Refleksologia: Zrozumieć zony i refleksy

Refleksologia
Refleksolodzy twierdzą, że z dłoni i stóp można dokładnie odczytać stan zdrowia człowieka, a także kondycję, w jakiej jest jego organizm. Można to zrobić jedynie przez dokładną obserwację i odpowiedni masaż naszych kończyn. Specjaliści refleksologii wierzą, że dzięki masowaniu konkretnych miejsc na stopach, zwanych refleksami, można poprawić zdrowie każdego organu wewnętrznego. W konsekwencji cały organizm ma pracować wydajniej, a człowiek ma czuć się zdrowszy. Na czym polega tajemnicza dziedzina, zwana refleksologią? O tym poniżej.
masaż uszu

Jak masować uszy?

Refleksologia
Powodów masażu uszu jest wiele. W medycynie wschodniej zewnętrzna część ucha postrzegana jest jako mikrosystem reprezentujący całe ciało. Podobnie jak w przypadku refleksologii punkty na uchu odpowiadają poszczególnym obszarom ciała. W konsekwencji masaż tych punktów może przynieść terapeutyczne korzyści. Natomiast zachodnia medycyna widzi masaż uszu jako sposób na relaks, zmniejszenie napięcia i promowania ogólnego samopoczucia. Tak czy inaczej, ucho jest pełne zakończeń nerwowych, które sprawiają, że masaż ucha jest przyjemny i stymulujący. Oto kilka kroków jak masować uszy.
Refleksologia uszu zalety

Refleksologia uszu – gdzie i jak uciskać?

Refleksologia
W medycynie Dalekiego Wschodu uważa się, że zewnętrzna część ucha to system zakończeń nerwowych powiązanych z całym ciałem. Odpowiednie uciskanie tych punktów może więc mieć lecznicze działanie na określone obszary naszego organizmu. Jeśli nie wierzysz w moc medycyny alternatywnej, jedno przyznasz na pewno. Masaż uszu to niezwykle odprężające i odstresowujące doświadczenie, które pozwoli ci odzyskać równowagę po ciężkim dniu. Poniżej dowiesz się jak masować uszy, by odbyło się to z korzyścią dla naszego zdrowia.
Refleksologia ucha

Refleksologia ucha i klamerki - zaskakujący sposób na ból

Choroby Reumatyczne
Refleksologia ucha jest znana od tysięcy lat. Najprawdopodobniej wywodzi się ze stosowanej w Chinach akupunktury. Ulgę w bólu odczuwamy na skutek uciskania odpowiednich punktów na uchu, pokazanych na mapie obok. Żeby nie musieć ściskać ich cały czas, możemy wspomóc się... klamerkami do wieszania prania. Może to nie brzmieć jak konwencjonalny sposób na łagodzenie bólu, jednak jest bardzo skuteczny i tani. Dlatego zyskuje na popularności. W obrębie uszu znajduje się szereg punktów uciskowych połączonych z częściami ciała, które mogą wywoływać ból i podrażnienia. Poprzez ucisk tych punktów możesz zmniejszać ból w tych właśnie częściach ciała.
masaż stopy

Jak masować receptory na stopach?

Refleksologia
Zamiast zażywać tabletkę, pouciskajmy punkty na stopach. To bardzo relaksująca technika samoleczenia. Taki rodzaj terapii nosi nazwę refleksologii. Opiera się ona na przekonaniu, że na naszych stopach znajdują się punkty odpowiedzialne za zdrowie oraz dobre funkcjonowanie poszczególnych organów wewnętrznych lub części ciała. Gdy uciskamy dany punkt, pobudzamy zakończenia nerwowe. Impuls biegnie wtedy do mózgu i stamtąd dociera do chorego organu. Sprzyja to poprawie jego działania i łagodzi ból. Znając punkty odpowiedzialne za dany organ, same możemy złagodzić wiele dolegliwości lub się odprężyć. Zabiegi oferuje też wiele gabinetów medycznych i kosmetycznych.
masaż stóp

Jak zrobić masaż stóp?

Masaże
Masaż stóp to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na relaks. Odpręża, uspokaja i wycisza. Każdy masaż może wspomóc Twoje zdrowie - nie tylko ten wykonany przez licencjonowanego masażystę. Masaż stóp sprawi, że twoja krew zacznie szybciej krążyć, polepszy się przemiana materii, a toksyny będą szybciej usuwane z organizmu. To nie jest trudne. Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać taki masaż samodzielnie.
akupresura

Jak stosować akupresurę?

Akupresura
Akupresura jest jakby lżejszą formą akupunktury. Terapia ta również opiera się na wierzeniu, ze w określonych miejscach ciała, znajdują się tzw. refleksy, inaczej receptory, pozostające w silnym związku z określonymi organami. Akupunkturę inaczej nazywa się też refleksologią i jest metodą holistyczną, czyli taką, która traktuje organizm człowieka jako całość, a nie zbiór osobno funkcjonujących organów. Odpowiedni masaż i uciskanie receptorów, mają na celu poprawę zdrowia i samopoczucia, nie jest to potwierdzone naukowo, jednak wiele osób zapewnia, że to właśnie refleksoterapia pomogła uporać im się z problemami zdrowotnymi. Metoda ta jest tym bardziej pociągające, że może stosować ją prawie każdy i jest ona bezpieczna.