Pięć sposobów na zdrowe nerki

Choroby Nerek
Nerki to niewątpliwie jeden z najważniejszych organów w naszym organizmie, bez których nie pracowałby on tak, jak powinien. Ich najważniejszą funkcją jest filtrowanie i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, toksyn oraz obcych i niebezpiecznych dla organizmu substancji. Ale to nie jedyne zadanie nerek. Narząd ten pełni również funkcję regulacyjną. W praktyce oznacza to, że nerki dbają o właściwą homeostazę, czyli utrzymują odpowiednią ilość płynów ustrojowych w organizmie. Ponadto, nerki regulują również równowagę kwasowo-zasadową. Warto wiedzieć też, że nerki to główne źródło wytwarzania witaminy D3. Jakiekolwiek zaburzenie ich pracy nasz organizm odczuje od razu. By funkcjonowały prawidłowo, należy o nie dbać. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Jak dbać o oczy podczas pracy przed komputerem?

Medycyna Naturalna
Jak dowodzą statystyki, na problemy ze wzrokiem cierpi już ponad połowa Polaków. Coraz częściej zmagamy się z krótkowzrocznością, suchością oka oraz tak zwanym zamglonym widzeniem. Jedną z kluczowych przyczyn dolegliwości związanych z naszymi oczami jest spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem, dlatego osoby pracujące przed monitorem częściej noszą okulary i skarżą się na problemy ze wzrokiem. W trosce o zdrowie oczu osób pracujących przed komputerem podpowiadamy, w jaki sposób powinny o nie dbać, by nie nabawić się poważnych dolegliwości.

Co robić w przypadku oparzenia meduzy?

Medycyna Naturalna
Poparzenie meduzą to jeden z najczęstszych wypadków, jakie mogą spotkać wczasowiczów nad Bałtykiem. Niestety, nie należy ono do najprzyjemniejszych. Zaczerwienie skóry, silny ból, a także opuchlizna to typowe oznaki poparzenia meduzą. W jaki sposób jeszcze możemy je rozpoznać? Jak postępować w przypadku takiego wypadku? Podpowiadamy.
ból zęba :)

Domowe sposoby na ból zęba

Bóle
Bolący ząb to jedna z tych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykrzyć ci życie. Nie da ci spać, jeść, pić, a nawet zachłysnąć się zimnym powietrzem! Ból zęba może wynikać z wielu przyczyn. Jeśli nie ustępuje, należy koniecznie wybrać się do dentysty. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Nie zastąpią one leczenia stomatologicznego, ale przynajmniej na chwilę pomogą uśmierzyć ból.
łupież

Domowe sposoby na łupież

Pielęgnacja włosów
Łupież pojawia się, gdy skóra głowy jest przesuszona i się łuszczy. Białe drobinki na włosach, czy ubraniu nie wyglądają zbyt zachęcająco i często powodują, że tracimy pewność siebie. Na szczęście istnieje kilka prostych, domowych sposobów walki z łupieżem. Oto niektóre z nich:
kwas borowy

Kilka bardzo przydatnych zastosowań kwasu borowego

Medycyna Niekonwencjonalna
Gdy ktoś wspomina o kwasie borowym, pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to szkodliwa substancja chemiczna, która może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Jednak prawda jest taka, że kwas borowy jest nieorganicznym związkiem chemicznym, który w przyrodzie występuje jako minerał. Drogocenne właściwości kwasu są w medycynie nieocenione! Pomaga on walczyć z różnymi rodzajami infekcji grzybiczych, takich jak grzybicze zakażenie pochwy czy grzybica stóp. Lista korzyści jakie płyną z używania kwasu borowego jest dość obszerna, a z kilkoma możemy zapoznać się poniżej.
opuchnięte nogi

Jak leczyć opuchliznę nóg?

Choroby Serca
Opuchlizna stóp i kostek może być spowodowana przez problemy z krążeniem wynikające głównie z siedzącego trybu życia, długiej jazdy samochodem czy samolotem, zbyt wysokiej temperatury, nadwagi, miesiączki, zażywania tabletek hormonalnych jak również z powodu niewydolności krążenia, zapalenia żył kończyn dolnych, choroby wątroby, choroby nerek i wielu innych. Poniżej przedstawiam różne sposoby na opuchliznę nóg. Jeśli sposoby te zawiodą, należy bezzwłocznie udać się do lekarza.
woda z solą

Co zyskasz pijąc codziennie wodę z solą himalajską i cytryną?

Alternatywne Remedia
Ciężko jest utrzymać prawidłowy poziom pH, ale dzięki wodzie alkalicznej możemy to zrobić. Stosując tę prostą miksturę możesz oczyścić organizm i zapobiec nowotworowi. Oto jak przygotować własny eliksir.
kurki nalewka

Jak zrobić i stosować nalewkę z kurek?

Medycyna Niekonwencjonalna
Kurki to grzyby, które wielu z nas lubi jeść. Znane są nie tylko ze swojego smaku, lecz także z właściwości leczniczych. Ich korzystne właściwości zdrowotne znane są od naszych przodków. Kurki mają działanie przeciwnowotworowe, poprawiają odporność, działają przeciwzapalnie. Dowiedz się z naszego artykułu jakie własności zdrowotne maja kurki i jak je stosować?

Jak się pozbyć uporczywej czkawki?

Medycyna Niekonwencjonalna
Czkawka łapie nas nieraz w najmniej oczekiwanych sytuacjach.Choć jest przypadłością wielu ludzi, to nie do końca wiadomo co jest jej przyczyną. Cierpią na nią nawet nienarodzone dzieci w łonie matki. Wiadomo jedynie, że niektóre pokarmy i napoje mogą powodować, że w brew naszej woli przepona zaczyna reagować skurczami, którym towarzyszy kłopotliwy odgłos. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak dyskretnie powstrzymać lub kontrolować czkawkę. Warto spróbować różnych metod radzenia sobie z tą dolegliwością. Mam nadzieję, że któryś z podanych sposobów będzie skuteczny.