Anemia: Przyczyny, nietypowe objawy i leczenie

Choroby Krwi
Anemia to stosunkowo częsta i groźna dolegliwość związana z niedoborami żelaza w organizmie. Występuje, gdy znacznie spada liczba czerwonych krwinek (erytrocytów) lub kiedy zbytnio obniża się stężenie hemoglobiny we krwi. Skutkuje to groźnym dla serca i mózgu niedotlenieniem organizmu, a także przewlekle złym samopoczuciem i brakiem energii. Niestety, często bagatelizujemy objawy anemii lub błędnie je interpretujemy. Jakie nietypowe symptomy powinny nas zaniepokoić? Na czym polega leczenie?

Jakie ziarna i nasiona są najważniejsze w diecie?

Zdrowa Dieta
W pełni zbilansowana dieta zakłada obecność w niej ziaren i nasion. Bo te - o czym przekonywały już nasze babcie - mają fantastyczny wpływ na nasze zdrowie. Nie tylko dostarczają nam wszystkich pożądanych składników odżywczych, ale też pomagają zwalczyć wiele dokuczliwych dolegliwości i poprawić kondycję naszego ciała, skóry, włosów i paznokci. Czy wiesz, że jedna szklanka suszonych nasion arbuza zawiera 30.6 g białka, a maleńkie ziarenka gorczycy minimalizują objawy groźnych chorób, takich jak choćby reumatoidalne zapalenie stawów czy astma? O mniej lub bardziej zaskakujących właściwościach ziaren sezamu, pestek dyni, kminu i lnu dowiesz się z artykułu.

Fleksitarianizm: Najzdrowsza i najbardziej elastyczna dieta

Zdrowe Odżywianie
Fleksitarianizm to dieta nawiązująca do zasad wegetarianizmu, ale dopuszczająca okazjonalne spożywanie mięsa. Lekarze i dietetycy potwierdzają, że opiera się ona na zdrowych zasadach żywieniowych, a umiejętnie stosowana może przynieść nam wiele korzyści. Fleksitarianizm jest coraz bardziej popularny i stosowany przez tzw. świadomych konsumentów – osoby interesujące się zdrowym odżywianiem i dbające o swoje zdrowie. Jakie są zasady tej diety i jak wpływa ona na organizm?
woda z cytryną

Jakie są skutki uboczne picia wody z cytryną?

Medycyna Naturalna
Woda z cytryną jest niezastąpionym składnikiem każdej diety, w szczególności tej oczyszczającej organizm z toksyn. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik. Jednak - tak jak wszystko – również woda z cytryną może mieć swoje skutki uboczne. Dzieje się tak wówczas, gdy spożywamy ją w nadmiarze. Co zatem może nam grozić?
napoje odchudzające

10 przepisów na domowe napoje na odchudzanie

Zdrowa Dieta

Zaczyna cię uwierać nadmiar kilogramów? Czas na odchudzający detoks! Zapomnij o nieskutecznych (a nawet szkodliwych) suplementach. Porzuć katorżnicze diety. Do wymarzonej figury wrócisz pijąc regularnie domowe napoje na odchudzanie. Przygotowane na bazie naturalnych składników nie tylko świetnie działają, ale również wyśmienicie smakują. Pij na zdrowie.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
miód zalety

Co się stanie, gdy zjesz łyżkę miodu przed snem?

Zdrowa Dieta
Choć wiele osób uważa, że miód to tylko puste kalorie i może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, szczególnie osobom na diecie, lekarze zgodnie twierdzą, że jest to najlepszy sposób, aby zastąpić biały cukier. Podobno po wypiciu ciepłego mleka z miodem człowiek lepiej śpi. Według zwolenników medycyny ludowej, podobny efekt daje wypicie herbaty z rumianku z łyżką miodu, a od czasów starożytnych w Azji tradycją jest zjadanie łyżeczki miodu przed snem. Co to daje?
fast food

16 rakotwórczych produktów spożywczych - czego bezwzględnie unikać?

Leczenie Raka
Gdy byliśmy dziećmi, nasi rodzice w ogóle nie zastanawiali się nad tym, że jakieś jedzenie może przyczyniać się do powstawania nowotworów. Badania na ten temat dopiero wówczas raczkowały, a i samo jedzenie było zdrowsze i znacznie mniej przetworzone, niż teraz. Ludzie byli zdrowsi, ponieważ spożywali to, co było dla nich wówczas dostępne – najczęściej owoce i warzywa wyhodowane na swoim kawałku pola. Jednak czasy zmieniły się. Półki sklepowe uginają się od półproduktów, które - mimo napisów „dietetyczny”, „niskokaloryczny”, „0%” - nie mają nic wspólnego ze zdrowym sposobem odżywania. Poniżej znajdziesz listę 16 najbardziej rakotwórczych produktów spożywczych, które prawdopodobnie są częstym elementem twojej codziennej diety. Badania dowodzą, że w niezwykle znaczący sposób zwiększają one ryzyko zachorowania na raka.
woda z miodem

5 zalet picia wody z miodem

Zdrowa Dieta
Wszyscy wiemy, że miód ma bardzo dużo właściwości leczniczych. Jednak badania dowodzą, że równie korzystne dla zdrowia całego organizmu może być picie wody z miodem. Jakie korzyści niesie ta miodowo-wodna terapia? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
oczyszczanie żył

Jak zrobić domowy środek na oczyszczanie żył?

Odżywianie
Tłuszcz osadzający się na ściankach tętnic jest wyjątkowo niebezpieczny, zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Oczyszczanie żył ma korzystny wpływ na przepływ krwi w organizmie. Przyniesie to pozytywne efekty w całym organizmie. Poznaj prosty domowy sposób na oczyszczenie żył.