Najgorsze składniki żywności

Zdrowa Dieta
Nie bez przyczyny mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Dieta odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. To od sposobu odżywiania się w dużej mierze zależy to, jak wyglądamy i jak się czujemy. Właściwie zbilansowane posiłki przygotowane ze zdrowych składników dodają nam energii, poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci, a przede wszystkim chronią przed nadwagą i otyłością. Niestety w sklepie często sięgamy po żywność wysokoprzetworzoną – słodycze, słone przekąski, kolorowe napoje czy gotowe posiłki do odgrzania. Mimo że są smaczne, zawierają składniki, które lepiej omijać szerokim łukiem. Są uzależniające, a do tego mogą powodować alergię, sprzyjać przybieraniu na wadze, a nawet wywoływać zaburzenia hormonalne i nadpobudliwość.

Ziemniak, czyli diabelskie warzywo. Wspiera zdrowie czy mu szkodzi? Jak go jeść i z czym łączyć?

Warzywa
Ziemniaki, początkowo znane tylko w Ameryce Południowej, dotarły do Europy dopiero w XVI wieku i nie od razu zyskały w niej uznanie. Jednak w czasach wojny i wielkiego głodu stały się podstawą wyżywienia wielu ludzi, dzięki temu, że były tanie i sycące. Dziś stanowią jeden z najpopularniejszych produktów spożywczych na świecie, a zwłaszcza w Polsce. Do niedawna trudno było wyobrazić sobie obiad bez porcji ziemniaczków, ale w ostatnim czasie nad tymi warzywami zebrały się czarne chmury. Uważane są bowiem za tuczące i sprzyjające nadwadze oraz cukrzycy. Jaka jest prawda? Czy ziemniaki wspierają, czy rujnują zdrowie? Jak je jeść, by nam nie szkodziły? Sprawdźmy

Jak zapanować nad nadmiernym apetytem?

Zdrowe Odżywianie
Kiedy jesteśmy głodni, często burczy nam w brzuchu. Zdarza się również i tak, że uczucie głodu może towarzyszyć przez cały dzień: wtedy czujemy się rozdrażnieni i nie możemy skupić się na konkretnej czynności. Jeśli nie dostarczymy pokarmu na czas, może doskwierać nam zmęczenie, ból głowy i ogólne osłabienie organizmu. Posiłek powinien sprawić, że uciążliwe objawy miną. A co zrobić, jeśli mimo jedzenia, uczucie głodu dalej nam towarzyszy? Niepohamowany apetyt może być groźny w skutkach i doprowadzić do nadwagi lub otyłości. Zatem co zrobić, gdy cierpimy z powodu nadmiernego apetytu?
miód z cynamonem

Jak przygotować miód z cynamonem na odchudzanie?

Odchudzanie
Jak zgubić zbędne kilogramy i pozbyć się „otoczki” na brzuchu, pyta prawie każdy. Istnieje wiele sposobów walki z fałdkami tłuszczu. Dla jednych są one skuteczne, a inni szukają jeszcze innych rozwiązań. Ostatnio słychać o skuteczności stosowania cynamonu z miodem jako skutecznego środka w odchudzaniu. W dalszej części artykułu znajdziesz dowiesz się, jak go przygotować i jak stosować.
Mało kaloryczne słodycze

6 słodkości niepowodujących krągłości

Utrzymanie Wagi
Masz ochotę na coś słodkiego? Nie tylko ty! Niestety słodycze tuczą i nie można ich jeść w nieskończoność. Jeśli nie masz wspaniałej przemiany materii pozwalającej na zjadanie kilku czekolad i pączków dziennie to nie znaczy, że masz całkowicie zapomnieć o słodkościach. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na nietuczące desery.
pyłek pszczeli

Jak stosować pyłek pszczeli w odchudzaniu?

Odchudzanie
Pyłek pszczeli to substancja, która ma wysoką wartość odżywczą. Jest pełna odżywczych białek, witamin, minerałów i aminokwasów. Pyłek może mieć postać granulek, pastylek w kolorze żółtawym lub pomarańczowym. Jest on korzystny dla ludzi, poprawia pamięć, zwiększa energię i wydajność organizmu, a także przyczynia się do utraty wagi. Poznaj kilka sposobów zastosowania pyłku pomocnych przy utracie wagi.
mleczko do kawy

8 powodów, dla których nie powinno się używać śmietanki do kawy

Kawa
Prawie każdy rozpoczyna swój dzień od filiżanki kawy, a wiele osób lubi dodawać do niej duże ilości cukru i śmietanki, aby uczynić z niej słodki przysmak. Wielu miłośników kawy uważa, że postępuje zdrowo wzbogacając kawę niskokaloryczną śmietanką, ale ten zwyczaj może być dość niebezpieczny. Śmietanka do kawy nie zawiera praktycznie żadnych substancji odżywczych, zamiast tego jest naszpikowana chemią do tego stopnia, że niektóre produkty tego typu są łatwopalne. Niektóre z najbardziej typowych składników śmietanki do kawy mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.
miód i cynamon

Właściwości lecznicze cynamonu i miodu

Zdrowe Odżywianie

Miód i jego cudowne właściwości są znane od wieków. Po co sięgać po tabletki, skoro można najpierw spróbować pomóc sobie naturalnymi metodami. Miód w połączeniu z cynamonem daje nie tylko świetne walory smakowe, ale przede wszystkim zbawiennie działa na nasz organizm i wpływa na nasze zdrowie. Przeczytaj, na co może Ci pomóc cynamon i miód, jakie choroby zwalczy, jakie bóle uśmierzy.

typy hormonalne

Jak hormony wpływają na figurę i zdrowie? 4 typy hormonalne

Choroby Endokrynologiczne
Istnieje związek między czterema głównymi typami sylwetki, a hormonami w naszym organizmie. Zaburzenia w funkcjonowaniu organów i gruczołów odpowiedzialnych za wytwarzanie tych hormonów mogą prowadzić do wykształcenia się różnych typów sylwetki, różniących się między sobą głównie rozmieszczeniem nagromadzonych na skutek nieodpowiedniej równowagi hormonalnej wody i tłuszczu. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne. Dysproporcje sylwetki mogą wskazywać na leżące u ich podstaw problemy zdrowotne. Poprawa funkcjonowania odpowiednich gruczołów lub organów wewnętrznych pozwala przywrócić właściwą przemianę materii i przyczynia się do powrotu do normalnej sylwetki.

Co się stanie, jeśli przez tydzień będziesz pił wodę kokosową

Utrzymanie Wagi
Woda kokosowa to napój, który jest pozyskiwany z młodych, zielonych owoców palmy. Woda kokosowa bogata jest w minerały oraz witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i C, które są niezbędne dla organizmu człowieka.