Jak zrobić biurko z palet?

Biurka
Niewiele osób wie, że z brzydkich palet można stworzyć coś atrakcyjnego i ciekawego. Tak naprawdę wystarczy kilka chwil, by wyczarować biurko z półeczką na książki. Jest bardzo praktyczne i nawet, jeżeli nie jesteś właścicielem dużego mieszkania na taki piękny sekretarzyk na pewno znajdzie się miejsce. Doskonale prezentuje się w rogu, ale na środku ściany też będzie dobrze wyglądał. Nie wierzysz? Przekonaj się sam.
biurko z łóżeczka dziecięcego

19 oryginalnych mebli, które możesz zrobić ze starych przedmiotów

Inne meble
Meble z recyklingu to nie tylko modny, ale i praktyczny element wystroju wnętrz. Nikogo nie dziwi już widok kanapy z palety, czy stolika z maszyny do szycia. Poniżej znajdziesz 19 zaskakujących i zupełnie oryginalnych mebli „z odzysku”. Jedne są przebłyskiem geniuszu ich twórców, inne dość odważną wariacją na swój własny temat. Niezależnie od tego, co o nich pomyślisz, może staną się dla ciebie inspiracją dla stworzenia własnego dzieła.
stylowe biurko

Jakie biurko wybrać?

Biurka
Być może niektórym z was wydaje się, że biurko nie jest potrzebnym elementem wyposażenia domu. Faktycznie jednak dla dzieci i młodzieży, a także osób, których praca wymaga spędzenia przynajmniej kilku godzin dziennie przed komputerem biurko jest rzeczywiście nieodzowne. Biurko stwarza możliwość wydzielenia odrębnej przestrzeni, co jest bardzo ważne jeśli pracujemy w domu, umożliwia lepsze skupienie się i koncentrację na określonym zadaniu, dlatego też dziecko, które odrabia lekcje przy swoim biurku jest zazwyczaj bardziej skupione niż to, które siedzi przy ogólnym stole. Dobór odpowiedniego biurka to ważna decyzja. Weźmy pod uwagę kilka czynników - model, kształt, tworzywo oraz funkcjonalność i dopasowanie do naszych potrzeb. Oczywiście cena także odgrywa pewną rolę.
odnawianie starych mebli

Jak odmienić stare meble?

Jadalnie
Masz w domu, na strychu czy w piwnicy ładne starsze meble i nie wiesz, co z nimi zrobić? Nie wyrzucaj ich! Jeśli są trochę zniszczone i zaniedbane, możesz nadać im nowy ładny wygląd i przywrócić dawną świetność. Wystarczy trochę dobrych chęci i odrobina pomysłowości. Przekonasz się, że nie jest to wcale trudne. Przeczytaj, więc poniższe wskazówki i zabierz się do pracy.
Komoda ozdobna

Jak ozdobić komodę motywem kwiatowym?

Półki i Regały
Możesz samodzielnie stworzyć piękną, ręcznie malowaną komodę bez narażania się na wysokie koszty. Wystarczy, że masz w domu straszą i nieco zniszczoną komodę, którą watro jeszcze odnowić. Malowanie i odbijanie szablonów zajmuje mniej czasu niż ci się może wydawać. Wszystkie czynności są łatwe do wykonania. Wykorzystaj do tego celu komodę lub biurko, które mają równą i stosunkowo gładką powierzchnię. Wybierz satynowe lub półmatowe farby, których powierzchnia będzie łatwa do czyszczenia.