Gorczyca: Perfekcyjnie wzbogaci smak, pomoże schudnąć i zniweluje ból

Przyprawy
Gorczyca znana jest przede wszystkim z tego, że doskonale wzbogaca smak rozmaitych mięs, zapobiega ich psuciu i stanowi integralny składnik musztardy - zarówno krymskiej jak i francuskiej - jednak mało kto wie, że jednocześnie perfekcyjnie sprawdza się w medycynie naturalnej i znajduje zastosowanie w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Pomoże skutecznie złagodzić bóle reumatyczne i korzonków, podleczy zatoki oraz zniweluje stany zapalne żołądka czy jelit, a także usunie zaparcia czy wzdęcia. Wspomoże też odchudzające diety i poprawi wygląd skóry, usuwając nieestetyczne przebarwienia. A na wymienionych jej możliwości wcale się nie kończą, o czym możecie przeczytać poniżej.

Pięciornik gęsi i jego dobroczynne właściwości

Medycyna Naturalna
Pięciornik gęsi - często nazywany również drabinką, złotnikiem lub srebrnikiem - w medycynie naturalnej doceniany jest od wieków przede wszystkim z uwagi na swoje ściągające, przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwkrwotoczne, moczopędne i żółciopędne właściwości. Perfekcyjnie łagodzi dolegliwości towarzyszące zaburzeniom układu pokarmowego, takim jak biegunki, zatrucia, wzdęcia czy kolki oraz skutecznie eliminuje bóle miesiączkowe. Stosuje się go także w braku łaknienia, niedokwaśności i w chorobach woreczka żółciowego. Warto też pamiętać, że pięciornik gęsi idealnie wpływa na jelita. Dowiedzmy się o nim co nieco więcej, a nie pożałujemy.

Cykoria podróżnik: Najlepsze zioło na nerki, jelita i nie tylko

Medycyna Naturalna
Nie bez powodu cykoria podróżnik (Cichorium intybus) jest stosowana w ziołolecznictwie od lat. Jej żółciopędne, żołądkowe i moczopędne właściwości sprawiają, że wyjątkowo dobroczynnie wpływa na nasze nerki i nie tylko. Solidna porcja inuliny powoduje, że stymuluje pracę naszego układu pokarmowego, a przede wszystkim naszych jelit i łagodzi dolegliwości trawienne. Ponadto odmładza naszą skórę i poprawia jej koloryt. Przyjrzyjmy się cykorii podróżnik nieco bliżej, a z pewnością nie pożałujemy.
Dna moczanowa

3 naturalne sposoby na dnę moczanową

Naturopatia
Ból stawów może mieć wiele różnych przyczyn. Jednak w przypadku takich chorób jak dna moczanowa, jest to skutek odkładania się w stawach kryształków kwasu moczowego. Kwas moczowy obecny jest w organizmie każdego z nas. Większość osób jest w stanie wydalić jego nadmiar w procesie oddawania moczu. Jednak na skutek wieku, nieodpowiedniej diety lub innych przyczyn, kwas może odkładać się w organizmie w postaci kryształków, które atakują i niszczą stawy i tkankę okołostawową. Skutek? Ogromny ból i upośledzenie czynności ruchowych. Na szczęście takie odkładanie się kryształków w stawach nie musi być permanentne. Istnieją sposoby, które rozpuszczają skrystalizowany kwas moczowy i ułatwiają jego wydalanie z organizmu. Trzy najbardziej skuteczne naturalne metody znajdziesz poniżej.
szum w uszach

Pięć naturalnych leków na szumy w uszach

Naturopatia
Jesteś poirytowany ciągłym szumem w uszach? Jeśli lekarze nie zdiagnozowali u ciebie nowotworu, który mógłby być jego przyczyną, nie pozostaje wiele, co mogliby dla ciebie zrobić. Bez względu na to, czy w uszach szumi, dzwoni, brzęczy, gwiżdże, syczy czy klika. Czy dźwięk jest cichy, czy głośny – może irytować. Jedna z poniższych metod leczenia może być odpowiedzią na twój problem.
ból zatok

8 sposobów jak leczyć zapalenie zatok octem jabłkowym

Choroby
W aptekach dostępnych jest dużo różnych środków na zapalenie zatok. Wiele z nich nie działa jednak tak jakbyśmy tego chcieli, a część może również powodować skutki uboczne. Zamiast faszerować się chemicznymi preparatami sięgnijmy po lek skuteczny i całkowicie bezpieczny. Jest nim ocet jabłkowy. Zobacz dlaczego jest skuteczny w walce z zapaleniem zatok oraz jak go stosować, żeby uwolnić się od problemu na dobre.
przytulanie drzewa

Jaki jest wpływ drzew na zdrowie człowieka?

Medycyna Niekonwencjonalna
O ich mocy byli przekonani już Grecy i Celtowie. Badania potwierdzają te wierzenia! Osoby, które przebywają w pobliżu drzew, są zdrowsze. Tak wynika m.in. z badań prof. Tove Fjelda z Uniwersytetu w Oslo i naukowców z USA. Rzadziej mają bóle głowy, lęki i depresje. A także podrażnienia skóry, choroby krążenia i serca. Drzewa oddają nam energię, a kora, liście, nasiona i korzenie wydzielają lotne związki. Oczyszczają one otoczenie i odkażają. Jonizują powietrze, co poprawia jego jakość i zwiększa ilość cząsteczek tlenu. Ma to pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
amisz

Tradycyjna lecznicza receptura Amiszów

Naturopatia
Ta stara, tradycyjna receptura jest od wieków wykorzystywana w kulturze Amiszów do leczenia astmy, stanów zapalnych, wrzodów, przeziębienia, wysokiego ciśnienia, a nawet raka. Niektórzy stosują ją również w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.  
działanie miodu

Jak używać miodu jako lekarstwa?

Inne zdrowe przepisy
Jeśli jedyny kontakt z miodem miałaś w supermarkecie, być może dziwisz się, dlaczego wokół niego tyle hałasu. Chodzi o to, że ma on naprawdę niezwykłe właściwości lecznicze. Osoby, które używają miodu jako lekarstwa wybierają miód organiczny, nieprzetworzony. To nie tylko smaczny słodzik do herbaty czy kawy. Służy nie tylko do jedzenia, ale można go również aplikować na skórę. Miód zapewnia bowiem wilgotne środowisko ważne w procesie gojenia się skóry, jak również przeciwdziała rozwojowi bakterii.

Babka zwyczajna i jej lecznicze właściwości

Ziołolecznictwo
Nie bez przyczyny nasze babcie babkę zwyczajną, a konkretnie jej liście, traktowały ze szczególną atencją. Jej właściwości zdrowotne mogą przyćmić zdolności niejednego leku. Wspomaga m.in leczenie astmy, zaburzeń układu moczowego, zapalenia oskrzeli, nadciśnienia czy reumatyzmu. Ponadto - dzięki swoim zdolnościom antybakteryjnym - zatrzymuje przepływ krwi i wspomaga regenerację uszkodzonej tkanki, a tym samym może śmiało zastąpić opatrunek. Co więcej, woda destylowana z rośliny może stanowić doskonałą alternatywę dla olejku do opalania. Przyjrzyjmy się mniej lub bardziej znanym zdolnościom babki zwyczajnej, bo naprawdę warto.