Jak zrobić puder z pokrzywy

Jak zrobić puder z pokrzywy

Zdrowe Odżywianie
Pokrzywa jest niezwykle zdrową i pełną witamin rośliną. Jeżeli nie masz pomysłu jak wprowadzić ją do swojej diety, to proponujemy ci zrobienie pudru z pokrzywy, który możesz dodać zarówno do koktajlu, posypać nim deser czy owsiankę.
Migrena a niedobór minerałów

Migrena a niedobory witamin i minerałów – sprawdź czego ci brakuje

Bóle Głowy
Migrena może skutecznie uniemożliwić wykonywanie codziennych czynności. I o ile jej objawy możemy złagodzić stosując dobre środki przeciwbólowe, tak usunięcie przyczyn wymaga już nieco więcej wysiłku. Zwłaszcza, że przyczyny te często nie są znane. Badania dowodzą, że za migrenowe bóle głowy mogą być odpowiedzialne niedobory pewnych minerałów i witamin. Ich uzupełnienie to najskuteczniejszy sposób pozbycia się bólu raz na dobre.
Odkwaszanie organizmu cytryna

Soda oczyszczona i cytryna na odkwaszenie organizmu

Zaburzenia Przemiany Materii
Według twórców diety zasadowej, stan, w którym krew i tkanki mają pH lekko zasadowe, sprzyja bardziej wydajnej pracy naszego organizmu. Natomiast gdy organizm przechyla się bardziej w stronę kwaśnego odczynu pH, zaburzona zostaje jego równowaga, co objawia się między innymi uczuciem przemęczenia, osłabienia, przybieraniem na wadze czy syndromem jelita drażliwego. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby na odkwaszenie organizmu. Poznasz je w dalszej części porady.
suplementy diety

Jakich suplementów nie łączyć?·

Suplementy Żywieniowe
Nawet najzwyklejsze multiwitaminy mogą wchodzić w niebezpieczne interakcje z innymi lekami lub suplementami diety. Żeby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto od razu dowiedzieć się jakich suplementów nie łączyć, by uniknąć szkodliwych skutków ubocznych. Informacje dotyczące najczęściej stosowanych suplementów znajdziesz w dalszej części tego artykułu.
Pestki dyni i słonecznika

Jak zrobić koktajl błonnikowy Słoneckiego?

Choroby Układu Pokarmowego
Zrobienie tego koktajlu jest bardzo proste. To czego potrzebujemy to niełuskane pestki dyni, niełuskane pestki słonecznika, siemienia lnianego, warzywa i miód. Kluczowe jest, aby nasiona te były żywe tzn miały zdolność kiełkowania, aby móc aktywnie pełnić swoje funkcje ochronne względem zawartego w ziarnie zarodka rośliny. Żywe nasionka są wyposażone w ochronę przed drobnoustrojami i robakami, energię i substancje mineralne. W skutek działania wysokiej temperatury jak również na kilka godzin po zmieleniu część substancji ulega zniszczeniu a pozostałe utlenieniu i z ziarna zostaje już tylko martwy błonnik który jest jedynie wypełniaczem niedostarczającym organizmowi żadnych wartościowych substancji (prażone nasiona, wszystkie wyroby mączne jak chleb, makaron, kluski itp.) Dlatego, do wykonania koktajlu należy używać wyłącznie żywych ziaren które mają zdolność kiełkowania (patrz: dodatkowe wskazówki poniżej).
suplementy

Jak stosować suplementy?

Suplementy Żywieniowe
Zarówno w aptekach jak, w sklepach ze zdrową żywnością jak i wielu sklepach internetowych możemy dostać cały arsenał suplementów, które mają wpływ na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Istnieje jednak kilka pułapek, na które musimy szczególnie uważać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym wszystkie suplementy jakie zażywasz wyjdą ci na zdrowie.
miód i cynamon

Właściwości lecznicze cynamonu i miodu

Zdrowe Odżywianie

Miód i jego cudowne właściwości są znane od wieków. Po co sięgać po tabletki, skoro można najpierw spróbować pomóc sobie naturalnymi metodami. Miód w połączeniu z cynamonem daje nie tylko świetne walory smakowe, ale przede wszystkim zbawiennie działa na nasz organizm i wpływa na nasze zdrowie. Przeczytaj, na co może Ci pomóc cynamon i miód, jakie choroby zwalczy, jakie bóle uśmierzy.

Sok aloesowy

10 właściwości leczniczych aloesu

Pielęgnacja skóry
Aloes przez wieki był wykorzystywany jako środek leczniczy. Jednak niedawno naukowcy odkryli kilka jego nowych właściwości i zastosowań. Poniżej 10 najważniejszych zalet tej cudownej rośliny.
ocet

Jakie są właściwości octu?

Zdrowe Odżywianie
Ocet to chyba najbardziej niedoceniany produkt, znajdujący się w twojej kuchni. Znasz zapewne jego kulinarne zastosowania, ale pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ma on również bardzo korzystny wpływ na twoje zdrowie. Zastosowań octu jest bardzo wiele. Poniżej znajdziesz te najbardziej praktyczne.
odchudzanie

Jakie suplementy są najlepsze na spalanie tłuszczu?·

Odchudzanie
To nieprawda, że żeby spalić tłuszcz, musisz zacząć się głodzić i spędzać całe dnie na siłowni. Wystarczy, że zmodyfikujesz swój sposób odżywiania się w taki sposób, by włączyć do diety odpowiednie witaminy i minerały, które sprawią, że twój organizm zamiast gromadzić tłuszcz, zacznie go spalać. Tylko one, w połączeniu z umiarkowaną aktywnością fizyczną, przyspieszą twój metabolizm i pozwolą ci uzyskać idealną, smukłą sylwetkę. Bez tych składników sytuacja będzie dokładnie odwrotna. Jeśli chcesz poznać przepis na szczupłe ciało, zapraszam do lektury. Poniżej znajdziesz listę suplementów niezbędnych do szybkiego spalania tłuszczu.