Przyprawy, które złagodzą objawy cukrzycy i nowotworów

Cukrzyca
Powstawanie chorób cywilizacyjnych jest związane z przyjętym przez nas stylem życia. Obecnie wielu z nas boryka się z chorobami układu krążenia, problemami z przemianą materii oraz schorzeniami związanymi z układem pokarmowym. Do tego często dotyka nas cukrzyca oraz nowotwory. Na ich powstanie ma wpływ wiele czynników, które w większości przypadków są od nas niezależne. Jednak okazuje się, że dieta pozwala łagodzić ich nieprzyjemne objawy. Wystarczy włączyć do jadłospisu kilka popularnych przypraw, aby poczuć się zdecydowanie lepiej. Które z nich mają wyjątkową moc? Sprawdźmy.

Objawy najczęściej występujących nowotworów

Rak Jajnika
Nowotwory, które wciąż plasują się na pierwszym miejscu najgroźniejszych chorób naszych czasów, często zwane są "podstępnymi". Dlaczego? Powód jest prosty - ich objawy zazwyczaj są mało charakterystyczne lub pojawiają się dopiero w zaawansowanej fazie choroby, gdy szanse na wyleczenie są znikome. Zmęczenie, wysypka, kaszel lub bóle brzucha utożsamiamy przecież z popularnymi i z pozoru niegroźnymi dolegliwościami. Jednak, gdy utrzymują się one około miesiąca, mogą sygnalizować coś poważniejszego, a nawet śmiertelnego. Jak rozpoznać raka płuc, jelita grubego czy jajników? Jakich objawów nie można bagatelizować? Oto najczęstsze symptomy nowotworów, na które najczęściej chorujemy.
chemioterapia

Ziołowe sposoby na efekty uboczne chemioterapii

Chemioterapia
Nowotwory związane są z niekontrolowanym wzrostem komórek. Jednym ze sposobów walki z chorobą jest chemioterapia. Jak sama nazwa wskazuje chemioterapia jest to oddziaływanie na nowotwór substancjami chemicznymi (środki chemioterapeutyczne), takimi jak leki cytotoksyczne przeciw-nowotworowe. Jej ostatecznym celem jest zniszczenie komórek nowotworowych. Chemioterapia może wykorzystywać silne substancje narkotyczne po jednej na raz lub kilka jednocześnie. Wszystko zależy od potrzeb danej osoby. Dawki te mogą być podawane codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Leczenie może trwać różny okres czasu; od kilku tygodni do kilku lat.