Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Jakie prywatne ubezpieczenie zdrowotne wybrać?

Przychodnie
Prawo w naszym kraju stanowi, że prawie każda osoba musi być obowiązkowo ubezpieczona w NFZ. Jednakże, od dłuższego czasu mamy do wyboru też dodatkową opiekę zdrowotną, czyli prywatną. Czy opłaca się brać prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Jakie wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Czym jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
opieka nad opiekunek

9 sposobów na to, by dbać o siebie, będąc opiekunem

Seniorzy
To może być jedna z najbardziej odpowiedzialnych ról w życiu, jednak bez wątpienia bycie czyimś opiekunem jest pracą stresującą i bardzo wymagającą. Jeśli opiekujesz się starszym rodzicem, partnerem lub niepełnosprawnym dzieckiem, możesz czuć się zmęczona, przerażona lub samotna nawet jeśli wiesz, że robisz dla krewnych wszystko, co w twojej mocy. Jednak musisz zadbać o własne życie. Oto dziewięć wskazówek, które pomogą ci zachować równowagę między dbaniem o ukochaną osobę, a dbaniem o siebie.

Zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych - co warto o nich wiedzieć?

Opieka Domowa
To już w zasadzie pewne, że zasiłki dla rodziców opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi będą wyższe. Zmieniona ustawa o świadczeniach rodzinnych czeka już tylko na podpis prezydenta. Według nowych przepisów wzrosną świadczenia pielęgnacyjne – od maja do 1000 zł (netto), od 2015 r. do 1200 zł, a od 2016 r. do 1300 zł. Ponadto wysokość świadczenia pielęgnacyjnego ma zostać powiązana z procentowym wzrostem płacy minimalnej. Waloryzacja nastąpi więc za każdym razem, gdy zostanie podwyższone wynagrodzenie minimalne.
Badanie piersi

Jak badać piersi?

Opieka Domowa
Samokontrola piersi powinna być wykonywana przynajmniej raz w miesiącu, kilka dni po miesiączce. Samodzielne badania piersi powinny być wykonywane zawsze tego samego dnia cyklu. Badanie piersi
domowa apteczka

Co powinna zawierać apteczka domowa?

Opieka Domowa
Każdy z nas powinien posiadać w domu apteczkę. Jest ona niezbędna w razie nagłych wypadków, które mogą być przyczyną bezpośredniego zagrożenia życia. Często zapominamy o prawidłowym wyposażeniu apteczki. Przeważnie jest ona wyposażona w leki, które stosujemy na bieżąco. Oczywiście w nagłych poważnych wypadkach należy wezwać pogotowie. Jednakże, gdy sytuacja nie jest poważna, to trzeba opanować ją samodzielnie. Ciężko to zrobić bez potrzebnych nam leków i akcesoriów. Wtedy przeważnie pędzimy do najbliższej czynnej apteki. Jest to szczególnie trudne w nocy oraz w różnego rodzaju święta. Po co narażać swoje zdrowie na szwank. Lepiej zaopatrzyć się wcześniej i być przygotowanym na każdą ewentualność. W poniższym artykule znajdziesz informacje dotyczące prawidłowego zaopatrzenia domowej apteczki.