dieta na nerki

Znaczenie diety dla oczyszczania nerek

Choroby Nerek
Oczyszczając nerki pozwalamy im funkcjonować jak najlepiej. Zdrowe nerki mają zasadnicze znaczenie dla wielu funkcji organizmu. Nerki oczyszczają krew z toksyn oraz z rozmaitych związków i wydalają je z organizmu wraz z moczem. Jeśli oczyszczanie krwi przez nerki staje się utrudnione wówczas szkodliwe toksyny pozostają w organizmie człowieka i wraz z nieoczyszczoną krwią krążą po nim zatruwając go.
sok z buraków

Przepis na sok z buraków, który pomoże oczyścić wątrobę

Medycyna Naturalna
Wątroba jest głównym narządem odtruwającym, a jej właściwe działanie może zależeć od diety, aktywności fizycznej oraz środowiska w jakim przebywamy. Gdy ilość toksyn nagromadzonych w organizmie staje się zbyt wysoka, wątroba może nie poradzić sobie z oczyszczaniem organizmu i szkodliwe substancje mogą przedostać się do tkanek. Jeśli więc chcemy cieszyć się zdrowiem, powinniśmy zadbać o swoją wątrobę. Jednym ze skutecznych sposobów na oczyszczenie wątroby z toksyn jest spożywanie soku z buraków, który jest łatwy do strawienia i dostarcza organizmowi dawkę składników odżywczych, elektrolitów i przeciwutleniaczy, które zapewnią wsparcie podczas detoksykacji. Poniżej przepis na ten pyszny koktajl!
woda z cytryną

Czy woda z cytryną oczyszcza nasz organizm z toksyn?

Medycyna Detoksykacyjna
Ciało człowieka składa się w 60 procentach z wody, która jest częścią wielu procesów zachodzącym w organizmie. W pewnym sensie woda jest jak smar, dzięki któremu nasz organizm może poprawnie funkcjonować i pozbywać się niechcianych produktów przemiany materii oraz toksyn. Niektórzy mówią, że woda nie ma smaku i jej picie jest totalną nudą, szczególnie dotyczy to najmłodszych którzy zdecydowanie wolą soki i słodkie napoje gazowane. Dlatego też fajną alternatywą jest woda z dodatkiem kilku plasterków cytryny. Nie dość, że będzie dobrze smakować to jeszcze pomoże oczyścić organizm z toksyn. Poniżej znajdziesz więcej korzyści zdrowotnych wynikających z picia wody z cytryną!
plastry na stopy

Przepis na domowe plastry oczyszczające z toksyn

Medycyna Detoksykacyjna
Plastry na stopy oczyszczające organizm z toksyn zostały wynalezione w Japonii. To specjalne plastry, które nakleja się na stopy wieczorem przed położeniem się spać. Rano, po usunięciu plastrów, można zauważyć na nich szkodliwe substancje wydalone z organizmu. Mają one postać ciemnych śladów na plastrach.
oczyszczanie organizmu

Jak oczyścić organizm, nerki i wątrobę herbatą z pietruszki?

Medycyna Naturalna
Pietruszka jest jednym z tych cudownych ziół, które chroni nas prawie od wszystkiego. Zioło pomaga na problemy z przebarwieniami skóry oraz oczyszcza organizm z toksyn, zwłaszcza nerki i wątrobę. Herbata z pietruszki jest pełna antyoksydantów i witaminy C. Pietruszka nawilża skórę, redukuje blizny i przebarwienia oraz pobudza produkcję kolagenu. Dowiedz się, jak przyrządzić herbatę z pietruszki.
herbata

Jak przeprowadzić detoks organizmu z pomocą herbaty?

Medycyna Detoksykacyjna
Toksyny dostają się do naszego organizmu i sprawiają, że źle się czujemy! Niestety niewielu z nas przeprowadza detoks i pozbywa się nagromadzonych zanieczyszczeń i metali, które krążą w naszym ciele. Detoksykacja kojarzy się najczęściej z poświęceniem dużej ilości czasu oraz zmianą codziennego rytuału dnia. Jednak codziennie pijemy jej hektolitry, nie wgłębiając się w jej zdrowotne właściwości. Mowa tutaj o herbacie. Oto jak możesz przeprowadzić detoksykację z pomocą herbaty.
oczyszczanie organizmu

Jak oczyścić organizm z toksyn przed nadejściem wiosny?

Zabiegi na ciało
Twoje ciało zmęczone zimą domaga się wiosennych porządków, dlatego aby dobrze funkcjonowało powinnaś oczyścić je z toksyn i szkodliwych substancji. Są one często odpowiedzialne za złe samopoczucie, oraz wzmagają poczucie zmęczenia, bóle głowy itp. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na pozbycie się szkodliwych toksyn.
oczyszczająca kąpiel

3 domowe sposoby na oczyszczającą kąpiel

Zabiegi na ciało
Po stresującym długim dniu, ciepła kąpiel jest bardzo relaksująca. Stosowanie kąpieli w oczyszczaniu ciała jest praktyką znaną już od czasów starożytnych. Pomaga zrelaksować ciało i umysł. Kąpiel nie tylko oczyszcza ciało, również poprawia kondycję skóry. Wpływa na ogólny stan zdrowia. Oto 3 propozycje oczyszczających kąpieli.
detoks organizmu

Proste sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Medycyna Detoksykacyjna
Nawet jeżeli nie masz dużo czasu, pieniędzy i siły woli możesz zadbać o pełne oczyszczenie swojego ciała. Przygotowaliśmy dla was kilka zabiegów, które pozwolą nam poczuć się dobrze (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz). Owe proste sztuczki pomogą oczyścić nasz organizm z toksyn oraz poprawić zdrowie i kondycję naszego ciała.
detoks kiedy

Najczęstsze objawy świadczące o potrzebie oczyszczenia organizmu

Medycyna Detoksykacyjna
Zdrowy tryb życia i zdrowa dieta powinna być priorytetem dla każdego. Jednak zbilansowana i zdrowa dieta nie musi oznaczać, że twoje ciało będzie wolne od toksyn. W naszym otoczeniu znajduje się mnóstwo toksyn, wchłanianych przez skórę czy układ oddechowy, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jakie są najczęstsze oznaki, że nasz organizm ma problem z nadmiarem toksyn i trzeba jak najszybciej poddać się oczyszczaniu?