Przypadki, w których akupresura działa lepiej niż leki

Akupresura
Akupresura to technika podobna do akupunktury i wyjątkowo ważny element medycyny chińskiej. Praktykowana jest w celu uśmierzania dolegliwości bólowych, redukcji stresu i poprawy pracy organizmu. Ma swoich wielu zwolenników w Europie. Nic dziwnego, ponieważ zabiegi akupresury przynoszą niesamowite efekty. Doskonale wspomagają leczenie wielu ciężkich chorób i uśmierzają ból lepiej niż środki farmakologiczne. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej technice i w jakich przypadkach sprawdza się lepiej niż leki.
akupresura

5 najlepszych punktów akupresury dla utraty wagi

Akupresura
Akupresura jest to tradycyjna chińska medyczna technika oparta na koncepcie energii życiowej, która przemieszcza się wokół naszego ciała. Technika ta opiera się na kilku punktach, które są połączone w najważniejszymi organami w naszym organizmie. Uciskając te miejsca w odpowiedni sposób możesz leczyć wiele dolegliwości i problemów zdrowotnych. Dzisiaj powiemy o punktach, które działają na wagę. Stymulując je możesz kontrolować swój apetyt oraz głód (na które bardzo często ma wpływ stres) jednocześnie wzmacniając układ trawienny.
czkawka sposoby

4 skuteczne sposoby na czkawkę

Medycyna Naturalna
Czkawka jest irytującą przypadłością. U niektórych osób może nawet powodować nudności i wymioty. Czkawkę powoduje niekontrolowany skurcz przepony, co zdarza się głównie po wypiciu gazowanych napojów, alkoholu, zjedzeniu fast foodów, nagłej zmiany temperatury bądź z emocji. Taki skurcz można zatrzymać, wystarczy znać kilka skutecznych metod.
odchudzanie akupresura

5 punktów akupresury, które pomogą szybko schudnąć

Odchudzanie
Uprawianie sportu i zdrowe odżywianie to klucz do zdrowego ciała. Czasem metabolizm jest wolny i nie tracimy wagi tak szybko jakbyśmy chcieli. Na szczęście nasz organizm ma wiele obszarów, które stymulowane przyspieszają metabolizm i zmniejszają apetyt. Poznaj 5 punktów akupresury.
Mapa dłoni - punkt uciskania przy nudnościach

Akupresura na nudności - gdzie i jak uciskać?

Akupresura
Akupresura to starożytna sztuka leczenia, która polega na uciskaniu palcami określonych miejsc na ciele człowieka. Naukowcy twierdzą, że jej działanie opiera się na zamianie wiadomości o bólu przesyłanego przez nerwy do mózgu. W pilotażowym badaniu z 2015 roku, które zostało opublikowane w magazynie Complementary Theories in Medicine naukowcy opisali akupresurę nadgarstka mającą na celu eliminację pooperacyjnych nudności i wymiotów. Pierwsze wyniki były bardzo obiecujące, powstała więc potrzeba przeprowadzenia badań klinicznych na szerszą skalę. Akupresura może być stosowana w połączeniu z akupunkturą lub jako niezależna terapia mająca na celu leczenie nudności i wymiotów. Pacjenci mogą również sami ją wykonywać.
masaż pleców

Akupresura - jak uciskać, żeby uwolnić się od bólu?

Akupresura
Specjaliści od akupresury przekonują, że dotykając w odpowiedni sposób szyi, pleców, dłoni i stóp możemy pozbyć się bólu równie skutecznie co po tabletce przeciwbólowej. Metoda ta nie wymaga specjalnego przygotowania, jest bezbolesna, nie wywołuje skutków ubocznych i może być stosowana niezależnie od wieku i płci. Według znawców poprawa następuje często już po pierwszym zabiegu. Masz ochotę spróbować?
akupresura

Jak stosować akupresurę?

Akupresura
Akupresura jest jakby lżejszą formą akupunktury. Terapia ta również opiera się na wierzeniu, ze w określonych miejscach ciała, znajdują się tzw. refleksy, inaczej receptory, pozostające w silnym związku z określonymi organami. Akupunkturę inaczej nazywa się też refleksologią i jest metodą holistyczną, czyli taką, która traktuje organizm człowieka jako całość, a nie zbiór osobno funkcjonujących organów. Odpowiedni masaż i uciskanie receptorów, mają na celu poprawę zdrowia i samopoczucia, nie jest to potwierdzone naukowo, jednak wiele osób zapewnia, że to właśnie refleksoterapia pomogła uporać im się z problemami zdrowotnymi. Metoda ta jest tym bardziej pociągające, że może stosować ją prawie każdy i jest ona bezpieczna.
bóle głowy

Jak pozbyć się bólu głowy w 30 sekund?

Bóle
Bóle głowy nie są przyjemne, mogą zepsuć cały dzień. By go zwalczyć nie musisz sięgać po tabletki przeciwbólowe. Można to zrobić za pomocą akupresury, chińskiej metody uzdrawiania. Naucz się tej prostej techniki i pozbądź się bólu głowy.
punkt feng fu

Jak odmłodzić ciało i poprawić zdrowie?

Akupresura
Może wydawać się to trochę szalone, lecz jest warte spróbowania. Ten mały sekret pozwoli ci wyglądać młodo i doda energii. Wszystko czego potrzebujesz to kostka lodu i chwila wolnego czasu.