Werbena: Ulubiona roślina naszych babć. Doskonała na jelita i wątrobę

Medycyna Naturalna
Nie bez powodu werbena pospolita (Verbena officinalis), określana niegdyś jako "święte ziele", należy do grona ulubionych roślin nasz babć i jest niezwykle często wykorzystywana w medycynie naturalnej. Wywar i herbata sporządzana na bazie werbeny doskonale wpływa na nasz układ pokarmowy - a zwłaszcza stymuluje pracę jelit i wątroby - oraz układ oddechowy. Ponadto działa kojąco na nasze nerwy, przynosząc ulgę osobom narażonym na nadmierny stres i pracującym pod presją czasu. Co ciekawe, werbena szczególnie zalecana jest przede wszystkim kobietom. Może naturalnie zwiększyć laktację oraz zmniejszyć huśtawkę nastrojów w okresie napięcia przedmiesiączkowego.

Babka zwyczajna i jej lecznicze właściwości

Ziołolecznictwo
Nie bez przyczyny nasze babcie babkę zwyczajną, a konkretnie jej liście, traktowały ze szczególną atencją. Jej właściwości zdrowotne mogą przyćmić zdolności niejednego leku. Wspomaga m.in leczenie astmy, zaburzeń układu moczowego, zapalenia oskrzeli, nadciśnienia czy reumatyzmu. Ponadto - dzięki swoim zdolnościom antybakteryjnym - zatrzymuje przepływ krwi i wspomaga regenerację uszkodzonej tkanki, a tym samym może śmiało zastąpić opatrunek. Co więcej, woda destylowana z rośliny może stanowić doskonałą alternatywę dla olejku do opalania. Przyjrzyjmy się mniej lub bardziej znanym zdolnościom babki zwyczajnej, bo naprawdę warto.

Tymianek zwalcza paciorkowce oraz wirusa opryszczki i grypy

Ziołolecznictwo
Tymianek pospolity należy do rodziny jasnotowatych; pochodzi z obszaru Morza Śródziemnego i znany jest również pod nazwą macierzanka tymianek. Wykazuje bardzo silne właściwości i skutecznie zwalcza wszelkie szkodliwe bakterie, które wywołują stany zapalne i podrażnienia. Najczęściej stosowany jest na skórę jako składnik produktów przeznaczonych do kąpieli oraz w kuchni do wzmacniania smaku potraw. Niektóre substancje produkowane na bazie tymianku mają jedynie właściwości aromaterapeutyczne. Należą do nich tymol, thujanol oraz karwakrol. Olejek tymiankowy należy zawsze stosować z ostrożnością i w umiarkowanych ilościach, gdyż zioło to ma bardzo silne właściwości. Zwalcza paciorkowce, drożdżaki oraz wirusy opryszczki i grypy.
Dna moczanowa

3 naturalne sposoby na dnę moczanową

Naturopatia
Ból stawów może mieć wiele różnych przyczyn. Jednak w przypadku takich chorób jak dna moczanowa, jest to skutek odkładania się w stawach kryształków kwasu moczowego. Kwas moczowy obecny jest w organizmie każdego z nas. Większość osób jest w stanie wydalić jego nadmiar w procesie oddawania moczu. Jednak na skutek wieku, nieodpowiedniej diety lub innych przyczyn, kwas może odkładać się w organizmie w postaci kryształków, które atakują i niszczą stawy i tkankę okołostawową. Skutek? Ogromny ból i upośledzenie czynności ruchowych. Na szczęście takie odkładanie się kryształków w stawach nie musi być permanentne. Istnieją sposoby, które rozpuszczają skrystalizowany kwas moczowy i ułatwiają jego wydalanie z organizmu. Trzy najbardziej skuteczne naturalne metody znajdziesz poniżej.
szum w uszach

Pięć naturalnych leków na szumy w uszach

Naturopatia
Jesteś poirytowany ciągłym szumem w uszach? Jeśli lekarze nie zdiagnozowali u ciebie nowotworu, który mógłby być jego przyczyną, nie pozostaje wiele, co mogliby dla ciebie zrobić. Bez względu na to, czy w uszach szumi, dzwoni, brzęczy, gwiżdże, syczy czy klika. Czy dźwięk jest cichy, czy głośny – może irytować. Jedna z poniższych metod leczenia może być odpowiedzią na twój problem.
ból zatok

8 sposobów jak leczyć zapalenie zatok octem jabłkowym

Choroby
W aptekach dostępnych jest dużo różnych środków na zapalenie zatok. Wiele z nich nie działa jednak tak jakbyśmy tego chcieli, a część może również powodować skutki uboczne. Zamiast faszerować się chemicznymi preparatami sięgnijmy po lek skuteczny i całkowicie bezpieczny. Jest nim ocet jabłkowy. Zobacz dlaczego jest skuteczny w walce z zapaleniem zatok oraz jak go stosować, żeby uwolnić się od problemu na dobre.
miód i czosnek

Niesamowita mieszanka, która leczy wiele chorób

Ziołolecznictwo
Jakie wspólne właściwości mogą mieć ocet jabłkowy, miód i czosnek? Zmieszane potrafią stworzyć silny środek przeciwgrzybiczny i przeciwutleniający. Pomoże on nam w pozbyciu się wszelkich szkodliwych składników z organizmu oraz zapobiec wielu chorobom - nawet nowotworowym. Wymienione powyżej niesamowite składniki przynoszą wymierne korzyści każdej osobie, która regularnie stosuje wykonany z nich tonik.
oczyszczanie powietrza

Jak oczyścić powietrze ze szkodliwych substancji?

Medycyna Naturalna
Trudno znaleźć kogoś kto nie zna tej rośliny. Zielistka znajduje się prawie w każdym domu, mieszkaniu czy biurze. Co ta roślina ma w sobie prócz małych wymagań i dekoracyjnego wyglądu? Dowiesz się czytając nasz artykuł.
napój na raka

Naturalny napój do walki z rakiem

Leczenie Raka
Choroby nowotworowe z każdym dniem stają się coraz większym zagrożeniem. Nowotwory pojawiają się w coraz to nowych miejscach, gdzie lekarze nie dysponują odpowiednią technologią, aby z nimi prawidłowo walczyć. Jednak ostatnio rosyjski naukowiec wymyślił specjalną recepturę, która ma pomóc w walce z rakiem. Koncentruje się ona wokół leczniczego działania młodej pszenicy oraz wykorzystania odpowiednich witamin, soli mineralnych, białka, substancji bioaktywnych, węglowodanów oraz tłuszczów roślinnych.
chodzenie boso

Jakie są zalety chodzenia boso?

Medycyna Naturalna
Przez większość życia wkładamy stopy w pończochy, skarpetki i rajstopy. Wciskamy je także w różne rodzaje obuwia. Boso to dla nas nienaturalnie, niewygodnie, nieelegancko i niezdrowo. Dlatego tak trudno nam wyobrazić sobie, że są ludzie, którzy chodzą na bosaka. Butów nie noszą nie tylko na spacerach po trawie i na plaży, ale nawet wtedy, gdy idą do pracy, po codzienne sprawunki lub do restauracji. Mówią, że żyć bez butów jest im znacznie wygodniej, a ponadto czują się zdrowsi od tych obutych. Jak jest w rzeczywistości? Czy chodzenie boso naprawdę ma jakieś zalety?