Co najbardziej szkodzi trzustce?

Choroby Endokrynologiczne
Trzustka jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka. Niewłaściwie nawyki mogą jej szkodzić i doprowadzić do wielu schorzeń, które nie zawsze od razu się ujawniają. Nieleczona dolegliwość może doprowadzić do powstania poważnych chorób. Jakich? Co najbardziej szkodzi trzustce? O tym dowiesz się z artykułu.

Najlepsze źródła błonnika. W jakich produktach znajdziemy go najwięcej?

Zdrowa Dieta
Codzienna dieta powinna zapewnić organizmowi wszystkie niezbędne do życia składniki odżywcze. Istnieje wśród nich jeden, który w organizmie w ogóle nie jest trawiony. W takim razie czy jest on w ogóle potrzebny? Oczywiście! Mowa o błonniku, który jest niezbędny w codziennej diecie. Jaką funkcję pełni? Za co odpowiada? W jakich produktach jest go najwięcej? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Produkty, które obniżają cholesterol

Odżywianie
Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia coraz więcej osób zmaga się z podwyższonym cholesterolem, który, jak wiadomo, jest przyczyną wielu poważnych chorób, na przykład miażdżycy. Powoduje również otyłość, a nawet depresję! Zasmucający jest również fakt, że wysoki cholesterol to coraz częściej problem ludzi młodych. Powody? Nieprawidłowa dieta, nieregularne odżywianie się i brak aktywności fizycznej. Jeśli masz problemy z podwyższonym cholesterolem, pierwszorzędnie zmień nawyki żywieniowe i zacznij uprawiać sport. Prezentujemy naturalne produkty, które pomogą skutecznie obniżyć cholesterol. Koniecznie włącz je do diety!
waga

Jak się odżywiać, aby schudnąć?

Dania niskotłuszczowe
Odchudzanie to proces długotrwały oraz pracochłonny. Są różne sposoby, żeby zrzucić wagę. Niektóre z nich zapewniają redukcję wagi w kilka dni, jednakże są one nieskuteczne ze względu na efekt jojo oraz szkodliwe działanie na organizm. Skuteczność odchudzania zależy od osoby, jej podejścia oraz wytrwałości. Niektóre osoby chcą bardzo schudnąć jednakże nie mają silnej woli, żeby to zrobić. W takich sytuacjach warto zaczynać od małych kroczków. Nie trzeba od razu rezygnować z setek rzeczy w jadłospisie. Wystarczy zastosować się do kilku prosty rad, które wprowadzą do twojej diety odpowiednie produkty. Te produkty pomogą zredukować wagę, ponieważ większość z nich przyspiesza metabolizm oraz nie powodują strat dla organizmu.
cellulit

Co jeść żeby pozbyć się cellulitu?

Pielęgnacja skóry
Cellulit, bądź inaczej tak zwana skórka pomarańczowa, to problem wielu kobiet. Pierwsze objawy cellulitu zazwyczaj pojawiają się po 25 roku życia. Jak wygląda cellulit każdy wie. Przyjmuje on postać pofałdowanej skóry, najczęściej w okolicach ud, bioder bądź sutków. Jakie są przyczyny powstawania cellulitu? Przeważnie jest to związane z nadmiarem żeńskich hormonów w organizmie – estrogenów. Cellulit bardzo rzadko występuje u mężczyzn. Jest to raczej problem wielu kobiet na całym świecie. Czasami walka z nim jest długa i ciężka. Tak naprawdę nie ma jednej skutecznej metody na całkowite pozbycie się „skórki pomarańczowej”. Są jedynie doraźne metody, które zmniejszają skutki tej nieprawidłowości. W tym artykule znajdziesz informacje odnośnie sposobów radzenia sobie z cellulitem za pomocą diety.
Produkty light a zdrowie

3 powody dla których nie powinieneś jeść produktów light

Odżywianie
Co myślisz, kiedy słyszysz hasło tłuszcz w pożywieniu? Jedno z pierwszych skojarzeń to pewnie choroby serca i otyłość. Dlatego podczas zakupów wielu z nas sięga po produkty odtłuszczone lub o zmniejszonej zawartości tłuszczu, myśląc, że są zdrowsze. Liczne badania wykazały, że osoby, które spożywają więcej tłuszczów nasyconych nie zapadają na choroby serca częściej, niż te, które jadły mniej tłuszczu. Nie musisz jeść odtłuszczonego jedzenia, przeciwnie, powinieneś oczyścić z niego lodówkę, dietę i życie. Powody są następujące: