Operacje i Zabiegi
- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Rodzinne
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Choroby i Leczenie
- Diety i Odżywianie
- Opieka Zdrowotna
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
Implanty PiersiZabiegi KosmetyczneLifting TwarzyOperacja PrzepuklinyMastektomiaOperacjeChirurgia PlastycznaPodnoszenie i Zmniejszenie PiersiBypassChirurgia SzczękowaOperacja KolanaChirurgia Laserowa OkaZabiegi
Pokaż wszystkie 
Co robić po wyrwaniu zęba?
Chirurgia SzczękowaChyba każdy z nas chciałby uniknąć usuwania zębów. Ale niestety, prędzej czy później każdego z nas czeka ten przykry zabieg. Nawet w młodym wieku możemy stanąć przed tym faktem na przykład wyrywając źle wyżynające się lub słabe ósemki, tzw. zęby mądrości. Stomatolog Cię dobrze do zabiegu przygotuje, w czasie zabiegu również wszystko zależy od niego, ale po wyrwaniu zęba to Ty musisz pamiętać, aby odpowiednio zadbać o powstałą ranę, aby szybko i dobrze się zagoiła. Co zatem zrobić już po zabiegu?

Jak uniknąć powikłań po wyrwaniu zęba?
Chirurgia SzczękowaPo usunięciu zęba mogą pojawić się powikłania takie jak suchy zębodół (brak skrzepu, powikłanie to występuje u około 2-4% populacji), stany zapalne lub zakażenia bakteryjne. Ryzyko powikłań rośnie wraz z wiekiem pacjenta a proces gojenia jest wolniejszy.
Poniżej przedstawiam kilka metod, które pomogą ci uniknąć wszelkich powikłań po wyrwaniu zęba.

Co jeść po usunięciu ósemki?
Chirurgia SzczękowaPo usunięciu zęba z pewnością nie będziesz głodny, przynajmniej do czasu, aż minie znieczulenie i związane z nim osłabienie. Jednak już po paru godzinach zacznie ci burczeć w brzuchu. Niewłaściwa dieta może jednak spowodować suchodół zęba lub inne powikłania. Pierwszych kilka dni może okazać się dość trudne, jednak później będziesz mógł stopniowo zacząć znów jeść potrawy, które kochasz.

Jak przetrwać po wyrwaniu zęba mądrości?
Chirurgia SzczękowaWyrywanie zębów mądrości nie jest zbyt przyjemne. Możemy podczas zabiegu nie czuć żadnego bólu, jednak jak tylko wyjdziemy z gabinetu pojawi się opuchlizna, a jak znieczulenie minie to i ból. Pojawia się również kilka innych problemów a mianowicie: co jeść, co pić i jakie środki przeciwbólowe wziąć. Poniżej przedstawiam kilka porad i wskazówek, które pomogą ci przetrwać okres po zabiegu.