Czy telefony komórkowe powodują raka?

Rak Mózgu
Dla większości ludzi telefony komórkowe są czymś więcej niż przyjacielem. Są nieodłączną częścią ich życia. Najnowsze badania przeprowadzone przez koncern Motorola wskazują, że większość osób w przypadku pożaru ratowałaby swoje smartfony, a nie kota! Telefony oferują obecnie o wiele więcej niż tylko możliwość dzwonienia i pisania SMS-ów. Dzięki nim możesz robić zdjęcia i nagrywać wysokiej jakości filmy, korzystać z internetu, grać oraz używać ich jako organizera i wiele innych. Twój telefon może być przyjacielem, lecz czy jest także wrogiem? Jak się okazuje może on nieść za sobą pewne niebezpieczeństwa...

Telefony komórkowe i rak
Promieniowanie o częstotliwości radiowej jest formą pola elektromagnetycznego, którą emitują nasze telefony. Przez długi czas byliśmy przekonani, że jest ono nieszkodliwe, ponieważ promieniowanie to jest niejonizujące oraz angażuje niski poziom mocy. Okazało się jednak, że może ono przenikać do ludzkiego organizmu i powodować zniszczenia.

badanie mózgu

Nowoczesne metody usuwania guza mózgu - co musisz wiedzieć?

Rak Mózgu
Operacje w obrębie ośrodkowego układu nerwowego należą do najtrudniejszych w medycynie. Dostęp do mózgu ogranicza czaszka – ciasna, kostna „puszka”, a każda zbędna manipulacja w obrębie mózgu i rdzenia kręgowego stwarza ryzyko poważnych komplikacji. Poszukiwanie sposobów zwiększenia bezpieczeństwa zabiegów doprowadziło do opracowania nowych metod. Niestety, w Polsce stosują je nieliczne ośrodki. Wymagają one bowiem nie tylko drogiego sprzętu, ale też odpowiedniego przygotowania uczestniczących w nich specjalistów – neurochirurgów, psychologów i anestezjologów. Na czym polegają te metody?