Monodieta: Dlaczego jest śmiertelnie niebezpieczna?

Odchudzanie
Stosowanie monodiety to coraz popularniejsza metoda na osiągnięcie upragnionej sylwetki. Tego typu sposób odżywiania się polega na spożywaniu wyłącznie jednego produktu (lub jednego rodzaju produktów) pod różnymi postaciami. Twórcy monodiet bazują zazwyczaj na ich odchudzających właściwościach. Niestety, często przynosi to skutek odwrotny do zamierzonego – organizm nie otrzymuje podstawowych składników odżywczych i spowalnia metabolizm. Jak działają monodiety i dlaczego ich stosowanie jest tak niebezpieczne?

Dlaczego warto pić sok z kapusty?

Dieta Kapuściana
Kapusta od wieków jest dobrze znana w polskiej kuchni. Spożywana jest najczęściej w postaci gotowanej, jednak długotrwała obróbka termiczna zmniejsza jej zdrowotne działanie. Najlepsze wartości ma sok z tego popularnego warzywa. Łatwo się go przyrządza; liście wrzuca się do sokowirówki bądź miksera i po chwili jest już gotowy. Pity regularnie poprawi kondycję twojego organizmu i zapobiegnie powstawaniu różnych chorób. Jakie ma właściwości? Kto powinien po niego sięgnąć? Czy sok z kiszonej kapusty jest równie zdrowy? Przekonajmy się.
kapusta

Na czym polega dieta kapuściana?

Dieta Kapuściana
Jej podstawą jest smaczna i sycąca zupa na bazie kapusty. Jest ona bogatym źródłem błonnika, witamin C i A, E. Poza zupą jesz także inne, ściśle określone pokarmy i pijesz dużo płynów. Dietę można stosować nie dłużej niż 7 dni (schudniesz 3 kg). Jest jednak niewskazana dla osób ze schorzeniami układu krążenia.