Bursztyn i nalewka z bursztynów: Właściwości i zastosowania

Medycyna Naturalna
Bursztyn od wieków wykorzystywany był w medycynie ludowej, jako magiczne antidotum na wiele dolegliwości. Już w starożytności wierzono, że ma szereg cudownych właściwości, dzięki którym chroni przed chorobami, nieszczęściem, a nawet złymi duchami. Z bursztynu robiono naszyjniki i amulety, a także stosowano go w postaci proszku, maści i nalewek. Współczesne badania potwierdziły przekonania starożytnych ludów, co do leczniczych właściwości bursztynu. Przygotowana z niego nalewka może pomóc w infekcjach górnych oddechowych, gorączce, a także problemach z sercem. Bursztyn łagodzi też bóle reumatyczne, przyspiesza gojenie ran i jest doskonałym remedium na bezsenność. Jakie jeszcze właściwości posiada bursztyn? Na jakie choroby i schorzenia pomaga? Jak go stosować? Podpowiadamy.

Chwasty, które wzmacniają zdrowie

Ziołolecznictwo
Rosną wszędzie – na łąkach, w lasach, parkach czy nawet w naszych przydomowych ogrodach. Niepozorne chwasty albo nie zwracają naszej uwagi, albo chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. Tymczasem wiele z nich to zioła o niezwykle korzystnych właściwościach dla naszego zdrowia. Mniszek lekarski, pokrzywa czy podbiał to tylko kilka z nich, które dzięki cennym substancjom, wzmacniają organizm i pomagają walczyć z różnymi chorobami. Podpowiadamy, w czym mogą pomóc nam pospolite chwasty i w jaki sposób można je wykorzystać.

Liść laurowy i jego nietuzinkowe właściwości

Nietypowe zastosowania
Liść laurowy to ceniona na świecie roślina, która skrywa w sobie nietuzinkowe walory i tym samym wykazuje niebanalne właściwości. Medycyna naturalna korzysta z tych ostatnich od wieków. Praktyka pokazuje, że liść laurowy doskonale sprawdza się w detoksykacji organizmu, wspiera walkę z bólem (m.in. dolegliwościami stawów), wspomaga terapię skóry trądzikowej, poprawia kondycję włosów i stymuluje odchudzanie. Poza tym, rzecz jasna, okazuje się niezbędny w kuchni i wspaniale podkreśla smak zup i sosów. Co ciekawe, kiedyś przypisywano mu nawet zdolności magiczne. (Wierzono, że chroni przed nieszczęściami i pechem). Dodać też warto, że okazuje się wyjątkowo przydatny przy odkażaniu pokoju chorego, przepędzaniu muszek owocówek z domu i w starciu z zafarbowanymi ubraniami oraz molami. Sprawdźmy, jak konkretnie liść laurowy można wykorzystać.
kurki nalewka

Jak zrobić i stosować nalewkę z kurek?

Medycyna Niekonwencjonalna
Kurki to grzyby, które wielu z nas lubi jeść. Znane są nie tylko ze swojego smaku, lecz także z właściwości leczniczych. Ich korzystne właściwości zdrowotne znane są od naszych przodków. Kurki mają działanie przeciwnowotworowe, poprawiają odporność, działają przeciwzapalnie. Dowiedz się z naszego artykułu jakie własności zdrowotne maja kurki i jak je stosować?

Smalec z gęsi - wróg zmarszczek i złego cholesterolu

Medycyna Naturalna
Kto by pomyślał, że smalec - uznawany za najbardziej kaloryczny z tłuszczów - może wspomagać odchudzanie, zbijać cholesterol, dobroczynnie wpływać na urodę i leczyć różne schorzenia. Otóż okazuje się, że taki rodzaj smalcu istnieje, a w dodatku jest dostępny na rynku i niedrogi. Mowa o smalcu z gęsi, a konkretnie z gęsiego tłuszczu, który bogaty jest w wiele wartości odżywczych cennych dla naszego organizmu. Sprawdźmy, dlaczego warto mieć go w lodówce.
Leczenie bolących żylaków

Jak naturalnie leczyć owrzodzenia i żylaki podudzi?

Wrzody
Poniższa metoda przynosi dobre rezultaty w przypadku ostatecznego wyleczenia lekkich i średnio zaawansowanych owrzodzeń podudzi. Należy jednak się liczyć z chwilowym pogorszeniem (zaczerwienieniem i chwilowym powstaniem przetok przez które będzie się sączyć ropa).
woda z solą

Co zyskasz pijąc codziennie wodę z solą himalajską i cytryną?

Alternatywne Remedia
Ciężko jest utrzymać prawidłowy poziom pH, ale dzięki wodzie alkalicznej możemy to zrobić. Stosując tę prostą miksturę możesz oczyścić organizm i zapobiec nowotworowi. Oto jak przygotować własny eliksir.
gorąca kąpiel lecznicza

Jak wywołać gorączkę leczniczą?

Medycyna Niekonwencjonalna
Gorączka jest reakcją organizmu na znajdujące się w nim substancje trujące, wydzielane na przykład przez bakterie, wirusy czy inne czynniki chorobotwórcze. Leczenie gorączką polega na sztucznym doprowadzaniu do wzrostu temperatury ciała, czyli wywołaniu gorączki. Odbywa się to na przykład za pomocą kąpieli cieplnych lub gorącego zawijania. Czytają ten artykuł dowiesz się jak prawidłowo wywołać gorączkę leczniczą.

Alergia na alkohol: Przyczyny, objawy, leczenie

Alergie
Na twojej skórze po wypiciu alkoholu pojawia się wysypka, zaczyna drapać cię w gardle, swędzą cię oczy, a serce bije zdecydowanie szybciej? To mogą być objawy alergii na alkohol - ostatnio coraz bardziej popularnej przypadłości. Przyczyną uczulenia jest zapewne alergen, który znajduje się w trunku. Jak postępować w przypadku ataku alergii na alkohol i co warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy.
solanka

Jak przyrządzić solankę?

Medycyna Niekonwencjonalna
Solanka to woda nasycona naturalną solą. Nie można jej mylić ze zwykłym roztworem soli. Roztwór nasycony oznacza, że w wodzie znajduje się taka ilość dodanej substancji, jaką woda jest w stanie rozpuścić (w przypadku soli to 26%). Od wielu lat słyszymy opinie, jakoby sól była szkodliwa, dlatego pomysł picia solanki może się wydawać kontrowersyjny. Okazuje się jednak, że roztwór nasycony soli może przyczynić się do poprawy stanu naszego zdrowia .