Zespół Zaburzeń Procesów UwagiAlergieAlzheimerAnoreksjaAstmaBóle PlecówPtasia GrypaZłamania KościMózg i Układ NerwowyZapalenie Torebki MaziowejChoroba Sercowo-NaczyniowaDławienieZespół Przewlekłego ZmęczeniaZaburzenia w KomunikacjiDepresjaChoroby Układu PokarmowegoChorobyUszy i SłyszenieOczy i WzrokRzeżączkaChoroby GinekologiczneBóle GłowyChoroby SercaUdar SłonecznyZapalenie WątrobyNadciśnienie TętniczeChoroby EndokrynologiczneCukrzycaBóleChoroby WirusoweChoroba Zapalna JelitChoroby NerekBoreliozaZaburzenia Przemiany MateriiStwardnienie RozsianeBól SzyiOtyłośćOsteoporozaZespół Napięcia PrzedmiesiączkowegoLeki na ReceptęWysypkiZespół Niespokojnych NógChoroby Przenoszone Drogą PłciowąSkóraProblemy DermatologiczneKontuzje SportoweUdary i WylewyGuzyChoroby Układu MoczowegoKurzajki i BrodawkiADHDLęk WysokościTętniakiArtretyzmAutyzmChoroby KrwiKości, Stawy i MięśnieGuzy MózguBulimiaPoparzeniaCholesterolPrzeziębienia i GrypaGłuchotaInwalidztwo i KalectwoUzależnienie od LekówZaburzenia ŁaknieniaZaburzenia GenetyczneGościec, PodagraWypadanie WłosówZawał SercaZgaga i Choroba Refluksowa PrzełykuKrwotoki i KrwawieniaOpryszczkaHIV i AIDSZaburzenia Systemu ImmunologicznegoBezpłodnośćZespół Jelita DrażliwegoToczeńMigrenyWzmożone Napięcie MięśnioweZaburzenia NeurologiczneZatruciaChoroby PsychiczneWalka z BólemInne ChorobyChoroby Układu OddechowegoChoroby ReumatyczneZaburzenia Układu KostnegoZaburzenia SnuZwichnięcia i SkręceniaChoroby TarczycyWrzodyRany i ZranieniaChoroby Układu Krążenia
Pokaż wszystkie

Krwawnik pospolity: Właściwości i zastosowania

Ziołolecznictwo
Krwawnik pospolity to jedna z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych roślin leczniczych. Wykazuje szerokie spektrum prozdrowotnych właściwości. Przy tym jest łatwo dostępna, gdyż rośnie powszechnie w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej. Krwawnik zawiera w sobie wiele substancji aktywnych, witamin i minerałów, dzięki czemu działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Z powodzeniem stosowany jest więc do łagodzenia bólów reumatycznych czy niwelowania trądziku i innych zmian skórnych. Natomiast przyjmowany wewnętrznie wykazuje działanie rozkurczowe, przeciwkrwotoczne i przyspieszające przemianę materii. Łagodzi dolegliwości układu pokarmowego i związane z miesiączką. To jednak jeszcze nie koniec jego cennych właściwości. W czym może nam pomóc krwawnik pospolity?

Propolis: Właściwości i zastosowania

Medycyna Naturalna
Propolis, zwany również kitem pszczelim, to wytwarzany przez pszczoły produkt o niezwykłych właściwościach. Ta lepka żywica zawiera w sobie mnóstwo korzystnych substancji, czyniących propolis silnym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki. Kit pszczeli wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, dlatego od lat znajduje zastosowanie w medycynie. Jest pomocny w leczeniu przeziębienia i grypy, a także w łagodzeniu stanów zapalnych gardła, jamy ustnej i dziąseł. Przy tym skutecznie wzmacnia układ odpornościowy. Oprócz tego propolis świetnie regeneruje skórę, łagodzi wypryski i trądzik oraz przyspiesza gojenie się ran. Dlaczego warto stosować kit pszczeli?

Małopłytkowość krwi: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby Krwi
Zbyt mała liczba trombocytów, czyli płytek krwi, może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Jest częstą przyczyną krwotoków, anemii i osłabienia organizmu. Małopłytkowość może długo nie dawać charakterystycznych objawów. Zaniepokoić powinny nas jednak trudne do zatamowania krwawienia z ran, krwotoki z nosa, a nawet większa skłonność do powstawania sińców i wybroczyn na skórze. Jakie są przyczyny zbyt małej liczby płytek krwi, jak się objawia to schorzenie i na czym polega leczenie?
Leczenie ran i zadrapań

Jak szybko wyleczyć ranę?

Kontuzje Sportowe
Poniżej przedstawiam 7 sposobów i wskazówek, dzięki którym rany i zadrapania wyleczą się o wiele szybciej. Nie są one z pewnością dla ciebie nowością, jednak to właśnie one najlepiej się sprawdzają.
Nogi

Jak leczyć naderwany paznokieć?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Czasami się zdarza, że ktoś nam nadepnie na paznokieć lub się w niego uderzymy. Zwykle nie dzieje się nic poważnego jednak bywa i tak, że paznokieć się złamie lub w części oderwie od skóry. Oczywiście krew się leje a ból jest prawie nie do zniesienia, jednak nie ma się czym przejmować - ból szybko minie a paznokieć odrośnie. Poniżej kilka wskazówek jak postępować z naderwanym paznokciem:
krwiak leczenie

Jak przyspieszyć gojenie się krwiaka podskórnego?

Bóle
Krwiaki podskórne są bolesne i stopień bólu zależy od jego wielkości. Powstają ona na skutek mocnego uderzenia. Uszkodzone naczynie krwionośne wypycha krew, która nie znajdując ujścia zbiera się pod skórą. Znając kilka domowych sposobów możesz zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się krwiaka.
krwiak

Jak leczyć krwiaki?

Rany i Zranienia
Krwiak to nagromadzenie się krwi w tkankach, która dostała się tam w wyniku uszkodzeń naczyń krwionośnych. Popularnie nazywamy go siniakiem i z pewnością każdy z nas kiedyś go doświadczył na własnej skórze. Są one z reguły niegroźne. Krwiaki z czasem samoczynnie zanikają, jednak istnieją sposoby, by pozbyć się niechcianego znaku po wypadku nieco szybciej. Przeczytaj poniższe wskazówki, dowiesz się, jak leczyć krwiaki.
drzazga

Jak usunąć drzazgę?

Rany i Zranienia
Twoje dziecko biegało na bosaka po drewnianych płytach a teraz płacze bo w paluszku u stopy tkwi wielka drzazga? Nie wiesz jak ją usunąć ponieważ dziecko boi się igły? Po co płacz, poniżej przedstawię bardziej i mniej konwencjonalne sposoby na usunięcie drzazgi.
skaleczenie

Co robić w przypadku skaleczenia?

Rany i Zranienia
Drobne rany i skaleczenia zwykle nie wymagają wizyty na pogotowiu. Jednak odpowiednie postępowanie jest niezbędne, aby uniknąć zakażenia lub innych powikłań. Poniżej znajdziesz klika wskazówek, jak postępować w przypadku skaleczenia.
cukier leczenie ran

Jak leczyć rany białym cukrem?

Rany i Zranienia
Cukier nie jest taki zły jak myślisz. Najnowsze badania wykazały, że może być on stosowany w leczeniu ran. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak stosować cukier w leczeniu otwartych ran.