Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Dieta przy zakażeniu bakterią Helicobacter pylori

Choroby Układu Pokarmowego
Szacuje się, że w Polsce ponad 80 procent osób jest zakażonych bakterią Helicobacter pylori, która jest głównym czynnikiem wywołującym wrzody żołądka i dwunastnicy. U większości osób bakteria jednak nie uaktywnia się i nie daje żadnych objawów. Pozostali zmagają się z uciążliwymi dolegliwościami, m.in. niestrawnością, zgagą i wzdęciami. Jakie symptomy powinny wzbudzić nasz niepokój? Jak dochodzi do zakażenia bakterią H. pylori i czy leczenie można wspomóc odpowiednią dietą?

Zapalenie śluzówki żołądka: Objawy, przyczyny, jak leczyć?

Choroby Układu Pokarmowego
Gdy żołądek funkcjonuje prawidłowo, często nie zwracamy uwagi na to, co i w jaki sposób spożywamy. Dopiero gdy dopadają nas nudności, wymioty, zgaga czy ból brzucha, zaczynamy zastanawiać się, w jaki sposób mogliśmy sobie zaszkodzić. W pierwszej kolejności obwiniamy ciężkostrawne posiłki, ale przyczyna może być zupełnie inna. Za zapalenie śluzówki żołądka odpowiedzialne są między innymi leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, bakteria helicobacter pylori, a także nadużywanie alkoholu czy palenie papierosów. Sprawdź, w jaki sposób uniknąć tej nieprzyjemnej dolegliwości i jej groźnych konsekwencji.

Wrzody żołądka: Objawy, przyczyny i leczenie

Wrzody
Często dopada cię zgaga? Cierpisz na wzdęcia, nudności i regularny ból brzucha? A może masz problem z zaparciami? Jeśli zdrowo się odżywiasz, a dolegliwości nie ustępują, koniecznie zgłoś się do lekarza i zrób badania – możesz cierpieć na wrzody żołądka. Ze schorzeniem zmaga się już co dziesiąty Polak, częściej chorują mężczyźni. Chorobę wrzodową przeważnie diagnozuje się u osób młodych i w średnim wieku, ale schorzenie dotyka także nastolatków. Sprawdź, jakie objawy towarzyszą chorobie, na czym polega i w jaki sposób ją leczyć.
wrzody żołądka

Jak naturalnie leczyć wrzody żołądka?

Wrzody
Wrzody żołądka powodują ostry, tnący ból w górnej części brzucha. Medycyna tradycjonalna leczy wrzody żołądkowe drogimi medykamentami, które zmniejszają ból i symptomy wrzodów na pewien okres czasu, ale niestety nie usuwają ich całkowicie. Ponadto nierzadko powodują skutki uboczne. Koniec końców, potrzebna jest operacja. Jednak można tego wszystkiego uniknąć lecząc się domowymi sposobami.
wrzody

Jak naturalnie leczyć wrzody dwunastnicy?

Wrzody
Wrzody dwunastnicy charakteryzują się bólem i dyskomfortem w nadbrzuszu. Zazwyczaj pojawia się w 1 do 3 godzin po posiłkach. Chory odczuwa ucisk na żołądek, czasami kłucie. Bóle ustępują po spożyciu pokarmu (wystarczy nawet kromka chleba) lu przyjęciu leków. Wrzody mogą być spowodowane infekcją bakteryjną, upośledzeniem układu immunologicznego, spożywania zbyt dużej ilości alkoholu i leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna i ibuprofen. Dużą rolę odgrywa również nieregularne przyjmowanie posiłków, niezdrowe posiłki oraz stres. Jednak, są sposoby, aby sobie ulżyć w bólu. Zamiast szprycować się lekami możesz zastosować domowe sposoby walki z wrzodami lub wspomagać nimi kurację zapisaną przez lekarza.
Leczenie bolących żylaków

Jak naturalnie leczyć owrzodzenia i żylaki podudzi?

Wrzody
Poniższa metoda przynosi dobre rezultaty w przypadku ostatecznego wyleczenia lekkich i średnio zaawansowanych owrzodzeń podudzi. Należy jednak się liczyć z chwilowym pogorszeniem (zaczerwienieniem i chwilowym powstaniem przetok przez które będzie się sączyć ropa).
Wrzody żołądka

Jak naturalnie walczyć z wrzodami żołądka

Wrzody
Są dwa rodzaje wrzodów – występujące w żołądku i w dwunastnicy. Jeśli u pacjenta występują jedne i drugie, schorzenie nazywa się wrzodami trawiennymi. Wiadomo już, że wrzody wywołują bakterie. Jedną z nich jest H.Pylori. Co robi? Niszczy wyściółkę żołądka, przez co soki żołądkowe wchodzą w reakcje z tkankami położonymi poniżej, powodując wrzody. Ale na wrzody można stosować zioła, które przywrócą równowagę w naszym organizmie. Oto kilka sprawdzonych sposobów:
Afta

Jak leczyć afty?

Przeziębienia i Grypa
Afta jest owrzodzeniem mającym charakter płytkiej nadżerki. Występuje ono najczęściej na języku czy na błonie śluzowej jamy ustnej. Afty są bardzo bolesne i zwykle goją się samoistnie w przeciągu kilku dni.

Co szkodzi naszemu żołądkowi?

Odżywianie
Coraz więcej osób cierpi z powodu dolegliwości związanych z żołądkiem. Co więcej, choroba wrzodowa dotyka coraz młodszych ludzi. Przyczyny? Niezdrowy styl życia, a w szczególności nieodpowiednie odżywianie się. I choć zdrowe odżywianie jest w modzie od kilku lat, nasza świadomość na ten temat jest ciągle niewielka. Podpowiadamy, jakie popularne produkty szczególnie szkodzą naszemu żołądkowi.

Bóle brzucha: Czego mogą być oznaką?

Medycyna Niekonwencjonalna
Każdy z nas doświadczył go choć raz w życiu, ale z różnych przyczyn. Mogło być to zatrucie pokarmowe, miesiączka lub niestrawność. Mowa o bólu brzucha, który jest jedną najczęstszych ludzkich dolegliwości. Pamiętajmy, że nie musi oznaczać od razu nowotworu, ale nie powinniśmy go również bagatelizować. Bóle brzucha mogą być różne. My podpowiadamy, co może oznaczać konkretny z nich.