Produkty, które szkodzą trzustce

Choroby Układu Pokarmowego
Trzustka to niewielki narząd, który pełni niezwykle ważne funkcje w organizmie. Produkuje sok trzustkowy, umożliwiający trawienie białek, tłuszczów i węglowodanów. Oprócz tego wytwarza dwa hormony regulujące poziom cukru we krwi – insulinę i glukagon. Chora trzustka długo nie daje o sobie znać, aż utworzy się ostry stan zapalny, któremu towarzyszy silny, przeszywający ból. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, która pozwoli zachować ten narząd w dobrym stanie. Szczególnie może w tym pomóc odpowiednia dieta wykluczająca produkty szkodliwe dla trzustki. Nie służą jej zwłaszcza smażone, ciężkostrawne dania, podroby oraz alkohol, ale nawet surowe warzywa i owoce mogą niekorzystnie wpłynąć na jej pracę. Co jeszcze może zaszkodzić trzustce?

Chroniczny ból pleców: Przyczyny, objawy chorób i leczenie

Bóle
Ból pleców przynajmniej raz dotknął niemal każdą osobę w dojrzałym wieku. Najczęstszą przyczyną są zwyrodnienia kręgosłupa powstałe na skutek nieprawidłowej postawy ciała, ciężkiej pracy fizycznej, a także braku ruchu. Coraz więcej osób (także bardzo młodych) skarży się też na chroniczny ból pleców, który towarzyszy im nawet w wygodnych i prawidłowych pozycjach czy podczas snu. Okazuje się, że ból ten może być oznaką poważnych schorzeń, związanych nie tylko z kręgosłupem, ale też niepoprawnym funkcjonowaniem narządów wewnętrznych. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?
rak trzuski

Jak objawia się rak trzustki?

Rak Trzustki
Rak trzustki często rozwija się bezobjawowo do momentu aż okazuje się, że choroba jest zaawansowana i trudna do leczenia. W przeważającej większości przypadków objawy pojawiają się dopiero, kiedy choroba obejmuje już sporą część trzustki i następują przerzuty. Ponieważ w ponad 95% przypadków zachorowania mamy do czynienia z rakiem gruczołowym, opiszemy jego objawy w pierwszej kolejności. Następnie opiszemy rzadsze formy raka trzustki.
zaburzenia tarczycy

Jak w naturalny sposób poprawić pracę tarczycy?

Choroby Endokrynologiczne
Tarczyca to ważny gruczoł w organizmie. Zarządza metabolizmem, wytwarza białko oraz modyfikuje wytwarzanie i funkcjonowanie wielu rodzajów hormonów. Gruczoł ten wydziela i reguluje hormon taki jak testosteron. W przypadku, gdy tarczyca produkuje niewłaściwe ilości hormonu mamy do czynienia z nadczynnością lub niedoczynnością. Nieprawidłowa praca tarczycy najczęściej objawia się przybieraniem lub utratą wagi, poczuciem senności i bezwładności. Za ciągły zły humor również należy podejrzewać tarczycę. Pracę tarczycy można wyregulować w naturalny sposób, sokiem z warzyw.