Najbardziej niebezpieczne diety: Rujnują zdrowie i powodują jo-jo

Odchudzanie
Szczupła sylwetka i jędrna skóra to upragniony cel wielu osób. Niestety walka z nadprogramowymi kilogramami nie jest łatwa. Wymaga dużej motywacji, samodyscypliny, a także wielu wyrzeczeń. Nic dziwnego, że diety cud „bez głodzenia się”, „pięciodniowe” czy polegające na tym, że „jesz, co chcesz” biją rekordy popularności. Niestety wiele z nich jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Okazuje się, że popularne diety wyniszczają wątrobę i nerki, obciążają jelita, a nawet mogą być niebezpieczne dla serca. Niemal wszystkie powodują groźne niedobory i osłabiają odporność. Jakby tego było mało, ich zakończenie bardzo często prowadzi do efektu jo-jo. Sprawdź, które popularne diety mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Dieta wojskowa (militarna): Zdrowa czy nie?

Głodówki
Chcąc pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, najczęściej decydujemy się na zastosowanie diety. Aby osiągnąć cel, należy zmienić nawyki żywieniowe i połączyć je z odpowiednią aktywnością fizyczną. Niestety, część z nas nie chce podejmować działań długofalowych i stawia na szybkie metody, które pozwalają osiągnąć wymarzony efekt w krótkim czasie. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie trwającej jedynie trzy dni diety wojskowej. Twórcy rozwiązania przekonują o jego skuteczności, jednak dietetycy i lekarze mają sporo wątpliwości. Dlaczego dieta militarna jest kontrowersyjna? Czy jest zdrowa? Przekonajmy się.

Dieta jajeczna: Wady i zalety

Diety i Powrót Do Figury
Zastosowanie monodiety jest najprostszym i najszybszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Polega na tym, że przez kilka dni spożywa się w odpowiednich ilościach jeden główny produkt spożywczy. Takim rodzajem odżywiania się jest dieta jajeczna. Daje spektakularne efekty i pozwala osiągnąć smukłą sylwetkę. Mogą się z niej ucieszyć osoby, które uwielbiają jajka, jednak istnieje ryzyko, że po jej zakończeniu, je znienawidzą. Aby efekt był widoczny, należy trzymać się kilku kluczowych zasad. Na czym polega dieta jajeczna? Czy jest ona bezpieczna? Kto nie powinien jej stosować? Przekonajmy się.
zielona herbata

Jak oczyścić organizm z toksyn? Domowe sposoby

Zdrowa Dieta
Na twoim ciele wciąż pojawiają się pryszcze? Czujesz się ociężały? Masz problemy z trawieniem? Palisz? Pijesz? To może być powodem intoksykacji organizmu. Źródłem toksyn są również spaliny, niezdrowe odżywianie się itp. Od czasu do czasu warto więc zadbać o detoks. Powinniśmy oczyścić nasz organizm z wszelkich nieczystości. Tak naprawdę wystarczy zrobić jednodniową głodówkę, by poczuć się lepiej. Często jednak głodówka może być niebezpieczna dla zdrowia, w szczególności, jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia. Z jednego dnia zróbmy więc tydzień i zadbajmy o oczyszczenie organizmu.
oczyszczanie organizmu

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Diety
Krótkie, rygorystyczne diety są ostatnio bardzo modne. Twierdzi się, że oczyszczają one organizm z toksyn, a osoby, które je stosują zapewniają, że czują się o niebo zdrowsze i lżejsze. Przeciwnicy diet oczyszczających zapewniają, że są one bzdurą, a wszelkie diety oparte na jednym lub dwóch produktach mogą jedynie odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Jak do wszystkich rewelacji na temat odchudzania, tak i do tej powinniśmy podchodzić z dystansem i rozsądkiem. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, powinniśmy stosować odpowiednio zbilansowaną zdrową dietę w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi. Kilkudniowe oczyszczanie nie zrobi nam jednak krzywdy, a może stanowić dobry wstęp do prawdziwej diety.
kobieta

W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn?

Zdrowe Odżywianie
Regularne oczyszczanie organizmu jest bardzo istotnym elementem dla zdrowia każdego człowieka. Dzięki temu pozbywamy się różnych toksyn oraz poprawiamy nasz stan zdrowia. Każdego dnia dostarczamy organizmowi określoną ilość toksyn. Ich ilość zależy od stylu życia. Dzisiejsze czasy wymagają od nas regularnego oczyszczania, detoksu. Z każdej strony jesteśmy bombardowani różnego rodzaju konserwantami, barwnikami, zanieczyszczeniami powietrza. Nasz organizm nie nadąża z ich usuwaniem. Dlatego też powinniśmy mu pomóc. Jest wiele sposobów, by to zrobić. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki. Sporo ludzi zastanawia się, kiedy zacząć oczyszczanie. Najlepszym okresem do tego jest wiosna, bądź lato.
detoks owocowy

Jak zrobić detoks owocowy?

Odżywianie
Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta jest najlepszym sposobem na poprawę funkcjonowania układu trawienia i oczyszczenie organizmu z toksyn. Osoby zmagające się z nadprogramowymi kilogramami często sięgają po różnego rodzaju medykamenty. Nie jest to rozwiązanie dobre, a często bywa nawet niebezpieczne. Zamiast tego lepiej zaufać naturalnym sposobom na odchudzanie. Doskonałym pomysłem jest dieta owocowa. Poniżej znajdziesz kilka wersji owocowego detoksu. Wybierz taki, który najlepiej zaspokoi twój apetyt.
owocowa dieta oczyszczająca

Jak wygląda owocowa dieta oczyszczająca?

Zdrowa Dieta
Jeśli szukasz szybkiego sposobu, żeby schudnąć, wypróbuj jedną z opisanych poniżej diet owocowych. Dzięki nim pozbędziesz się z organizmu toksyn i unikniesz wyczerpania charakterystycznego dla innych diet oczyszczających. Owocowe diety oczyszczające są szybkim i skutecznym połączeniem odchudzania i oczyszczania. Dostarczają odpowiednią dawkę witamin i zapewniają dużą ilość energii. Przekonaj się sama.
detoksykacja

Jak dobrze oczyścić organizm z toksyn?

Głodówki
Na rynku żywieniowym istnieje wiele metod oczyszczania organizmu z toksyn. Jednak mimo to wielu z nas nie wie, jaka metoda będzie dla nas najlepsza i jak powinno się ich przestrzegać. Warto jednak zapoznać się z różnymi metodami oczyszczania organizmu i systematyczne stosowanie ich co jakiś czas, ponieważ pozytywnie wpływają zarówno na nasze samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Oto krótki przegląd kilku metod oczyszczania organizmu.
oczyszczanie organizmu

Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Zdrowa Dieta
Nasz organizm jest jak piec, który musi spalić wszystko to, co do niego wrzucimy. To od nas zależy co do niego wrzucamy i jaki będzie tego efekt. Często zdarza się tak, że niewłaściwa dieta oraz niezdrowy tryb życia powodują, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni, ociężali, mamy kłopoty z koncentracją, czy też dręczą nas bóle głowy. Na pierwszy rzut oka bagatelizujemy te objawy. Jednak mogą być one związane z zanieczyszczeniem organizmu. Jest on przeciążony i potrzebuje porządnego detoksu. Poza tym życie w mieście oraz w ciągłym pośpiechu przyczynia się do tego, że nie mamy czasu, ani warunków do oczyszczenia organizmu. W tym artykule znajdziesz kilka rad, które pomogą ci zaplanować porządne oczyszczanie organizmu z toksyn.