Stawianie baniek: Zdrowe czy nie?

Akupunktura
Stawianie baniek to stara i sprawdzona metoda leczenia wielu dolegliwości. Znana była już w czasach starożytnych w tradycyjnej medycynie arabskiej oraz chińskiej. W Europie technika ta również zyskała swoich sympatyków i w XX wieku była jeszcze popularna. Obecnie nie jest uznawana za konwencjonalny sposób leczenia chorób, jednak nie brakuje zwolenników, którzy chętnie stawianie baniek stosują i przekonują o jego wyższości nad medycyną konwencjonalną. Kto ma rację? Czy stawianie baniek jest bezpieczne? Jakie choroby można skutecznie nimi wyleczyć? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.

Niekonwencjonalne terapie. Na czym polegają i czy są skuteczne?

Alternatywne Remedia
Obecnie wielu z nas boryka się z różnymi schorzeniami. Współczesna medycyna konwencjonalna potrafi się większości z nich przeciwstawić i skutecznie je wyleczyć, o ile wcześniej udamy się po pomoc do lekarza. Innym sposobem jest korzystanie z wiedzy i doświadczeń medycyny ludowej – nie tylko naszej rodzimej, ale również tej, która pochodzi z innych kręgów kulturowych. Akupunktura albo akupresura dawno się już u nas zadomowiły, ale istnieją metody, które nie zyskały aż takiej popularności i często - zwłaszcza pod względem doboru środków - mogą budzić nasze zdziwienie. Na czym polegają? Czy są skuteczne? O tym dowiesz się z artykułu.

Moksa: Co to jest i na czym polega?

Medycyna Chińska
Moksa - czyli odpowiednio skomponowana mieszanka suszonych ziół, z której tworzy się lecznicze cygaro i ogrzewa nim adekwatne punkty ciała-zaliczana jest do kluczowych zabiegów stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Co ciekawe, uznaje się ją za jeden z najskuteczniejszych sposobów łagodzenia bólu - m.in. stawów, mięśni i kręgosłupa. Doskonale stymuluje pracę układu krwionośnego, odbudowuje odporność i pomaga przy zmianach skórnych (m.in. haluksach). Niestety, mimo dobroczynnego wpływu niekonwencjonalna terapia nie jest przeznaczona dla każdego. Kiedy lecznicze oddziaływanie ciepłem może być stosowane? Dlaczego powinny go unikać osoby z częstoskurczem serca i nadciśnieniem? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
odchudzanie akupresura

5 punktów akupresury, które pomogą szybko schudnąć

Odchudzanie
Uprawianie sportu i zdrowe odżywianie to klucz do zdrowego ciała. Czasem metabolizm jest wolny i nie tracimy wagi tak szybko jakbyśmy chcieli. Na szczęście nasz organizm ma wiele obszarów, które stymulowane przyspieszają metabolizm i zmniejszają apetyt. Poznaj 5 punktów akupresury.
ciśnienie krwi

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut?

Choroba Sercowo-Naczyniowa

Wysokie ciśnienie krwi to problem znany sporej grupie ludzi. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. Aby unormować ciśnienie trzeba zmienić dietę i pomyśleć o zdrowym stylu życia. Lecz to nie zawsze działa. Poznaj prosty sposób na szybkie obniżenie ciśnienia krwi.

oczy

Co mówią o tobie twoje oczy?

Medycyna Chińska
Chińska sztuka czytania z rysów twarzy może wiele powiedzieć o człowieku. Na pierwszy plan wysuwają się zawsze oczy. Nie bez powodu mówi się przecież, że są one zwierciadłem duszy. Przyjrzyj się sobie w lustrze, przeczytaj tę poradę i dowiedz się co twoje oczy mówią o tobie i jaką wróżą ci przyszłość.
brwi

Co mówi o tobie ksztalt brwi?

Medycyna Chińska
W dzisiejszych czasach kształt brwi nie jest już wyłącznie zasługą natury. Jednak i tak mogą one wiele powiedzieć na temat ich właściciela i jego przyszłości. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się co na ten temat mówią chińskie mądrości. Może przepowiednia się spełni.
kawa

Jak przyrządzić zdrową i smaczną kawę?

Proste przepisy
Kawa uważana jest za używkę, która ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Pobudza organizm, ale jej spożywanie wywołuje u wielu osób nieprzyjemne sensacje żołądkowe, niepokój, bezsenność oraz nadwyrężenie systemu nerwowego. Wcale nie musi tak być. Oto sposób przyrządzania takiej kawy (dla dwóch osób, bo pita w towarzystwie smakuje najlepiej!): Wystarczy zmienić sposób przyrządzania kawy, a będzie miała bardzo pozytywne działanie na cały nasz organizm.
świecowanie uszu

Jak wykonać zabieg świecowania uszu?

Uszy i Słyszenie
Świecowanie uszu (lejkowanie) jest wspaniałą metodą na oczyszczenie uszu z zalegającej woskowiny i innych zanieczyszczeń. Jest również skuteczne przy infekcjach górnych dróg oddechowych, zapaleniu krtani, nieżycie nosa, katarze siennym czy astmie oskrzelowej. Zabieg ten polecany jest również dla osób cierpiących na migrenę, zaburzenia snu czy niedosłuch. Świecowanie uszu można wykonać samemu w domu przy pomocy drugiej osoby. Jest to bardzo proste jednak należy zachować troszkę uwagi i przestrzegać podstawowe zasady higieny.
zdrowie jesienią

Jak zachować zdrowie jesienią?

Medycyna Chińska
Zmieniają się pory roku, a twoje ciało i umysł zmieniają się razem z nimi. Orientalna medycyna łączy w sobie wiedzę dotyczącą cech pór roku i wiążącymi się z nią sytuacjami zdrowotnymi oraz równoważy twoją energię (chi), by pomóc ci dostosować się i rozwijać się podczas chłodnych jesiennych miesięcy.