Ostrożeń warzywny: Lecznicza moc czarciego żebra

Przyprawy
Czarcie zioło naprawdę nazywa się ostrożeń warzywny. Warzywny, bo dawniej gotowano na nim zupę, ostrożeń – bo jego liście są sztywne, ząbkowane i trzeba je ostrożnie zbierać, by się nie skaleczyć. A czarcie żebro? Liście przypominają nieco żebra, a tej roślinie w dawnych czasach przypisywano magiczne właściwości.
Detoks wodny zalety

Detoks wodny – na co pomaga?

Post i Głodówka
Detoks wodą to jedna z najstarszych metod używanych w celu leczenia i oczyszczania organizmu. Nie tylko wypłukuje z niego niebezpieczne dla zdrowia toksyny, ale korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie. Taka kuracja powinna trwać minimum 16-24 godziny, maksimum 3 dni. Przez ten czas nie spożywamy nic innego prócz czystej, filtrowanej wody. Dla uzyskania najlepszych rezultatów terapię taką należy powtarzać raz w miesiącu. Nie powinny jej przeprowadzać osoby, które mają niedowagę lub są osłabione. Na co pomoże taki wodny detoks? Zobacz.
oczyszczanie organizmu

Jak oczyścić organizm?

Zdrowe Odżywianie
Oczyszczanie organizmu jest niczym innym jak pozbywaniem się ze swojego ciała wszelkich toksycznych substancji. Takie oczyszczanie powoduje że czujesz się lżejsza, a skóra "odżywa" i łatwiej oddycha gdy w organizmie znajduje się mniej toksyn. Zatem jeśli poważnie myślisz o "detoksie" swojego ciała zastosuj się do poniższych porad. Jest to jednodniowy plan oczyszczania.