować, ale istnieją sposoby na złagodzenie dolegliwości. Zapraszam do zapoznania się poradami.
Leczenie bolących żylaków

Jak naturalnie leczyć owrzodzenia i żylaki podudzi?

Wrzody
Poniższa metoda przynosi dobre rezultaty w przypadku ostatecznego wyleczenia lekkich i średnio zaawansowanych owrzodzeń podudzi. Należy jednak się liczyć z chwilowym pogorszeniem (zaczerwienieniem i chwilowym powstaniem przetok przez które będzie się sączyć ropa).
Afta

Jak leczyć afty?

Przeziębienia i Grypa
Afta jest owrzodzeniem mającym charakter płytkiej nadżerki. Występuje ono najczęściej na języku czy na błonie śluzowej jamy ustnej. Afty są bardzo bolesne i zwykle goją się samoistnie w przeciągu kilku dni.
dieta przy nieżycie żołądka

Jaka dieta przy nieżycie żołądka?

Wrzody
Osobom, które mają refluks, nadkwasotę lub nieżyt żołądka, eksperci zalecają dietę z dużą ilością gotowanych warzyw. Z jadłospisu zaś należy wyeliminować surowe pokarmy, wyroby garmażeryjne (obfitują w sól oraz wzmacniacze smaku), tłuste mięsa. Unikaj zwłaszcza smażonych kotletów i grillowanych steków, a ponadto frytek zawierających dużo tłuszczu. Ogranicz masło, zrezygnuj z serów żółtych i pleśniowych. By nie przeciążać żołądka, zmniejsz porcje i jedz powoli, dokładnie przeżuwając. Osoby borykające się z nieżytem żołądka są często leczone inhibitorami pompy protonowej, pogarszającymi wchłanianie składników odżywczych, zwłaszcza żelaza i witaminy B12, a ponadto witaminy C. Warto więc zadbać o zwiększenie spożycia pokarmów bogatych w te składniki.
ból brzucha po jedzeniu

Jak zdiagnozować wrzody?

Choroby Układu Pokarmowego
Zazwyczaj zaczyna się od kłucia lub pieczenia w okolicy nadbrzusza. Z czasem ból narasta, staje się także coraz bardziej palący i uporczywy. Charakterystyczne jest odczuwanie dyskomfortu dopiero ok. 1-3 godzin po zjedzeniu posiłku (najczęściej obfitego). Wrzodowe bolesności pojawiają się również po przebudzeniu, na czczo, choć zdarza się, że nagle wybudzają chorego ze snu. Bywa też, że wrzód długo nie powoduje wyraźnych objawów, co może doprowadzić do jego powiększania się, a nawet groźnej dla życia perforacji ściany żołądka i masywnego krwotoku.