Fleksitarianizm: Najzdrowsza i najbardziej elastyczna dieta

Zdrowe Odżywianie
Fleksitarianizm to dieta nawiązująca do zasad wegetarianizmu, ale dopuszczająca okazjonalne spożywanie mięsa. Lekarze i dietetycy potwierdzają, że opiera się ona na zdrowych zasadach żywieniowych, a umiejętnie stosowana może przynieść nam wiele korzyści. Fleksitarianizm jest coraz bardziej popularny i stosowany przez tzw. świadomych konsumentów – osoby interesujące się zdrowym odżywianiem i dbające o swoje zdrowie. Jakie są zasady tej diety i jak wpływa ona na organizm?

Switchel i nie tylko. Najpopularniejsze napoje na odchudzanie

Odchudzanie
Chcąc pochwalić się szczupłą sylwetką, trzeba powziąć zdecydowane kroki. Tylko konsekwentne działania mogą przynieść widoczny rezultat. Na szczęście, nie trzeba wydawać fortuny na siłownię czy katować się drogą dietą, by zrzucić zbędne kilogramy. Wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia i wspomóc się tym, co dała nam matka natura. Warto wtedy sięgnąć po organiczny napój, który rozprawi się z dodatkowymi kilogramami. Przykładem może być switchel, który podkręca metabolizm i oczyszcza organizm. O jego właściwościach dowiesz się z artykułu.

Czynniki zwiększające ryzyko nadwagi i otyłości

Zdrowe Odżywianie
Otyłość to epidemia XXI wieku. Już w 1974 r. Światowa Organizacja Zdrowia wpisała otyłość na listę chorób cywilizacyjnych, a jej eksperci słusznie przewidzieli, że będzie to najszybciej rozprzestrzeniające się zagrożenie współczesnego świata. W Polsce z tym schorzeniem zmaga się już ponad 25% ludzi, a liczba ta stale rośnie (nadwagę ma aż 68% Polaków i 53% Polek). Bardzo niepokojące jest też to, że nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej coraz częściej dotyka nastolatków, a nawet kilkuletnich dzieci. Lekarze i naukowcy są zgodni: otyłość to przewlekła choroba zagrażająca zdrowiu, która skraca życie nawet o 14 lat. Prowadzi do ciężkich schorzeń serca, cukrzycy, niewydolności nerek i wątroby, sprzyja zwyrodnieniom stawów i powstawaniu nowotworów. Dlatego warto znać czynniki zwiększające ryzyko nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie i jak najszybciej rozpocząć walkę z nadwagą i otyłością.
Mało kaloryczne słodycze

6 słodkości niepowodujących krągłości

Utrzymanie Wagi
Masz ochotę na coś słodkiego? Nie tylko ty! Niestety słodycze tuczą i nie można ich jeść w nieskończoność. Jeśli nie masz wspaniałej przemiany materii pozwalającej na zjadanie kilku czekolad i pączków dziennie to nie znaczy, że masz całkowicie zapomnieć o słodkościach. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na nietuczące desery.
miód z cynamonem

Jak przygotować miód z cynamonem na odchudzanie?

Odchudzanie
Jak zgubić zbędne kilogramy i pozbyć się „otoczki” na brzuchu, pyta prawie każdy. Istnieje wiele sposobów walki z fałdkami tłuszczu. Dla jednych są one skuteczne, a inni szukają jeszcze innych rozwiązań. Ostatnio słychać o skuteczności stosowania cynamonu z miodem jako skutecznego środka w odchudzaniu. W dalszej części artykułu znajdziesz dowiesz się, jak go przygotować i jak stosować.
pyłek pszczeli

Jak stosować pyłek pszczeli w odchudzaniu?

Odchudzanie
Pyłek pszczeli to substancja, która ma wysoką wartość odżywczą. Jest pełna odżywczych olei, białek, witamin, minerałów i aminokwasów. Pyłek może mieć postać granulek, pastylek w kolorze żółtawym lub pomarańczowym. Jest on korzystny dla ludzi, zwiększa pamięć, energię i wydajność organizmu, a także przyczynia się do utraty wagi. Poznaj kilka sposobów zastosowania pyłku pomocnych przy utracie wagi.
typy hormonalne

Jak hormony wpływają na figurę i zdrowie? 4 typy hormonalne

Choroby Endokrynologiczne
Istnieje związek między czterema głównymi typami sylwetki, a hormonami w naszym organizmie. Zaburzenia w funkcjonowaniu organów i gruczołów odpowiedzialnych za wytwarzanie tych hormonów mogą prowadzić do wykształcenia się różnych typów sylwetki, różniących się między sobą głównie rozmieszczeniem nagromadzonych na skutek nieodpowiedniej równowagi hormonalnej wody i tłuszczu. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne. Dysproporcje sylwetki mogą wskazywać na leżące u ich podstaw problemy zdrowotne. Poprawa funkcjonowania odpowiednich gruczołów lub organów wewnętrznych pozwala przywrócić właściwą przemianę materii i przyczynia się do powrotu do normalnej sylwetki.
napój ocet jabłkowy

Jak przygotować oczyszczający napój z octem jabłkowym?

Odchudzanie
Zacznij porządnie dzień, pijąc ten oczyszczający napój, którego głównym składnikiem jest ocet jabłkowy. Ocet pełen jest wspaniałych właściwości. Pomaga zgubić zbędne kilogramy, kontroluje poziom cukru we krwi, dodaje energii, wzmacnia odporność oraz przyspiesza metabolizm. Wspaniale wpływa na skórę, włosy, a także odświeża oddech. Poznaj prosty przepis na oczyszczającą herbatkę.
Wyciąg ze stewii

Przepis na domowy wyciąg ze stewii

Dla diabetyków
Liście stewii są około 35 razy słodsze od białego cukru, a ponadto prawie nie posiadają kalorii. Stewia jest może być wówczas zamiennikiem cukru buraczanego. Jest dostępna w postaci proszku, tabletek lub płynu.W poniższym artykule podajemy przepis oraz sposób przygotowania ekstraktu z liści stewii.
mleczko do kawy

8 powodów, dla których nie powinno się używać śmietanki do kawy

Kawa
Prawie każdy rozpoczyna swój dzień od filiżanki kawy, a wiele osób lubi dodawać do niej duże ilości cukru i śmietanki, aby uczynić z niej słodki przysmak. Wielu miłośników kawy uważa, że postępuje zdrowo wzbogacając kawę niskokaloryczną śmietanką, ale ten zwyczaj może być dość niebezpieczny. Śmietanka do kawy nie zawiera praktycznie żadnych substancji odżywczych, zamiast tego jest naszpikowana chemią do tego stopnia, że niektóre produkty tego typu są łatwopalne. Niektóre z najbardziej typowych składników śmietanki do kawy mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.