Co jeść zimą, by nie przytyć?

Zdrowe Odżywianie
Zima to czas, w którym łatwo przybierać kilka dodatkowych kilogramów. Sprzyjają temu głównie ograniczona aktywność fizyczna i podjadanie słodkości w zimowe, mroźne wieczory. Poza tym, święta również dokładają swoją cegiełkę. Efekt? Zima się kończy, a my ze zdumieniem patrzymy na wagę. Dlatego w okresie jesienno-zimowym warto zwracać szczególną uwagę na to, co jemy oraz włączyć do diety produkty, które przyspieszą przemianę materii i spalanie tłuszczu. Podpowiadamy, co uwzględnić w zimowym jadłospisie, by nie przytyć przez kilka mroźnych miesięcy.

Co powinni jeść anemicy?

Choroby Układu Krążenia
Anemia, inaczej niedokrwistość, to przypadłość, która według Światowej Organizacji Zdrowia dotyczy obecnie około 30 procent populacji. Przyczyny anemii są różne. Za tę najczęstszą uznaje się niedobór żelaza, który zazwyczaj jest skutkiem niezdrowego stylu życia nieprawidłowej diety, nadmiernego stresu, przemęczenia lub niektórych przewlekłych chorób. Anemikowi towarzyszą chroniczne zmęczenie, senność, brak apetytu, blada i sucha skóra, a także nastroje depresyjne. W leczeniu tej przypadłości najważniejsze są: systematyczne przyjmowanie leków, regularne badania i wizyty u lekarza, a także odpowiednio dobrana dieta. Ten ostatni element można uznać za kluczowy, gdyż to naturalne produkty najlepiej uzupełniają niedobory wartości odżywczych i zapobiegają rozwojowi anemii. Podpowiadamy, co w swojej diecie powinni uwzględnić anemicy, a także osoby, których organizmy narażone są na niedokrwistość.

Czego nie powinny jeść osoby cierpiące na nadciśnienie?

Inne Diety
Nadciśnienie tętnicze uznane jest przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. W Polsce żyje z nią ponad osiem milionów osób. Na świecie liczba chorych co roku drastycznie wzrasta. Niestety coraz częściej są to ludzie młodzi. Przyczyną nadciśnienia są zazwyczaj: niezdrowy tryb życia, nieodpowiednia dieta, brak czasu na odpoczynek i zapracowanie. Leczenie nadciśnienia tętniczego opiera się nie tylko na farmakologii. Szczególnie ważny jest odpowiednio dobrany jadłospis chorego. Lekarze podkreślają, że prawidłowo zbilansowana dieta działa jak niefarmakologiczne leczenie. Nadciśnieniowcy szczególnie powinni unikać kilku produktów. Przedstawiamy sześć tych najbardziej szkodliwych i podpowiadamy również, co powinno znaleźć się w diecie osób, które mają podwyższone ciśnienie.
jak schudnąć na twarzy

Jak schudnąć na twarzy?

Diety i Powrót Do Figury
Kiedy przybierasz na wadze, poza dodatkowymi fałdkami na brzuchu czy tłuszczykiem na biodrach, możesz również przytyć na twarzy. Pyzate policzki, czy podwójny podbródek rzadko są mile widziane i nie wpływają zbyt dobrze na naszą samoocenę. Z tego powodu wiele osób szuka sposobów jak skutecznie schudnąć na twarzy. Jest to rzecz trudna (niektórzy twierdzą wręcz, że niemożliwa), ale istnieje kilka metod, które pomogą taki efekt osiągnąć.
zielona herbata

Jak oczyścić organizm z toksyn? Domowe sposoby

Zdrowa Dieta
Na twoim ciele wciąż pojawiają się pryszcze? Czujesz się ociężały? Masz problemy z trawieniem? Palisz? Pijesz? To może być powodem intoksykacji organizmu. Źródłem toksyn są również spaliny, niezdrowe odżywianie się itp. Od czasu do czasu warto więc zadbać o detoks. Powinniśmy oczyścić nasz organizm z wszelkich nieczystości. Tak naprawdę wystarczy zrobić jednodniową głodówkę, by poczuć się lepiej. Często jednak głodówka może być niebezpieczna dla zdrowia, w szczególności, jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia. Z jednego dnia zróbmy więc tydzień i zadbajmy o oczyszczenie organizmu.
słodycze

Jak jeść słodycze i nie przytyć?

Odżywianie
Chęć zjedzenia słodyczy jest czasem zbyt silna, by móc się jej oprzeć. Niektórzy ludzie ulegają pokusie, a potem żałują, gdy tylko staną na wadze. To nierealne, gdy mówisz, że nigdy więcej nie zjesz deseru. Na szczęście istnieją sposoby, na to, by zjeść coś słodkiego bez konsekwencji widocznych w talii. Oto jak zjeść deser bez przebrania na wadze i poczucia winy.
dieta bogata w wapń

Jakie są objawy niedoboru wapnia?

Zdrowe Odżywianie
Wapń to bardzo ważny pierwiastek w naszym organizmie. Dzięki niemu nasz organizm może funkcjonować bez zakłóceń. Każdy z nas mniej więcej kojarzy za co wapń odpowiada w naszym organizmie. Jest on przede wszystkim składnikiem zębów i kości. Wiemy to między innymi dzięki szeroko rozpowszechnionym akcjom promocyjnym „Pij mleko”. Promowały ona picie mleka, które zawiera wapń i jest niezbędne dla ludzi (szczególnie dzieci i młodzieży) w prawidłowym rozwoju układu kostnego. Oprócz tego typu funkcji wapń jest niezbędny do krzepnięcia krwi oraz regulacji ciśnienia. Dodatkowo pomaga wchłaniać witaminę B12, która jest niezbędna do funkcjonowania układu nerwowego. W tym artykule znajdziesz informacje na temat niedoboru wapnia oraz sposobów jego uzupełniania.
oczyszczanie organizmu

Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Zdrowa Dieta
Nasz organizm jest jak piec, który musi spalić wszystko to, co do niego wrzucimy. To od nas zależy co do niego wrzucamy i jaki będzie tego efekt. Często zdarza się tak, że niewłaściwa dieta oraz niezdrowy tryb życia powodują, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni, ociężali, mamy kłopoty z koncentracją, czy też dręczą nas bóle głowy. Na pierwszy rzut oka bagatelizujemy te objawy. Jednak mogą być one związane z zanieczyszczeniem organizmu. Jest on przeciążony i potrzebuje porządnego detoksu. Poza tym życie w mieście oraz w ciągłym pośpiechu przyczynia się do tego, że nie mamy czasu, ani warunków do oczyszczenia organizmu. W tym artykule znajdziesz kilka rad, które pomogą ci zaplanować porządne oczyszczanie organizmu z toksyn.
brak apetytu

Naturalne sposoby na pobudzenie apetytu

Inne Diety
Brak apetytu może mieć przyczynę fizjologiczną lub psychiczną i występować w każdym wieku. Czasami jest to efekt uboczny przyjmowania niektórych leków. Długotrwale utrzymujący się brak apetytu może prowadzić do znacznej utraty wagi, osłabienia organizmu, permanentnego zmęczenia, niedoboru składników odżywczych. Na szczęście istnieje kilka skutecznych domowych metod, które w bezpieczny dla organizmu sposób pomogą pobudzić apetyt:
wątroba

Jak oczyścić wątrobę z toksyn?

Choroby Układu Pokarmowego
Wątroba może być opisana jako narząd oczyszczający organizm. Jest to drugi co do wielkości organ w ciele człowieka i wykonuje rozmaite czynności, dlatego ważne jest, aby o nią zadbać. Do niektórych funkcji wątroby należą regulacja tłuszczów, balans hormonów i wspomaganie trawienia. Istnieje szereg produktów, które mogą pomóc w oczyszczeniu wątroby dzięki czemu poprawią jej funkcjonowanie.