Domowe sposoby na mrówki

Mrówki
Mrówki zalicza się do pożytecznych owadów – oczyszczają środowisko z resztek roślinnych i zwierzęcych, poprawiają strukturę gleby i przenoszą nasiona, przez co ułatwiają rozmnażanie się niektórych roślin. Niestety mogą też być bardzo uciążliwe – zwłaszcza jeśli zadomowią się na tarasie czy w altanie. Z ich obecności często niezadowolone są osoby posiadające w ogrodzie kwiaty czy warzywne rabaty. Mrówki przyczyniają się bowiem do niszczenia korzeni i bulw roślin oraz uszkadzania kwiatów i owoców. Kopce mrówek szpecą też trawniki. Sprawdź, jak pozbyć się mrówek z ogrodu za pomocą ekologicznych i bezpiecznych środków.

Strzyżak sarni: Jak się przed nim chronić?

Ukąszenia Owadów
Określenie "kleszcz ze skrzydłami" może mocno wystraszyć i zniechęcić do wakacyjnych wyjazdów. Tymczasem letnia pogoda sprzyja wypadom na grzyby lub nad jezioro, dlatego warto wiedzieć, jak obronić się przed takimi stworzeniami. Strzyżak sarni (jeleni), bo o nim właśnie mowa, występuje w klimacie umiarkowanym w Europie, ale także w Chinach i na Syberii. Żywi się krwią zwierząt, głównie saren, jeleni i łosi. Wchodząc do lasu, niejako wkracza się na jego terytorium i można szybko stać się celem. Niestety, ukąszenia strzyżaka są bardzo bolesne, co więcej potrafi atakować - wspólnie ze współtowarzyszami - chmarami. Jak chronić się przed "latającym kleszczem"? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć poniżej.

Jak pozbyć się os i szerszeni z ogrodu lub balkonu?

Osy
Osy i szerszenie to prawdziwa zmora wszystkich amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Te żądlące owady przyciąga zapach posiłków spożywanych na tarasie, a w zakamarkach ogrodu możemy napotkać ich gniazda. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci, a także osób uczulonych na jad os i szerszeni. Jak pozbyć się tych uciążliwych i groźnych owadów z ogrodu? Po czym rozpoznać, że na naszym podwórku znajduje się gniazdo? Jak postępować w przypadku użądlenia osy lub szerszenia?
ugryzienia pcheł

3 domowe sposoby na ugryzienia pcheł

Środki na Ukąszenia i Ugryzienia
Pchły to małe, irytujące owady, które najczęściej atakują zwierzęta. Jeśli masz zwierzęta lub mieszkasz w miejscu, gdzie zwierząt jest dużo, twoje szanse na ugryzienie przez pchły jest bardzo duże. Ukąszenia pcheł są swędzące, a także bolesne. Pojawiają się w postaci małych czerwonych guzków, zwykle w grupach po trzy lub cztery ugryzienia w linii prostej. Najczęściej ukąszenia występują wokół kostek, możne też je zauważyć wokół talii, pod pachami lub w zgięciach łokci i kolan. W leczeniu zapobieganiu ugryzieniu przez pchły, pierwszą linią obrony powinno być kontrolowanie inwazji. Jednocześnie istnieje też wiele naturalnych metod, które szybko wyleczą ugryzienia pcheł u ludzi jak i u zwierząt.
Ugryzienie komara

Jak złagodzić swędzenie po ugryzieniu komara?

Ukąszenia Owadów

Każdy z nas jest narażony na ugryzienie komara. Kiedy już zaczniemy drapać ślad po ugryzieniu ciężko się powstrzymać i zdarza się, że czasami zostaje nawet blizna. Warto wiedzieć co możemy zrobić, by złagodzić nieznośnie swędzenie. Wbrew pozorom wcale nie musisz iść do apteki, by pozbyć się problemu swędzenia. Większość posiada w domu przynajmniej jedną z zaproponowanych poniżej rzeczy. Poniżej znajdziecie kilka porad, jak złagodzić swędzenie, które zawsze mu towarzyszy.

Żądło pszczoły

Jak usunąć żądło pszczoły?

Ukąszenia Owadów
Z pozostawionym w skórze pszczelim żądłem po użądleniu nie ma żartów. Skóra robi się czerwona, spuchnięta, podrażniona i odczuwasz ból. Poniżej znajdziesz kilka porad, co robić w takiej sytuacji.
komar

Jak walczyć z komarami?

Ogólne porady
Komary to zmora wielu turystów, działkowiczów oraz osób, które mają domy na wsi czy też niedaleko wilgotnych okolic. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ larwy komarów rozwijają się w wodzie (najczęściej stojącej). W związku z tym najwięcej komarów będzie w rejonach jezior, bagien, rzek. Największe skupiska komarów można zobaczyć (albo poczuć) wieczorem. Dorosłe komary bardzo lubią gromadzić się nad zbiornikami wodnymi. Potrafią nas nieźle urządzić. Przez komary nasz urlop może zmienić się w permanentną ucieczkę. Nikt z nas nie chciałby uzależniać swojego urlopu czy tez wakacji od komarów, dlatego też warto znać kilka sposobów, które pomogą w walce z tymi nieprzyjemnymi owadami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.
Ukąszenie przez owada

Sposoby na ukąszenia i użądlenia

Ukąszenia Owadów
Okres leni często owocuje w ukąszenia pszczół, szerszeni i os. Zazwyczaj użądlenie boli, piecze i puchnie, nie dając o sobie zapomnieć. Na ukąszenia szczególnie powinni uważać alergicy, może to nawet zagrozić ich życiu. Co należy zrobić jeśli ukąsi nas pszczoła lub osa?

Jak chronić się przed kleszczami?

Inne Ugryzienia i Ukąszenia
Temperatury na zewnątrz są coraz wyższe, zbliża się zatem okres grillowania, spacerów na świeżym powietrzu i wycieczek rowerowych. Niestety, wraz ze wzrostem temperatur, zwiększa się również liczba owadów. Szczególnie uciążliwe są komary, choć nie należą one do grupy niebezpiecznych dla naszego zdrowia. O wiele groźniejsze są kleszcze, które mogą atakować już w marcu i zarażać boreliozą. Podpowiadamy, co robić, by chronić się przed kleszczami.

Co robić w przypadku ukąszenia kleszcza?

Inne Choroby
Temperatura powietrza rośnie z dnia na dzień. Lato zbliża się wielkimi krokami, a z nim - niestety - coraz więcej owadów. Szczególnie powinniśmy uważać na kleszcze, gdyż ich ukąszenie może przynieść bardzo negatywne skutki. Możemy złapać je w lesie, na łąkach i w okolicy terenów podmokłych. Kleszcz może wbić się zupełnie niepostrzeżenie. Niestety, często nie wiemy, jak postępować w takiej sytuacji i popełniamy szereg błędów, które jedynie pogarszają sprawę. Dlatego podpowiadamy, co robić w przypadku ukąszenia kleszcza.