Jakie lody można jeść na diecie, a które mogą ją pogrążyć?

Lody
Dieta odchudzająca wymaga wielu wyrzeczeń i dyscypliny, aby mogła przynieść efekty. Niektórzy rezygnują więc z określonych produktów spożywczych, które uważa się za sprzyjające zbędnym kilogramom. Na zakazanej liście obok innych słodyczy często znajdują się lody, po które tak chętnie sięgamy w słoneczne, upalne dni. Jednak istnieje również przekonanie, że taki lodowy deser nie przyczynia się do tycia, a wręcz sprzyja utracie wagi. Organizm zużywa bowiem sporo energii, aby ogrzać zimny posiłek przed strawieniem. Czy tak jest w istocie? Czy można jeść lody na diecie? Jak wybrać dobre lody, aby nie zaszkodziły naszej sylwetce? Sprawdźmy.

Siedem najzdrowszych ryb, które powinny znaleźć się w każdej diecie

Zdrowe Odżywianie
Ryby zwykle nie należą do posiłków, które zjada się na co dzień w dużych ilościach. Najczęściej kojarzą się one z letnimi wyjazdami nad morze lub świątecznym daniem zwykle spożywanym raz w roku. Jednak patrząc na wartości odżywcze w nich zawarte, powinniśmy coraz chętniej wprowadzać je do naszego jadłospisu. Stanowią między innymi cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz minerałów, a tym samym wspierają odporność i serce czy mózg, zapewniają mocne i zdrowe kości oraz - rzecz jasna - wspomagają walkę o piękną szczupłą sylwetkę. Warto pamiętać, że każdy gatunek działa inaczej na nasz organizm, dlatego należy przyjrzeć się tym, które uchodzą za te najzdrowsze i najlepsze w codziennej diecie.

Ziemniak, czyli diabelskie warzywo. Wspiera zdrowie czy mu szkodzi? Jak go jeść i z czym łączyć?

Warzywa
Ziemniaki, początkowo znane tylko w Ameryce Południowej, dotarły do Europy dopiero w XVI wieku i nie od razu zyskały w niej uznanie. Jednak w czasach wojny i wielkiego głodu stały się podstawą wyżywienia wielu ludzi, dzięki temu, że były tanie i sycące. Dziś stanowią jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych na świecie, a zwłaszcza w Polsce. Do niedawna trudno było wyobrazić sobie obiad bez porcji ziemniaczków, ale w ostatnim czasie nad tymi warzywami zebrały się czarne chmury. Uważane są bowiem za tuczące i sprzyjające nadwadze oraz cukrzycy. Jaka jest prawda? Czy ziemniaki wspierają, czy rujnują zdrowie? Jak je jeść, by nam nie szkodziły? Sprawdźmy
napoje odchudzające

10 przepisów na domowe napoje na odchudzanie

Zdrowa Dieta

Zaczyna cię uwierać nadmiar kilogramów? Czas na odchudzający detoks! Zapomnij o nieskutecznych (a nawet szkodliwych) suplementach. Porzuć katorżnicze diety. Do wymarzonej figury wrócisz pijąc regularnie domowe napoje na odchudzanie. Przygotowane na bazie naturalnych składników nie tylko świetnie działają, ale również wyśmienicie smakują. Pij na zdrowie.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
oczyszczanie żył

Jak zrobić domowy środek na oczyszczanie żył?

Odżywianie
Tłuszcz osadzający się na ściankach tętnic jest wyjątkowo niebezpieczny, zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Oczyszczanie żył ma korzystny wpływ na przepływ krwi w organizmie. Przyniesie to pozytywne efekty w całym organizmie. Poznaj prosty domowy sposób na oczyszczenie żył.
Masa mięśniowa

10 najlepszych produktów na masę mięśniową

Zdrowe Odżywianie

Nie wszystkie produkty żywnościowe są sobie równe. Aby przybrać na masie konieczna jest odpowiednia dieta składająca się z produktów bogatych w białka (1,6-2 g białka na kg masy ciała), tłuszcze (20-25% zapotrzebowania energetycznego) i węglowodany złożone. Poniżej przedstawiam 10 produktów, które pomogą ci zdrowo przybrać na masie.

Jedzenie ananasa zalety

12 korzyści wynikających z jedzenia ananasa

Owoce
Ananas jest przepysznym owocem, który posiada wiele właściwości, o których pewnie nie wiedziałeś. Zanim następnym razem udasz się do sklepu i będziesz rozważać czy sięgnąć po ten owoc, dowiedz się o nich! Wymienionych tutaj 12 korzyści rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.
woda z cytryną

Jakie są skutki uboczne picia wody z cytryną?

Medycyna Naturalna
Woda z cytryną jest niezastąpionym składnikiem każdej diety, w szczególności tej oczyszczającej organizm z toksyn. Cytryna zawiera składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak witamina C, potas i błonnik. Jednak - tak jak wszystko – również woda z cytryną może mieć swoje skutki uboczne. Dzieje się tak wówczas, gdy spożywamy ją w nadmiarze. Co zatem może nam grozić?
miód zalety

Co się stanie, gdy zjesz łyżkę miodu przed snem?

Zdrowa Dieta
Choć wiele osób uważa, że miód to tylko puste kalorie i może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, szczególnie osobom na diecie, lekarze zgodnie twierdzą, że jest to najlepszy sposób, aby zastąpić biały cukier. Podobno po wypiciu ciepłego mleka z miodem człowiek lepiej śpi. Według zwolenników medycyny ludowej, podobny efekt daje wypicie herbaty z rumianku z łyżką miodu, a od czasów starożytnych w Azji tradycją jest zjadanie łyżeczki miodu przed snem. Co to daje?