Jak kompostować odpadki organiczne?

Podstawy Ogrodnictwa
Kompostowanie odpadków organicznych to nie tylko element popularnej w ostatnim czasie idei zero waste. To także idealny sposób na pozyskanie wysokiej jakości naturalnych nawozów do roślin, a przy tym na znaczne zmniejszenie rachunków za wywóz śmieci (deklarując kompostowanie, otrzymujemy niższą stawkę). Korzystając z kompostowników, możemy więc zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci nawet o jedną trzecią i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wbrew pozorom nie jest to jedynie przywilej osób posiadających ogród. Coraz bardziej powszechne stają się też niewielkie kompostowniki, które możemy przechowywać na balkonie, w piwnicy, a nawet w mieszkaniu. Jak prawidłowo kompostować odpadki organiczne?

Jak pielęgnować rośliny w ogrodzie?

Kwiaty w Ogrodzie
Wiosna zagościła w naszych ogrodach na dobre. Jest słonecznie, a temperatury rosną z dnia na dzień. Zapewne wielu z nas postanowiło skorzystać z pięknej pogody i odświeżyć ogródek sadząc w nim nowe kwiaty, krzewy i usuwając niepotrzebne chwasty. Już w okresie wiosny warto dbać o niego z troską i starannością, by w kolejnym roku mniej się napracować. Podpowiadamy kilka najważniejszych zasad pielęgnacji roślin ogrodowych.
narzędzia ogrodowe zrób to sam

Jak ozdobić narzędzia ogrodnicze?

Narzędzia Ogrodnicze
Któż z nas nie lubi spędzać czasu w ogródku? To wspaniała forma relaksu, a gdy dodatkowo za kilka tygodni możesz podziwiać jej efekty, na pewno jest to dla ciebie powodem do dumy. Każdy ogrodnik musi mieć swój zestaw narzędzi. Oczywiście zależy nam przede wszystkim na tym, by były jak najlepszej jakości, ale każda z nas chciałaby też, żeby ładnie wyglądały. Jest na to prosty sposób. W tym artykule pokażę ci jak ozdobić narzędzia ogrodnicze.
zapobieganie korozji

Jak zapobiegać korozji?

Bramy i Ogrodzenia
Gdy metal wystawiony jest na działanie wilgoci zawartej w powietrzu, może dojść do jego uszkodzenia. Korozja to reakcja chemiczna utleniania żelaza tlenem. Kiedy woda z deszczu, mgły, powietrza czy innych źródeł styka się powierzchnią metalu, rozpuszczony w niej tlen wywołuje reakcję. Istnieje jednak kilka sposobów, by zapobiec korozji i chronić metalowe przedmioty, zwiększając ich trwałość.
elektronarzędzia

Jak dbać o elektronarzędzia?

Maszyny i narzędzia budowlane
Aby upewnić się, że twoje elektronarzędzia będą sprawne wówczas gdy ich będziesz potrzebować musisz o nie odpowiednio dbać. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak czyścić, przechowywać i dbać o stan techniczny elektronarzędzi.
sekator

Jak naostrzyć sekator?

Narzędzia Ogrodnicze
Niedługo wiosna, a wraz z nią wiosenne porządki. Nie tylko te w domu, ale i w ogrodzie. Również i on musi wybudzić się z zimowego snu, a my musimy mu w tym pomóc, aby pięknie wyglądał latem. Do tego potrzebne nam są różne narzędzia. Już teraz sprawdź, czy są one gotowe na wiosenne porządki w ogrodzie. Zrób przegląd wszystkich narzędzi i sprawdź, czy nie trzeba na przykład naostrzyć sekatora. Jeśli tak, to poniżej znajdziesz instrukcję, jak to zrobić.
narzędzia ogrodowe

Jak dbać o narzędzia ogrodowe?

Pielęgnacja Ogrodu
Każdy szczęśliwy posiadacz ogrodu, musi zatroszczyć się o jego pielęgnację. Nie byłoby to możliwe bez użycia odpowiednich narzędzi ogrodowych. Aby dobrze służyły przez wiele lat, należy je właściwie konserwować i przechowywać. Jak? Przeczytaj poniżej.
praca w ogródku

Jak dbać o ogród? Porady ogrodnicze

Kwiaty w Ogrodzie
Praca w ogrodzie dla wielu osób jest prawdziwą przyjemnością i hobby. Ci, którzy nie mają prawdziwego ogrodu, mogą stworzyć sobie małą oazę na balkonie. Niektórzy zaś na hasło „prace ogrodowe” dostają prawdziwych ciarek i unikają jej jak mogą. Poniższe porady przydadzą się zarówno zapalonym ogrodnikom, jak i osobom nieznoszącym pracy w ogrodzie.
kompostownik

Jak zbudować kompostownik?

Pielęgnacja Ogrodu
Zrób kompostownik, aby osiągnąć satysfakcję z przemieniania odpadów kuchennych i ogrodowych, w bogaty, kruchy kompost. W ten sposób rośliny i uprawy będą się rozwijać – więc spraw żeby były one zadowolone.