Witaminy i minerały, które pomagają schudnąć

Odchudzanie
Odchudzanie to żmudny i długotrwały proces, który często wymaga wielu wyrzeczeń. Najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości jest niezdrowa i zbyt kaloryczna dieta, a także brak regularnej aktywności fizycznej. Zmiana stylu życia jest więc kluczowa, by móc cieszyć się szczupłą sylwetką. Warto pamiętać o tym, by dieta odchudzająca była zbilansowana – popularne diety cud czy głodówki mogą nam wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym proces redukcji tkanki tłuszczowej będzie nieco szybszy. Sprawdź, które witaminy i minerały włączyć do diety, by przyspieszyć metabolizm i łatwiej chudnąć.

Nutrikosmetyki: Czym są i dlaczego warto je stosować?

Problemy z cerą
Zimą bardziej skarżymy się na wysuszoną skórę czy pozbawione blasku włosy. Pierwszym ratunkiem są wtedy kremy, balsamy i odżywki. Co jednak, jeśli te sposoby nie działają? Jak zahamować nadmierne wypadanie włosów lub uchronić się przed wciąż łamiącymi się paznokciami? Jednym ze sposobów jest przyjmowanie nutrikosmetyków, czyli doustnych suplementów diety lub środków farmakologicznych zawierających najważniejsze witaminy i minerały oraz inne substancje aktywne. Czy warto zażywać nutrikosmetyki?

Dieta rozdzielna: Zasady, wady i zalety

Zdrowe Odżywianie
Dieta rozdzielna została opracowana przez amerykańskiego lekarza – Williama Haya, który stwierdził, że powstawaniu nadwagi sprzyja niewłaściwe łączenie produktów pokarmowych. Dieta rozdzielna pomaga więc schudnąć, a jej zasady dobrze wpływają również na układ krążenia i układ pokarmowy, pomagają oczyścić organizm z toksyn (wspierają pracę nerek) i zmniejszają napięcie nerwowe. Na czym polega dieta rozdzielna, jakie są jej efekty i czy warto ją stosować?
tabletki na odchudzanie

Czy preparaty na odchudzanie działają?

Tabletki na Odchudzanie
Bombardują nas na każdym kroku. Reklamy w telewizji, wystawy w aptekach, banery w internecie. Szczupła sylwetka to w dzisiejszych czasach element obowiązkowy. Presja, którą przywiązuje się do idealnej figury, zmusza nas do sięgania po coraz to nowsze preparaty odchudzające. Jednak czy naprawdę mogą nam one pomóc? Może są tylko zręcznie promowanym placebo, które nieodpowiednio stosowane, może raczej zaszkodzić, niż pomóc? Sprawdź to zanim podejmiesz decyzję o zakupie.
tabletki odchudzające

Jak działają środki ochudzające?

Tabletki na Odchudzanie
Środki wspomagające leczenie nadwagi i otyłości to leki na receptę i preparaty OTC (dostępne bez recepty w każdej aptece). Leki na receptę działają silniej niż pozostałe, ale dają zwykle więcej skutków ubocznych. Z kolei leki OTC, wprawdzie są dopuszczone do obrotu, więc nie powinny nam zaszkodzić, ale czy są skuteczne? Zanim po nie sięgniemy, dowiedzmy się, jak działają na nasz organizm.
suplement diety na odchudzanie

Suplementy diety na odchudzanie – jak wybrać skuteczny?

Tabletki na Odchudzanie
Każda z nas marzy o idealnej figurze. Niestety często miewamy trudności z utrzymaniem kalorycznego reżimu. Jeśli dieta nie daje efektów, sięgamy po preparaty odchudzające. W aptekach, sklepach zielarskich i internecie jest ich ogromna ilość. Jak dokonać wyboru? Suplementy zawierają składniki o odmiennym wpływie na organizm. Hamują apetyt i wchłanianie, aktywują metabolizm. Które mają wystarczająco udokumentowane działanie?