Rogowacenie słoneczne: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroby skóry
Rogowacenie słoneczne kiedyś nazywano rogowaceniem starczym, ponieważ najczęściej występuje u osób starszych. W ten sposób określa się zmiany na skórze powstałe na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Wbrew pozorom nie powinno się ich bagatelizować, ponieważ mogą przekształcić się w nowotwór skóry. Jak rozpoznać podejrzane zmiany na skórze? Kiedy wizyta u dermatologa jest koniecznością i na czym polega leczenie rogowacenia słonecznego?

Jak chronić się przed rakiem prostaty?

Rak Prostaty
Prostata to narząd znajdujący się pod pęcherzem, którego zadaniem jest uczestnictwo w procesie produkcji nasienia. Badania dowodzą, że rak prostaty jest drugim w kolejności nowotworem złośliwym, który atakuje mężczyzn w USA. Ryzyko zachorowania zwiększa się z wiekiem pacjenta, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jakie podjąć działania profilaktyczne; między innymi te dotyczące zmian w diecie. Oto kilka produktów, które korzystnie wpływają na ochronę przed rakiem prostaty.

Białko w słodkich ziemniakach może zniszczyć komórki rakowe

Rak Prostaty
Słodkie ziemniaki smakują niesamowicie, a jednocześnie są bardzo wartościowym produktem. Co więcej, mają potencjał do tego, aby niszczyć komórki rakowe. Dodatkową ich zaletą jest to, że są niedrogie i łatwo dostępne. Dzięki tym warzywom, zawsze przyrządzisz pyszny obiad czy deser. Oprócz wspaniałego smaku słodkie ziemniaki mają również spore korzyści zdrowotne - są bogatym źródłem różnego rodzaju witamin i składników odżywczych. Stanowią również źródło przeciwutleniaczy, dzięki czemu nasz organizm będzie wolniej się starzał i zostanie zabezpieczony przed rozwojem komórek rakowych.

prostata

Czy pokrzywa wpływa na zdrowie prostaty?

Rak Prostaty
Pokrzywa jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych preparatów ziołowych na świecie. Placówki ochrony zdrowia zalecają jej powszechne używanie w walce z zaczerwienieniami, obrzękami jak również wszelkiego rodzaju problemami z odpornością. Przy kuracji pokrzywą, u badanych stwierdzono unormowanie stężenia cukru we krwi i poziomu cholesterolu. Korzyści jednak na tym się nie kończą. Dla mężczyzn pokrzywa zapewnia wsparcie dla gruczołu krokowego oraz chroni dolne drogi moczowe.
dieta

Jaką dietę stosować przy nowotworze prostaty?

Odżywianie
Rak prostaty, inaczej rak gruczołu krokowego, to choroba, która dotyka przeważnie dojrzałych mężczyzn. Zwiększone ryzyko zachorowalności mają mężczyźni po 50 roku życia. Dlatego też bardzo ważna jest profilaktyka oraz badania kontrolne. Pierwszym i często lekceważonym symptomem jest utrudnione oddawanie moczu. Ten objaw powinien dać nam do myślenia. Również jeśli w rodzinie ktoś chorował na raka prostaty, to prawdopodobieństwo jego wystąpienia zwiększa się. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że najczęściej chorują Murzyni, a najrzadziej przedstawiciele rasy żółtej. Należy wspomnieć, że rak wykryty we wczesnym stadium rozwoju może być skutecznie wyleczony bez poważnych konsekwencji zdrowotnych dla chorego. W związku z tym świadomość naszego zdrowia powinna być coraz większa, po to, żeby ograniczyć śmiertelność na raka prostaty, która jest dość wysoka ze względu na niewiedzę oraz nieszanowanie własnego zdrowia.
rak prostaty

Leczenie raka prostaty ultradźwiękami - jakie ma zalety?

Zdrowie Mężczyzny
Rak prostaty jest drugim po nowotworze płuc najczęstszym guzem atakującym mężczyzn w Polsce. Na szczęście nie jesteśmy całkiem bezradni wobec tej choroby. W Polsce od niedawna dostępna jest jedna z najbardziej zaawansowanych terapii wykorzystywanych w leczeniu raka prostaty. Jest to obecnie metoda wysoko skoncentrowanych ultradźwięków (HIFU). Więcej na jej temat dowiesz się z dalszej lektury.
rak prostaty

Jakie są objawy prostaty u mężczyzn?

Rak Prostaty
Z wiekiem, gdy w organizmie mężczyzny zmniejsza się produkcja męskich hormonów, prostata zaczyna się powiększać. To może prowadzić do kłopotów. Największe ryzyko rozwoju nowotworu przypada na późne dekady życia. Poza rakiem prostata (nazywana też gruczołem krokowym lub sterczem) zagrożona jest dwiema chorobami: stanem zapalnym oraz przerostem. Zapalenie stercza jest domeną głównie młodych mężczyzn. Symptomy przerostu prostaty pojawiają się zwykle w szóstej i siódmej dekadzie życia.
rak

Na czym polega brachyterapia raka prostaty?

Rak Prostaty
W przypadku zdiagnozowania raka prostaty pacjenci zostają najczęściej natychmiast skierowani na leczenie z zastosowaniem brachyterapii. Brachyterapia to rodzaj radioterapii polegający na napromieniowaniu guza materiałem radioaktywnym umieszczonym w bezpośrednim jego sąsiedztwie lub w jego wnętrzu (po grecku: „brachy” = „w pobliżu”). Na czym dokładnie polega ta forma terapii, dowiesz się z dalszej lektury.
imbir

Antynowotworowe właściwości imbiru

Zdrowe Odżywianie
Imbir ma szerokie zastosowanie w tradycyjnej medycynie, ponieważ wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Ostatnio naukowcy odkryli, że związki fenolowe obecne w tej przyprawie (szczególnie gingerol i szogaol) mają właściwości przeciwnowotworowe. Oto kilka przykładów eksperymentów, które potwierdzają niesamowite działanie imbiru w zapobieganiu i leczeniu raka.
rak prostaty

6 mitów na temat raka prostaty

Rak Prostaty
Nowotwór prostaty jest najpopularniejszym typem raka wśród mężczyzn. Przewidywano na 2015 rok 221 tysięcy nowych przypadków raka prostaty w Stanach Zjednoczonych oraz więcej niż 27,5 tysiąca zgonów (drugi po nowotworze płuc). Mimo że choroba ta jest bardzo popularna, to nadal istnieje wiele nieprawdziwych o niej informacji. Oto 6 mitów, w które nie powinieneś wierzyć...