Opryszczka

Jak szybko pozbyć się zimy z ust?

Zdrowie Kobiety
Opryszczka, czyli popularnie zwana "zimą" przydarzyć się może każdemu z nas. Jakie są przyczyny opryszczki? Jak wyleczyć opryszczkę? Jak szybko usunąć zimę? Te pytania nie będą już dla was tajemnicą!
dieta na nerki

Znaczenie diety dla oczyszczania nerek

Choroby Nerek
Oczyszczając nerki pozwalamy im funkcjonować jak najlepiej. Zdrowe nerki mają zasadnicze znaczenie dla wielu funkcji organizmu. Nerki oczyszczają krew z toksyn oraz z rozmaitych związków i wydalają je z organizmu wraz z moczem. Jeśli oczyszczanie krwi przez nerki staje się utrudnione wówczas szkodliwe toksyny pozostają w organizmie człowieka i wraz z nieoczyszczoną krwią krążą po nim zatruwając go.
sok z buraków

Przepis na sok z buraków, który pomoże oczyścić wątrobę

Medycyna Naturalna
Wątroba jest głównym narządem odtruwającym, a jej właściwe działanie może zależeć od diety, aktywności fizycznej oraz środowiska w jakim przebywamy. Gdy ilość toksyn nagromadzonych w organizmie staje się zbyt wysoka, wątroba może nie poradzić sobie z oczyszczaniem organizmu i szkodliwe substancje mogą przedostać się do tkanek. Jeśli więc chcemy cieszyć się zdrowiem, powinniśmy zadbać o swoją wątrobę. Jednym ze skutecznych sposobów na oczyszczenie wątroby z toksyn jest spożywanie soku z buraków, który jest łatwy do strawienia i dostarcza organizmowi dawkę składników odżywczych, elektrolitów i przeciwutleniaczy, które zapewnią wsparcie podczas detoksykacji. Poniżej przepis na ten pyszny koktajl!
plastry na stopy

Przepis na domowe plastry oczyszczające z toksyn

Medycyna Detoksykacyjna
Plastry na stopy oczyszczające organizm z toksyn zostały wynalezione w Japonii. To specjalne plastry, które nakleja się na stopy wieczorem przed położeniem się spać. Rano, po usunięciu plastrów, można zauważyć na nich szkodliwe substancje wydalone z organizmu. Mają one postać ciemnych śladów na plastrach.
herbata

Jak przeprowadzić detoks organizmu z pomocą herbaty?

Medycyna Detoksykacyjna
Toksyny dostają się do naszego organizmu i sprawiają, że źle się czujemy! Niestety niewielu z nas przeprowadza detoks i pozbywa się nagromadzonych zanieczyszczeń i metali, które krążą w naszym ciele. Detoksykacja kojarzy się najczęściej z poświęceniem dużej ilości czasu oraz zmianą codziennego rytuału dnia. Jednak codziennie pijemy jej hektolitry, nie wgłębiając się w jej zdrowotne właściwości. Mowa tutaj o herbacie. Oto jak możesz przeprowadzić detoksykację z pomocą herbaty.
oczyszczanie organizmu

Jak oczyścić organizm z toksyn przed nadejściem wiosny?

Zabiegi na ciało
Twoje ciało zmęczone zimą domaga się wiosennych porządków, dlatego aby dobrze funkcjonowało powinnaś oczyścić je z toksyn i szkodliwych substancji. Są one często odpowiedzialne za złe samopoczucie, oraz wzmagają poczucie zmęczenia, bóle głowy itp. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na pozbycie się szkodliwych toksyn.
oczyszczanie organizmu

Jak oczyścić organizm, nerki i wątrobę herbatą z pietruszki?

Medycyna Naturalna
Pietruszka jest jednym z tych cudownych ziół, które chroni nas prawie od wszystkiego. Zioło pomaga na problemy z przebarwieniami skóry oraz oczyszcza organizm z toksyn, zwłaszcza nerki i wątrobę. Herbata z pietruszki jest pełna antyoksydantów i witaminy C. Pietruszka nawilża skórę, redukuje blizny i przebarwienia oraz pobudza produkcję kolagenu. Dowiedz się, jak przyrządzić herbatę z pietruszki.
oczyszczająca kąpiel

3 domowe sposoby na oczyszczającą kąpiel

Zabiegi na ciało
Po stresującym długim dniu, ciepła kąpiel jest bardzo relaksująca. Stosowanie kąpieli w oczyszczaniu ciała jest praktyką znaną już od czasów starożytnych. Pomaga zrelaksować ciało i umysł. Kąpiel nie tylko oczyszcza ciało, również poprawia kondycję skóry. Wpływa na ogólny stan zdrowia. Oto 3 propozycje oczyszczających kąpieli.
detoks kiedy

Najczęstsze objawy świadczące o potrzebie oczyszczenia organizmu

Medycyna Detoksykacyjna
Zdrowy tryb życia i zdrowa dieta powinna być priorytetem dla każdego. Jednak zbilansowana i zdrowa dieta nie musi oznaczać, że twoje ciało będzie wolne od toksyn. W naszym otoczeniu znajduje się mnóstwo toksyn, wchłanianych przez skórę czy układ oddechowy, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jakie są najczęstsze oznaki, że nasz organizm ma problem z nadmiarem toksyn i trzeba jak najszybciej poddać się oczyszczaniu?
woda z cytryną

Czy woda z cytryną oczyszcza nasz organizm z toksyn?

Medycyna Detoksykacyjna
Ciało człowieka składa się w 60 procentach z wody, która jest częścią wielu procesów zachodzącym w organizmie. W pewnym sensie woda jest jak smar, dzięki któremu nasz organizm może poprawnie funkcjonować i pozbywać się niechcianych produktów przemiany materii oraz toksyn. Niektórzy mówią, że woda nie ma smaku i jej picie jest totalną nudą, szczególnie dotyczy to najmłodszych którzy zdecydowanie wolą soki i słodkie napoje gazowane. Dlatego też fajną alternatywą jest woda z dodatkiem kilku plasterków cytryny. Nie dość, że będzie dobrze smakować to jeszcze pomoże oczyścić organizm z toksyn. Poniżej znajdziesz więcej korzyści zdrowotnych wynikających z picia wody z cytryną!