Moksa: Co to jest i na czym polega?

Medycyna Chińska
Moksa - czyli odpowiednio skomponowana mieszanka suszonych ziół, z której tworzy się lecznicze cygaro i ogrzewa nim adekwatne punkty ciała-zaliczana jest do kluczowych zabiegów stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Co ciekawe, uznaje się ją za jeden z najskuteczniejszych sposobów łagodzenia bólu - m.in. stawów, mięśni i kręgosłupa. Doskonale stymuluje pracę układu krwionośnego, odbudowuje odporność i pomaga przy zmianach skórnych (m.in. haluksach). Niestety, mimo dobroczynnego wpływu niekonwencjonalna terapia nie jest przeznaczona dla każdego. Kiedy lecznicze oddziaływanie ciepłem może być stosowane? Dlaczego powinny go unikać osoby z częstoskurczem serca i nadciśnieniem? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Olej manuka: Bardzo skuteczny w leczeniu reumatyzmu i chorób skóry

Medycyna Naturalna
Produkowany w Nowej Zelandii i Australii olej manuka jest uniwersalnym i w pełni naturalnym lekiem na różne dolegliwości. Jego silne przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze działanie zyskało uznanie przy łagodzeniu rozmaitych chorób skórnych, w leczeniu reumatyzmu i artretyzmu czy w aromaterapii. Co ciekawe, Maorysom, czyli rdzennym mieszkańcom Nowej Zelandii, manuka znana jest od stuleci. Czego warto dowiedzieć się o olejku manuka? W leczeniu jakich dolegliwości go wykorzystać? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

Mandragora: Właściwości i zastosowanie w lecznictwie

Inne kultury
Mandragora lekarska to roślina z rodziny psiankowatych. Pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego, ale rozprzestrzeniła się w innych rejonach świata i jest sporadycznie uprawiana. Ze względu na swój nietypowy kształt nazwana została "ludzkim korzeniem". Ta niepozorna z wyglądu roślina ma silne właściwości trujące. W średniowieczu przypisywano jej niezwykłe zdolności oraz stosowano na szereg dolegliwości. Wierzono między innymi, że mandragora ma niebagatelny wpływ na płodność u kobiet i mężczyzn i uznawano ją za afrodyzjak. Służyła też jako jeden z pierwszych środków znieczulających stosowanych podczas operacji. Sprawdźmy, czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie.
Nalewka kasztanowa

Jak zrobić nalewkę z kasztanowca?

Likiery
Nalewka z kasztanów jest świetna na reumatyzm, oparzenia, odmrożenia, na poprawę krążenia krwi w skórze (np. pajączki na łydkach, żylaki, obrzęki), ubytki naskórka, na stany zapalne żołądka i jelit oraz na ułatwienie wydalania moczu przy przeroście prostaty.
opuchnięte nogi

Jak leczyć opuchliznę nóg?

Choroby Serca
Opuchlizna stóp i kostek może być spowodowana przez problemy z krążeniem wynikające głównie z siedzącego trybu życia, długiej jazdy samochodem czy samolotem, zbyt wysokiej temperatury, nadwagi, miesiączki, zażywania tabletek hormonalnych jak również z powodu niewydolności krążenia, zapalenia żył kończyn dolnych, choroby wątroby, choroby nerek i wielu innych. Poniżej przedstawiam różne sposoby na opuchliznę nóg. Jeśli sposoby te zawiodą, należy bezzwłocznie udać się do lekarza.
ból zęba :)

Domowe sposoby na ból zęba

Bóle
Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeśli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, ale przynajmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.
woda z solą

Co zyskasz pijąc codziennie wodę z solą himalajską i cytryną?

Alternatywne Remedia
Ciężko jest utrzymać prawidłowy poziom pH, ale dzięki wodzie alkalicznej możemy to zrobić. Stosując tę prostą miksturę możesz oczyścić organizm i zapobiec nowotworowi. Oto jak przygotować własny eliksir.

Smalec z gęsi - wróg zmarszczek i złego cholesterolu

Medycyna Naturalna
Kto by pomyślał, że smalec - uznawany za najbardziej kaloryczny z tłuszczów - może wspomagać odchudzanie, zbijać cholesterol, dobroczynnie wpływać na urodę i leczyć różne schorzenia. Otóż okazuje się, że taki rodzaj smalcu istnieje, a w dodatku jest dostępny na rynku i niedrogi. Mowa o smalcu z gęsi, a konkretnie z gęsiego tłuszczu, który bogaty jest w wiele wartości odżywczych cennych dla naszego organizmu. Sprawdźmy, dlaczego warto mieć go w lodówce.
solanka

Jak przyrządzić solankę?

Medycyna Niekonwencjonalna
Solanka to woda nasycona naturalną solą. Nie można jej mylić ze zwykłym roztworem soli. Roztwór nasycony oznacza, że w wodzie znajduje się taka ilość dodanej substancji, jaką woda jest w stanie rozpuścić (w przypadku soli to 26%). Od wielu lat słyszymy opinie, jakoby sól była szkodliwa, dlatego pomysł picia solanki może się wydawać kontrowersyjny. Okazuje się jednak, że roztwór nasycony soli może przyczynić się do poprawy stanu naszego zdrowia .

Domowe metody na spuchnięte i obolałe dziąsła

Walka z Bólem
Powracający ból dziąseł to bardzo popularna dolegliwość. Niestety, jeśli zostanie zbagatelizowana, może przerodzić się w poważne schorzenie. Jako przyczyny problemów z dziąsłami wymienia się zazwyczaj: nieodpowiednią higienę jamy ustnej, nieleczone ubytki zębów, zapalenie dziąseł, a także płytkę nazębną oraz próchnicę. W walce z tą nieprzyjemną przypadłością mogą pomóc zarówno specjalistyczne preparaty, które zaleci dentysta, jak i naturalne metody. Podpowiadamy kilka sprawdzonych domowych sposobów.