Sprawdzone sposoby na ciężkie i spuchnięte nogi

Choroby Układu Krążenia
Wiele osób, a w szczególności kobiet, skarży się dzisiaj na permanentnie spuchnięte i ciężkie nogi. Problem ten może dotyczyć nawet połowy populacji. Przyczyny dolegliwości są różne: choroby naczyń żylnych oraz serca, siedzący tryb życia, ciąża, a także częste chodzenie w szpilkach. Ból, obrzęk i dyskomfort to tylko niektóre z objawów tej przypadłości. Jak z nią walczyć i skutecznie jej zapobiegać? Podpowiadamy.

O czym świadczy wygląd naszego języka?

Odżywianie
Kiedy ostatni raz obserwowałeś swój język? Dawno? Nic dziwnego, jak większość z nas. Mało kto przywiązuje wagę do wyglądu swojego języka, ponieważ nie mamy pojęcia, że może on o czymkolwiek świadczyć. Tak naprawdę wygląd naszego języka sporo mówi o naszym zdrowiu. Zmiany, które zachodzą w jego obrębie, mogą sygnalizować poważne choroby. Sprawdźmy dokładnie, co nasz język mówi o naszym zdrowiu.

Herbata z lipy: Złagodzi ból gardła i dolegliwości trawienne

Medycyna Naturalna
Napar z lipy to napój znany od starożytności, który nadal nie traci na popularności. To ze względu na szereg prozdrowotnych właściwości i pyszny, delikatny smak. Herbatka z lipy może stanowić konkurencję dla wielu popularnych leków, między innymi łagodzących objawy grypy, przeziębienia czy anginy. Działa przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Regularnie pita usprawnia pracę całego organizmu, a to wszystko potwierdzone naukowo. Przyjrzyjmy się jej innym, ciekawym właściwościom.
ból zęba :)

Domowe sposoby na ból zęba

Bóle
Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeśli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, ale przynajmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.
łupież

Domowe sposoby na łupież

Pielęgnacja włosów
Łupież pojawia się, gdy skóra głowy jest przesuszona i się łuszczy. Białe drobinki na włosach, czy ubraniu nie wyglądają zbyt zachęcająco i często powodują, że tracimy pewność siebie. Na szczęście istnieje kilka prostych, domowych sposobów walki z łupieżem. Oto niektóre z nich:
kwas borowy

Kilka bardzo przydatnych zastosowań kwasu borowego

Medycyna Niekonwencjonalna
Gdy ktoś wspomina o kwasie borowym, pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to szkodliwa substancja chemiczna, która może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jednak prawda jest taka, że kwas borowy jest nieorganicznym związkiem chemicznym, który w przyrodzie występuje jako minerał. Drogocenne właściwości kwasu są w medycynie nieocenione! Pomaga on walczyć z różnymi rodzajami infekcji grzybiczych, takich jak grzybicze zakażenie pochwy czy grzybica stóp. Lista korzyści jakie płyną z używania kwasu borowego jest dość obszerna, a z kilkoma możemy zapoznać się poniżej.
woda z solą

Co zyskasz pijąc codziennie wodę z solą himalajską i cytryną?

Alternatywne Remedia
Ciężko jest utrzymać prawidłowy poziom pH, ale dzięki wodzie alkalicznej możemy to zrobić. Stosując tę prostą miksturę możesz oczyścić organizm i zapobiec nowotworowi. Oto jak przygotować własny eliksir.
opuchnięte nogi

Jak leczyć opuchliznę nóg?

Choroby Serca
Opuchlizna stóp i kostek może być spowodowana przez problemy z krążeniem wynikające głównie z siedzącego trybu życia, długiej jazdy samochodem czy samolotem, zbyt wysokiej temperatury, nadwagi, miesiączki, zażywania tabletek hormonalnych jak również z powodu niewydolności krążenia, zapalenia żył kończyn dolnych, choroby wątroby, choroby nerek i wielu innych. Poniżej przedstawiam różne sposoby na opuchliznę nóg. Jeśli sposoby te zawiodą, należy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Jak się pozbyć uporczywej czkawki?

Medycyna Niekonwencjonalna
Czkawka łapie nas nieraz w najmniej oczekiwanych sytuacjach.Choć jest przypadłością wielu ludzi, to nie do końca wiadomo co jest jej przyczyną. Cierpią na nią nawet nienarodzone dzieci w łonie matki. Wiadomo jedynie, że niektóre pokarmy i napoje mogą powodować, że w brew naszej woli przepona zaczyna reagować skurczami, którym towarzyszy kłopotliwy odgłos. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak dyskretnie powstrzymać lub kontrolować czkawkę. Warto spróbować różnych metod radzenia sobie z tą dolegliwością. Mam nadzieję, że któryś z podanych sposobów będzie skuteczny.
solanka

Jak przyrządzić solankę?

Medycyna Niekonwencjonalna
Solanka to woda nasycona naturalną solą. Nie można jej mylić ze zwykłym roztworem soli. Roztwór nasycony oznacza, że w wodzie znajduje się taka ilość dodanej substancji, jaką woda jest w stanie rozpuścić (w przypadku soli to 26%). Od wielu lat słyszymy opinie, jakoby sól była szkodliwa, dlatego pomysł picia solanki może się wydawać kontrowersyjny. Okazuje się jednak, że roztwór nasycony soli może przyczynić się do poprawy stanu naszego zdrowia .