proteza

Jak dbać o protezę zębową?

Protezy
Sztuczne zęby wymagają takiej samej troski jak te naturalne. Jeśli nie zadbasz o nie odpowiednio, możesz nabawić się zapalenia dziąseł. Na powierzchni protezy tworzy się bowiem płytka, która składa się m.in. z martwych komórek nabłonka i drobnoustrojów. Jeśli ich nie usuwasz regularnie, nadmiernie się rozmnażają. Jak zatem dbać o protezę zębową? Oto odpowiedź.
proteza

Proteza czy mostek – co wybrać?

Protezy
Niestety, choć bardzo byśmy chcieli, nasze zęby prawdopodobnie nie uchowają się w komplecie do późnej starości. Na skutek różnego rodzaju wypadków lub chorób, część z nich polegnie w boju i zostanie usunięta. Nie ma się jednak czym przejmować. Dzięki nowoczesnej protetyce możliwe jest zachowanie pięknego uśmiechu, aż do późnych lat. Ale co wybrać? Protezę czy mostek? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
protetyk

Na czym polega protetyka cyfrowa?

Protezy
Protetyka cyfrowa, najnowsze osiągnięcie współczesnej stomatologii, umożliwia uzupełnienie brakującego elementu uzębienia podczas jednej dwugodzinnej wizyty. Ale oszczędność czasu to tylko jeden z atutów tej technologii. Pozostałe to precyzja, jakość i komfort. Głównymi aktorami podczas zabiegu są: człowiek, który pełni rolę architekta, i urządzenie CEREC 3D, składające się z dwóch zdalnie połączonych ze sobą elementów – wewnątrzustnego skanera i frezarki numerycznej.

Jak dbać o protezę?

Protezy
Osoby użytkujące protezę stomatologiczną muszą dbać o nią jak o własne zęby. Sztuczne zęby powinny być utrzymywane w jak najlepszej czystości aby zapobiec chorobom dziąseł, bakteryjnym albo grzybiczym zakażeniom. Na ogół zaleca się czyścić protezy 2 razy dziennie oraz po każdym posiłku.