materac czyszczenie

Jak skutecznie wyczyścić materac?

Materace
Wiesz o tym, że materac, który nie jest czyszczony może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych takich jak astma, katar czy zapalenie skóry? Jeśli minął już jakiś czas od ostatniego czyszczenia materaca, to możliwe, że zauważyłaś u siebie zwiększone objawy alergii. Mogą być one spowodowane roztoczami żyjącymi w materacach. Żywią się one martwym naskórkiem, który co nocy zostawiamy na naszym łóżku.
materac piankowy

Jak prać materac piankowy?

Materace
Materac piankowy może nam zagwarantować naprawdę komfortowy sen. Jednak mniej komfortowo będziemy się czuć, gdy taki materac niechcący się pobrudzi. A przecież nietrudno przypadkiem wylać na niego herbatę, jeśli choć raz postanowimy zjeść śniadanie w łóżku. Co wtedy robić? A jak uratować materac pobrudzony przez naszego pupila? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
wygodny materac

Jak wybrać najzdrowszy materac?

Materace
Na jakość naszego snu wpływają różne czynniki takie jak wygoda, temperatura panująca w pomieszczeniu czy stres, jaki przeżywamy. Jedną z rzeczy, na które z pewnością mamy wpływ, jest materac, na jakim śpimy. Powinien być nie tylko wygodny, ale również zdrowy. Poniższe rady pozwolą ci na zakupienie materaca, który będzie spełniał oba te warunki.
Śpiąca kobieta

Jak wybrać dobry materac?

Materace
Ciągle się obracasz i wiercisz próbując znaleźć wygodną pozycję do spania. Bolą Cię mięśnie, jesteś wyczerpany. Jedyne czego chcesz to zasnąć. Kiedy budzisz się rano, wszystko Cię boli i czujesz się jeszcze bardziej zmęczony niż gdy wieczorem kładłeś się do łóżka. Wg opinii ekspertów nieodpowiedni materac jest najczęstszą przyczyną bólu kręgosłupa. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się czy Twój materac jest przyjacielem Twojego kręgosłupa czy jego największym wrogiem.
materac

Jak wybrać odpowiedni materac? Cz. 1

Sypialnie
Dobrze dobranego materaca nie sposób przecenić. Źle wybrany obniża komfort spania, nie pozwala się dobrze wyspać, nasila ewentualne problemy z kręgosłupem. Oto, czym się kierować przy zakupie.
materace

Jak wybrać odpowiedni materac? Cz. 2

Sypialnie
Oto druga część poradnika o wyborze komfortowego i zdrowego materaca. Pierwszą część, opisującą inne rodzaje materaców, znajdziesz klikając na odnośnik: Jak wybrać odpowiedni materac? Cz.1
wygodny materac

Jak wybrać wygodny materac?

Materace
Oferta w sklepach jest tak ogromna, że zakup tego najlepszego wydaje się niebywale trudnym zadaniem. Ważna jest jednak nie tylko jego budowa, ale i to, komu materac ma służyć. Inny bowiem wybierzemy dla naszego maluszka, który będzie przeznaczony do jego łóżeczka, a inny dla osób dorosłych. Wydatek na materac to niebagatelna pozycja w domowym budżecie. Dlatego też przed podjęciem decyzji trzeba dobrze się zastanowić. Nie warto jej podejmować pochopnie.