Czym jest szczoteczka soniczna?

Czyszczenie Zębów
O tym, że codzienne mycie zębów jest niezbędne, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki temu pozbywamy się resztek jedzenia oraz zmniejszamy ilość bakterii odpowiadających za choroby zębów i dziąseł: próchnicę, paradontozę czy stany zapalne. Jedni do mycia zębów używają tradycyjnej szczoteczki, jeszcze inni elektrycznej. Od pewnego czasu coraz więcej osób sięga po szczoteczkę soniczną. Czym ona się różni od tradycyjnej? Przekonajmy się.

Sposoby na ból zęba

Bóle Zębów
Bolący ząb utrudnia codzienne funkcjonowanie, a w nocy nie daje spać. W takiej sytuacji najlepiej od razu udać się do stomatologa. Niestety, nie zawsze można liczyć na wolny termin u specjalisty. Co w takiej sytuacji zrobić? W pierwszej kolejności sięgamy po leki przeciwbólowe. Jeśli nie mamy ich pod ręką, z pomocą przyjdą skuteczne, ale naturalne metody. Jakie są sposoby na ból zęba? Przekonajmy się.

Jak wzmocnić szkliwo zębów?

Bóle Zębów
Mocne, zdrowe i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety na kondycję naszej jamy ustnej mają wpływ nie tylko zabiegi pielęgnacyjne czy zdrowy styl życia, ale też czynniki genetyczne. Z tego powodu szkliwo zębów u niektórych osób może mieć większą tendencję do demineralizacji i osłabienia. A to grozi próchnicą, kruszeniem się zębów, ich żółknięciem, a także szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, na przykład nadwrażliwością na zimne lub gorące pokarmy. Jak wzmocnić szkliwo za pomocą naturalnych sposobów? Czy można je całkowicie odbudować?
Afty

11 domowych sposobów na afty

Procedury Stomatologiczne
Apthous stomatitis, czyli afta, jest dolegliwością, która dotknęła każdego chociaż raz w życiu. Nie jest do końca wiadome, co powoduje te bolesna owrzodzenia w ustach, jednak niektórymi przyczynami mogą być ugryzienie się w policzek lub wargę, aparat na zębach, stres, geny czy zła odpowiedź układu odpornościowego. Formowanie afty zaczyna się zaczerwienieniem skóry, które przeradza się w owrzodzenie, mające biały lub żółty kolor. Do tego powstaje również stan zapalny. Na szczęście na afty istnieje wiele naturalnych sposobów, które łagodzą ból.
Próchnica zębów

Jak zapobiegać próchnicy?

Zęby i Dziecko
Próchnica zębów powoduje zniszczenie struktury zęba i może oddziaływać zarówno na szkliwo zęba (zewnętrzna warstwa zęba) jak i warstwę zębiny. Próchnica zębów pojawia się, gdy jemy produkty zawierające węglowodany (cukry i skrobię) takie jak: chleb, zboża, mleko, napoje gazowane owoce, ciastka, cukierki, które pozostają na zębach. Bakterie, które żyją w jamie ustnej podczas trawienia tych pokarmów zamieniają je w kwasy. Bakterie, kwasy, resztki pokarmów i śliny łączą się i przylegają do zębów. Kwasy na płytce nazębnej rozpuszczają powierzchnię szkliwa tworząc dziury w zębach, nazywane ubytkiem lub próchnicą.
Pasta do zębów dla dzieci

Jaka pasta do zębów dla dzieci?

Ząbkowanie
Szkliwo pierwszych ząbków jest jeszcze nie do końca zmineralizowane, dlatego ząbki są bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe. Jak dbać o zęby dziecka i jakiej pasty używać aby uniknąć wielu bolesnych wizyt u dentysty? Dlaczego dzieci powinny używać innej pasty do zębów, niż dorośli? Jak dbać o zęby niemowlaka?
nieprzyjemny zapach z ust

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust?

Higiena jamy ustnej
Każdy chce, aby jego oddech był świeży i przyjemny. Nieprzyjemny zapach z ust może mieć wiele przyczyn, jednak istnieje dużo sposobów, aby go uniknąć. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad dotyczących likwidowania brzydkiego zapachu z ust.
Mocne szkliwo zębów

Jak wzmocnić szkliwo zębów?

Zęby i Dziecko
Szkliwo na zębach jest najtwardszą substancją w ciele człowieka chroniącą zęby przed dostaniem się do wewnątrz zarazków i zepsuciem. Niestety szkliwo i zęby niektórych ludzi są słabsze, przez co zęby często się psują mimo ich częstego mycia i płukania. Jak zatem wzmocnić szkliwo i uniknąć częstych wizyt u dentysty?
Zapobieganie próchnicy u dzieci

Jak zapobiegać próchnicy u dzieci?

Zęby i Dziecko

Próchnicy zębów u dzieci można zapobiec. Nawet jeżeli dziecko ma już pewne oznaki próchnicy zębów, można je jeszcze odwrócić. Najlepszym czasem, aby zapobiegać próchnicy zębów u dziecka jest moment kiedy pojawi się pierwszy ząb.

Czyszczenie zębów nicią

Jak czyścić zęby nicią dentystyczną?

Zęby i Dziecko
Nitka dociera do miejsc niedostępnych dla szczoteczki i pomaga usunąć resztki jedzenia i osadu nazębnego. Nitką dentystyczną należy czyścić przestrzenie międzyzębowe co najmniej raz dziennie. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak czyścić zęby nicią dentystyczną.