Zwykła grzybica czy czerniak podpaznokciowy? Jak rozpoznać?

Inny Rak
Czerniak podpaznokciowy jest bardzo niebezpieczną odmianą nowotworu. Jego objawy są często bagatelizowane, ponieważ najczęściej łączymy je z infekcją grzybiczą, a zmianom pojawiającym się w obrębie paznokci nie towarzyszy ból. Wykrycie tej niebezpiecznej choroby nie jest skomplikowane. Wystarczy proste badanie wykonane przez dermatologa. Dlatego wcześniejsza wizyta u specjalisty zwiększa szansę na całkowite wyleczenie? Jak wygląda czerniak podpaznokciowy? Jak go rozpoznać? Przekonajmy się.

Jak skutecznie pozbyć się chloru?

Hydraulika
Dodawanie chloru do wody jest powszechnym sposobem jej uzdatniania. Dzięki niemu pozbywamy się chorobotwórczych bakterii. Ta metoda jest stosowana od ponad dwóch wieków, jednak nie cichną głosy na temat jej szkodliwości. Chlor często wiąże się z różnymi substancjami i tworzy bardzo trujące związki chemiczne, które nie są obojętne dla zdrowia oraz kondycji skóry. Czy w takim razie powinniśmy się bać tego pierwiastka? Jak on wpływa na nasze zdrowie? Jak go skutecznie wyeliminować z wody? Do czego przyda się kwas askorbinowy? Podpowiadamy.

Choroby ślinianek: Przyczyny, objawy i leczenie

Bóle
Ślinianki to gruczoły odpowiedzialne za produkcję śliny, która pełni wiele ważnych funkcji: działa antybakteryjnie, rozmiękcza pokarm i wstępnie rozkłada cukry. Niestety, ślinianki są bardzo wrażliwe na zakażenia, więc stosunkowo często dochodzi do rozwoju stanu zapalnego. Uciążliwy ból podczas jedzenia również jest sygnałem choroby ślinianek. Warto wiedzieć, że gruczoły są też narażone na rozwój nowotworu. Jakie symptomy powinny nas zaniepokoić? Które choroby ślinianek występują najczęściej?
gotowanie wody

Dlaczego nie powinno się gotować wody dwa razy?

Inne Choroby
Po zagotowaniu się wody, z jakiegoś powodu zapominasz zalać nią kawę czy herbatę. Więc gotujesz wodę raz jeszcze, a to błąd. Dlaczego nie powinno się gotować wodę dwa razy? Teraz możesz się dowiedzieć!
rak jamy ustnej

Jakie są objawy raka jamy ustnej?

Inny Rak
Nowotwór jamy ustnej jest to specyficzna odmiana choroby. Często mylona z zakażeniem błony śluzowej lub aftą. Komórki rakowe najczęściej atakują i uszkadzają tkanki wewnątrz jamy ustnej czyli podniebienie, wargi, policzki, język, a nawet gardło czy zatoki. Niekiedy objawy raka gardła są mylone z infekcją górnych dróg oddechowych i najczęściej to właśnie myli lekarzy, którzy stawiają błędną diagnozę. Dodatkowo objawów raka jamy ustnej nie da się rozpoznać w początkowym stadium choroby. Niektóre osoby nawet nie są świadome, że wystąpienie jakiejś zmiany na języku lub wardze może prowadzić do poważnych problemów.

Czerwona kapusta: Wspiera odchudzanie i przeciwdziała nowotworom

Warzywa
Czerwona kapusta nie tylko ubarwia i uszlachetnia smak naszych potraw, ale jednocześnie posiada cały szereg imponujących, zdrowotnych właściwości. Dobrodziejstwa warzywa doceniły już nasze prababcie, które chętnie sięgały po sporządzony z niego sok, dzięki czemu skutecznie pozbywały się dolegliwości związanych z wrzodami i stanami zapalnymi. Obecnie czerwona kapusta doceniana jest przede wszystkim za niewątpliwą rolę, jaką odgrywa w profilaktyce choroby nowotworowej oraz choroby Alzheimera. Co więcej, włączając ją do diety, możemy skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów. Czerwona kapusta, czyli bogactwo witamin i minerałów Jedną z głównych przyczyn popularności czerwonej kapusty jest bogactwo przeciwutleniaczy, substancji odżywczych, witamin oraz minerałów, jakich dostarcza. Stanowi między innymi bogate źródło błonnika, tiaminy, ryboflawiny, kwasu foliowego, wapnia, manganu, magnezu, żelaza, potasu, a także witamin C, A, E,K oraz B.
rak skóry

Jak chronić skórę przed czerniakiem?

Problemy Dermatologiczne
Jak wiadomo nowotwory skóry są bardzo ciężką chorobą. Przeważnie typy tych nowotworów są określane mianem „złośliwych” co oznacza dość długie i trudne leczenie. Czerniak stanowi 6% nowotworów skóry. Współczynnik umieralności na tą chorobę wynosi 1,5:100 000 kobiet natomiast u mężczyzn jest to 2:100 000. Należy wiedzieć, że w przypadku czerniaka złośliwego przerzuty występują we wczesnych fazach choroby i są dość liczne. Ten typ nowotworu skóry charakteryzuje się niewielką podatnością na leczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka czyli zapobieganie tej choroby.
Nowotwór okrężnicy

Jak zapobiegać nowotworowi okrężnicy?

Zdrowe Odżywianie
Rak okrężnicy (inaczej rak jelita grubego) to dość poważna przewlekła choroba. Jest to drugi po raku płuc najgroźniejszy nowotwór. Diagnoza stwierdzająca nowotwór okrężnicy nie musi być wyrokiem. Co prawda większość tego typu chorób jest śmiertelna, jednakże są szanse na wyleczenie. Szczególnie wtedy, gdy rak zostanie wykryty jak najwcześniej. Dlatego ważnym elementem są rutynowe badania. Jeśli mieliśmy w rodzinie kogoś cierpiącego na nowotwór okrężnicy, prawdopodobieństwo wystąpienia go u nas jest większe. W tym wypadku bardzo ważną rzeczą jest odpowiednia profilaktyka, żeby przeciwdziałać możliwościom rozwoju raka. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które przydadzą się tobie w kontrolowaniu swojego stanu zdrowia a tym samym zmniejszenia ryzyka rozwoju nowotworu okrężnicy.

Sok z kapusty: Lekarstwo na 100 chorób i ochrona przed rakiem jelit

Leczenie Raka
Zdrowa żywność i naturalne lekarstwa to wyrażenia, które mogą zostać potraktowane jako synonimy. Ludzie niesłusznie uważają, że tylko drogie medykamenty są w stanie rozwiązać ich problemy i poskutkować skuteczną terapią. Warto też spróbować domowych sposób, sięgnąć po zdrowie jedzenie, będące źródłem wielu składników odżywczych i powrócić do korzeni naturalnej medycyny. W artykule zostanie przedstawiony numer jeden wśród naturalnych medykamentów, znany na całym świecie ze swoich cudownych właściwości i bogaty w witaminę C. Mowa o kapuście i jej soku.

Nasiona chia i ich cenne właściwości

Leczenie Raka
Nasiona chia są szczególnie cenione ze względu na szerokie właściwości i korzystny wpływ na zdrowie. Stanowią bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3 i białka, które bardzo łatwo się wchłania. Ich dodatkowym walorem jest uniwersalność zastosowania - można je dodawać niemal do każdego dania. Czarne, ciemnobrązowe lub białe nasiona chia mają delikatnie orzechowy smak. Właściwości odżywcze Nasiona chia zawierają niewielką ilość sodu, ale za to stanowią dobre źródło wapnia i fosforu. Znajdziemy w nich też duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3, błonnika pokarmowego i przeciwutleniaczy, które wpływają korzystnie na ogólny stan zdrowia. Jednym z najważniejszych kwasów tłuszczowych zawartych w nasionach chia jest kwas alfa – linolenowy (ALA), który wykazuje działanie przeciwzapalne. Mikroskładniki odżywcze znajdujące się w nasionach chia to witaminy z grupy B, witamina C, D i E, a także minerały: wapń, fosfor, żelazo, magnez, mangan, potas i cynk.