dentysta

Badanie żywotności miazgi - na czym polega?

Procedury Stomatologiczne
Testy żywotności miazgi zaleca się w przypadku, gdy w wyniku urazu szczęki doszło do złamania, zwichnięcia lub rozchwiania zęba. Dodatkowo wskazaniem do takiej oceny może być głęboka próchnica. Na czym polega to badanie? Jak interpretować jego wyniki? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
Dentysta z pacjentem

Jak przetrwać wizytę u dentysty?

Procedury Stomatologiczne
Każdy z nas prędzej czy później odwiedzi stomatologa. Są takie osoby, które zdecydowanie wolą iść później, ponieważ się boją i wtedy takie "później" oznacza "za późno", a są takie osoby, które ledwo poczują lekki ból i czym prędzej śmigają do dentysty, aż się za nimi kurzy. Ja należę właśnie do takich osób - co wcale nie oznacza, że się stomatologa nie boję.
Paradontoza

Jak leczyć paradontozę? Cz. 2.

Procedury Stomatologiczne
Piękny uśmiech to po prostu zdrowy uśmiech. Właściwa higiena jamy ustnej jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się ładnym i zdrowym uzębieniem przez długi czas. Warto pamiętać również konsultacjach stomatologicznych, nawet drobnych schorzeń, ponieważ z czasem mogą przyczynić się do rozwoju parodontozy. Ta nieprzyjemna dolegliwość dotyka coraz częściej osoby, które nie mają jeszcze 35 lat. Poniżej znajdziesz II część poradnika, który pomoże ci w profilaktyce i leczeniu choroby.
Paradontoza

Jak leczyć paradontozę? Cz.1.

Procedury Stomatologiczne
Paradontoza, czyli inaczej zapalenie przyzębia jest chorobą, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do utraty zębów. Statystyki biją na alarm, ponieważ szacuje się, że problem dotyka aż 70% Polaków. Obok próchnicy jest najpopularniejszą dolegliwością jamy ustnej. Jednym z czynników, które maja wpływ na rozwój schorzenia jest nieprawidłowe mycie zębów, które prowadzi do powstawania osadu na zębach, a w rezultacie do tworzenia się kamienia. Poniżej znajdziesz dokładne informacje o przyczynach powstawania paradontozy, diagnostyce oraz jej leczeniu.