Medytacja

Jak nauczyć się medytować?

Buddyzm
Tajemniczość medytacji znana jest nam głównie z opowiadań czy filmów. Zastanawiałeś się kiedyś, czy medytacja naprawdę działa? A może to tylko strata czasu? Tak naprawdę, każdy może się przekonać o tym na własnej skórze! Dzisiaj poradzimy wam, jak medytować, jak nauczyć się medytacji, a także wyjaśnimy, czym jest medytacja.

Nawłoć pospolita: Naturalne remedium na schorzenia nerek, dobrze działa na jelita

Przyprawy
Nie bez przyczyny nawłoć pospolita - zwana popularnie polską mimozą, złotą dziewicą lub złotą rózgą - zyskała szerokie uznanie w medycynie naturalnej. Sporządzane na jej bazie napary, odwary i nalewki są uznawane za remedium na rozmaite schorzenia nerek i dolegliwości trawienne czy nieżyty żołądka i jelit. Doskonale sprawdzają się także w roli diuretyków, środków przeciwzapalnych czy dezynfekujących, jak i łagodzących objawy łojotokowego zapalenia skóry, trądziku młodzieńczego, zapalenia mieszków włosowych i trądziku różowatego. Nadmienić też warto, że nawłoć pospolita perfekcyjnie wzmacnia nasze serce i naczynia krwionośne. W czym jeszcze nam pomoże? O tym możecie przeczytać poniżej.

Jak prawidłowo oddychać? Sprawdzone techniki i metody

Medycyna Niekonwencjonalna
Każdy z nas oddycha. Jest to czynność naturalna i niezbędna do życia. Jednak mało kto wie, na czym polega poprawne oddychanie. Warto się go nauczyć, gdyż wiele dolegliwości, z którymi często się zmagamy, są efektem nieprawidłowego oddychania. Co może nam doskwierać, gdy nie przywiązujemy uwagi do sposobu w jaki oddychamy? Przewlekłe zmęczenie, niska odporność na stres, bóle mięśni i głowy. To tylko niektóre z listy skutków nieprawidłowego oddychania. By ich uniknąć, warto wdrożyć w życie techniki i metody świadomego oddychania. Poprawią samopoczucie i pomogą rozprawić się z wieloma dolegliwościami.
medytacja

Jak medytować?

Medytacja
Medytacja to skupianie się na jednej myśli przez dłuższy czas, która sprawia, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Dzięki temu nasz umysł wypoczywa, nie myślimy o otaczających nas problemach, ludziach i całodziennym stresie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wyciszyć swój organizm i poddać się medytacji.
świętowanie niedzieli

Jak świętować niedzielę?

Medytacja
Niedziela to dzień odpoczynku po całym tygodniu pracy. To czas na odświeżenie i odnowę przed nadchodzącym tygodniem. Zwykle w tym dniu nie mamy żadnych obowiązków. Oto kilka wskazówek, jak świętować niedziele i jak zaplanować ten dzień.
aura człowieka

Jak zobaczyć aurę?

Natura
Wszystkie obiekty w otaczającym nas świecie emanują energią, którą możemy zobaczyć. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu, aby się tego nauczyć. Aurę posiadają zarówno przedmioty materialne jak i zwierzęta, jednak ludzkie aury są znacznie bardziej ciekawsze. Jeśli chcesz zobaczyć aurę, musisz podjąć następujące kroki:
medytacja

W jakiej pozycji medytować?

Medytacja
Medytacja i ćwiczenia oddechu cieszą się ostatnio dużą popularnością, ze względu na zbawienny wpływ na nasz spokój psychiczny i opanowanie w stresowych sytuacjach. Aby medytacja była udana, ważne jest zachowanie odpowiedniej postawy. Pozycja pomaga w odpowiednim przepływie powietrza i energii, mają zapewnić rozluźnienie, jednocześnie utrzymując ciało w pewnych ryzach. Na szczęście wyszukane pozycje jak kwiat lotosu, nie są obowiązkowe, jednak na początku utrzymanie wyprostowanych pleców przez cały czas, może stanowić dla niektórych problem, ale regularne ćwiczenia szybko nam pomogą.
medytacja koncentracji

Jak ćwiczyc skupienie (medytacja koncentracji)?

Medytacja
Umiejętność skupienia uwagi, można nabyć poprzez przeprowadzanie odpowiednich ćwiczeń. Ważne są regularne ćwiczenia, dzięki którym osiągnięcie spokoju wewnętrznego, będzie dla nas coraz łatwiejsze. Celem poniższej metody medytacji jest otwarcie nam oczu na otaczający świat, docenienie jego piękna i niezwykłości. Wraz z wiekiem postrzeganie takie jest dla nas coraz trudniejsze, ponieważ nasz umysł cały czas zaprzątany jest najróżniejszymi problemami, myślimy o przyszłości, o problemach finansowych, kłopotach z naszymi dziećmi, pracy itp. Przez to wszystko codzienne czynności, zaczynamy wykonywać automatycznie i bez zastanowienia, a w rezultacie przestajemy zauważać niezauważalnie płynący czas.
Medytacja

Jak dobrze medytować?

Ćwiczenia Oddechowe
Medytacja nie jest do końca znaną praktyką w kulturze zachodu. W miarę rozwoju zainteresowaniem Europy Wschodem, przywędrowała do nas wraz z jogą i innymi sztukami samodoskonalenia. Medytacja jest podstawą buddyzmu. Prowadzi ona umysł na wyższe poziomy, do pełnego oświecenia w sposób dla nas paradoksalny - wyłączywszy umysł. Polega bowiem bardziej na pracy ciała - oddechu, odpowiednim usadowieniu. Umysł pozostaje w trakcie jej trwania zrelaksowany i praktycznie zdezaktywowany. Dla nas medytacja jest przede wszystkim świetnym środkiem relaksacyjnym. Naucza jej nas na każdym kursie jogi. Warto jednak spróbować też jej samemu w domu. Oto instrukcje jak poprawnie medytować.
Medytacja

Jak zacząć medytować?

Medytacja
W dzisiejszych czasach łatwo jest się zdenerwować. Długie i męczące godziny pracy, wychowywanie dzieci i zajmowanie się rodzicami w podeszłym wieku, zajmowanie się domem, zmartwienia związane z pieniędzmi, wszystko to przyczynia się do stresu psychicznego oraz fizycznego. Medytacja to doskonały sposób na złagodzenie presji. Poniżej znajduje się kilka wskazówek jak najlepiej skorzystać z takich sesji.