Nadwaga

Pięć świetnych sposobów na walkę z nadwagą

Zdrowe Odżywianie
W pasie przybyło za wiele? Czujesz się źle, ociężale, sennie, bez energii do życia? Niestety, nadwaga to nie tylko wizualny problem, to także ogólne doprowadzanie do złego stanu całego naszego organizmu. Oprócz właściwiej diety i ruchu jest kilka innych, bardzo ważnych czynników, które pomogą ci w walce z nadmiernym tłuszczem w organizmie. Jak pozbyć się nadwagi? Jak walczyć z nadwagą? Spróbuj z nami!

Kilkudniowe głodówki: Czy naprawdę wydłużają życie?

Odżywianie
Praktyka przerywanych postów i kilkudniowych diet stała się bardzo popularna w ostatnich latach. Dlaczego? Okazało się, że taki rodzaj diety pozytywnie działa na nasze zdrowie, a także wydłuża życie! Jak wiadomo, celem kilkudniowych głodówek jest szybka utrata kilogramów. Naukowcy odkryli, że przerywane posty zmniejszają również ryzyko rozwoju wielu przewlekłych chorób, w tym nowotworów. Kilkudniowe głodówki nie są zatem tak szkodliwe dla naszego zdrowia, jak twierdzi większość dietetyków, a wręcz przeciwnie!
Najgorsze diety

Najgorsze diety świata

Diety
Lista coraz nowszych proponowanych nam diet stale się wydłuża. Większość z nich jednak kompletnie nie nadaje się do stosowania, zamiast pomagać w odchudzaniu przynosi odwrotny efekt. Przeczytaj artykuł i poznaj najgorsze diety!
detoks owocowy

Jak zrobić detoks owocowy?

Odżywianie
Dobrze zbilansowana, zdrowa dieta jest najlepszym sposobem na poprawę funkcjonowania układu trawienia i oczyszczenie organizmu z toksyn. Osoby zmagające się z nadprogramowymi kilogramami często sięgają po różnego rodzaju medykamenty. Nie jest to rozwiązanie dobre, a często bywa nawet niebezpieczne. Zamiast tego lepiej zaufać naturalnym sposobom na odchudzanie. Doskonałym pomysłem jest dieta owocowa. Poniżej znajdziesz kilka wersji owocowego detoksu. Wybierz taki, który najlepiej zaspokoi twój apetyt.
zielona herbata

Jak oczyścić organizm z toksyn? Domowe sposoby

Zdrowa Dieta
Na twoim ciele wciąż pojawiają się pryszcze? Czujesz się ociężały? Masz problemy z trawieniem? Palisz? Pijesz? To może być powodem intoksykacji organizmu. Źródłem toksyn są również spaliny, niezdrowe odżywianie się itp. Od czasu do czasu warto więc zadbać o detoks. Powinniśmy oczyścić nasz organizm z wszelkich nieczystości. Tak naprawdę wystarczy zrobić jednodniową głodówkę, by poczuć się lepiej. Często jednak głodówka może być niebezpieczna dla zdrowia, w szczególności, jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia. Z jednego dnia zróbmy więc tydzień i zadbajmy o oczyszczenie organizmu.
oczyszczanie organizmu

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Diety
Krótkie, rygorystyczne diety są ostatnio bardzo modne. Twierdzi się, że oczyszczają one organizm z toksyn, a osoby, które je stosują zapewniają, że czują się o niebo zdrowsze i lżejsze. Przeciwnicy diet oczyszczających zapewniają, że są one bzdurą, a wszelkie diety oparte na jednym lub dwóch produktach mogą jedynie odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Jak do wszystkich rewelacji na temat odchudzania, tak i do tej powinniśmy podchodzić z dystansem i rozsądkiem. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, powinniśmy stosować odpowiednio zbilansowaną zdrową dietę w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi. Kilkudniowe oczyszczanie nie zrobi nam jednak krzywdy, a może stanowić dobry wstęp do prawdziwej diety.
kobieta

W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn?

Zdrowe Odżywianie
Regularne oczyszczanie organizmu jest bardzo istotnym elementem dla zdrowia każdego człowieka. Dzięki temu pozbywamy się różnych toksyn oraz poprawiamy nasz stan zdrowia. Każdego dnia dostarczamy organizmowi określoną ilość toksyn. Ich ilość zależy od stylu życia. Dzisiejsze czasy wymagają od nas regularnego oczyszczania, detoksu. Z każdej strony jesteśmy bombardowani różnego rodzaju konserwantami, barwnikami, zanieczyszczeniami powietrza. Nasz organizm nie nadąża z ich usuwaniem. Dlatego też powinniśmy mu pomóc. Jest wiele sposobów, by to zrobić. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki. Sporo ludzi zastanawia się, kiedy zacząć oczyszczanie. Najlepszym okresem do tego jest wiosna, bądź lato.
owocowa dieta oczyszczająca

Jak wygląda owocowa dieta oczyszczająca?

Zdrowa Dieta
Jeśli szukasz szybkiego sposobu, żeby schudnąć, wypróbuj jedną z opisanych poniżej diet owocowych. Dzięki nim pozbędziesz się z organizmu toksyn i unikniesz wyczerpania charakterystycznego dla innych diet oczyszczających. Owocowe diety oczyszczające są szybkim i skutecznym połączeniem odchudzania i oczyszczania. Dostarczają odpowiednią dawkę witamin i zapewniają dużą ilość energii. Przekonaj się sama.
detoksykacja

Jak dobrze oczyścić organizm z toksyn?

Głodówki
Na rynku żywieniowym istnieje wiele metod oczyszczania organizmu z toksyn. Jednak mimo to wielu z nas nie wie, jaka metoda będzie dla nas najlepsza i jak powinno się ich przestrzegać. Warto jednak zapoznać się z różnymi metodami oczyszczania organizmu i systematyczne stosowanie ich co jakiś czas, ponieważ pozytywnie wpływają zarówno na nasze samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Oto krótki przegląd kilku metod oczyszczania organizmu.
oczyszczanie organizmu

Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Zdrowa Dieta
Nasz organizm jest jak piec, który musi spalić wszystko to, co do niego wrzucimy. To od nas zależy co do niego wrzucamy i jaki będzie tego efekt. Często zdarza się tak, że niewłaściwa dieta oraz niezdrowy tryb życia powodują, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni, ociężali, mamy kłopoty z koncentracją, czy też dręczą nas bóle głowy. Na pierwszy rzut oka bagatelizujemy te objawy. Jednak mogą być one związane z zanieczyszczeniem organizmu. Jest on przeciążony i potrzebuje porządnego detoksu. Poza tym życie w mieście oraz w ciągłym pośpiechu przyczynia się do tego, że nie mamy czasu, ani warunków do oczyszczenia organizmu. W tym artykule znajdziesz kilka rad, które pomogą ci zaplanować porządne oczyszczanie organizmu z toksyn.