Jusznica deszczowa: Czy jest groźna dla zdrowia?

Inne Ugryzienia i Ukąszenia
Wymarzony wakacyjny wypoczynek na łonie natury mogą popsuć kąsające i gryzące owady. Przed niektórymi można się skutecznie ochronić, stosując dostępne w aptekach środki chemiczne lub sięgając po metody naturalne. Niestety, istnieją wyjątkowo groźne insekty, które nie dość, że są wyjątkowo uciążliwe, to większość sposobów ochrony przed nimi nie działa. Przykładem takiego owada jest jusznica deszczowa, której ataki są niezwykle bolesne i zostawiają trudne do zagojenia rany. Co trzeba wiedzieć o tym owadzie? Jak należy postępować w przypadku ugryzienia?

Strzyżak sarni: Jak się przed nim chronić?

Ukąszenia Owadów
Określenie "kleszcz ze skrzydłami" może mocno wystraszyć i zniechęcić do wakacyjnych wyjazdów. Tymczasem letnia pogoda sprzyja wypadom na grzyby lub nad jezioro, dlatego warto wiedzieć, jak obronić się przed takimi stworzeniami. Strzyżak sarni (jeleni), bo o nim właśnie mowa, występuje w klimacie umiarkowanym w Europie, ale także w Chinach i na Syberii. Żywi się krwią zwierząt, głównie saren, jeleni i łosi. Wchodząc do lasu, niejako wkracza się na jego terytorium i można szybko stać się celem. Niestety, ukąszenia strzyżaka są bardzo bolesne, co więcej potrafi atakować - wspólnie ze współtowarzyszami - chmarami. Jak chronić się przed "latającym kleszczem"? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć poniżej.

Jakie choroby przenoszą nietoperze?

Małe Ssaki
Nietoperze od wieków wzbudzały powszechne zainteresowanie, a także strach. Według wierzeń ludowych ich pojawienie się było złym znakiem. Istniał nawet przesąd, że jeśli ten mały ssak przez przypadek wleci do domu, zwiastuje to nieszczęście. Dziś wiadomo, że nietoperze są niezwykle pożyteczne – zjadają ogromne ilości insektów i szkodników, a w ciągu jednej doby są w stanie pochłonąć nawet dwa tysiące komarów. Niestety okazuje się, że są też nosicielami wielu groźnych chorób, które mogą przenieść na inne zwierzęta, a także na człowieka. Jakimi chorobami można zarazić się od nietoperzy i czy te małe ssaki są zagrożeniem w Polsce?
ugryzienia pcheł

3 domowe sposoby na ugryzienia pcheł

Środki na Ukąszenia i Ugryzienia
Pchły to małe, irytujące owady, które najczęściej atakują zwierzęta. Jeśli masz zwierzęta lub mieszkasz w miejscu, gdzie zwierząt jest dużo, twoje szanse na ugryzienie przez pchły jest bardzo duże. Ukąszenia pcheł są swędzące, a także bolesne. Pojawiają się w postaci małych czerwonych guzków, zwykle w grupach po trzy lub cztery ugryzienia w linii prostej. Najczęściej ukąszenia występują wokół kostek, możne też je zauważyć wokół talii, pod pachami lub w zgięciach łokci i kolan. W leczeniu zapobieganiu ugryzieniu przez pchły, pierwszą linią obrony powinno być kontrolowanie inwazji. Jednocześnie istnieje też wiele naturalnych metod, które szybko wyleczą ugryzienia pcheł u ludzi jak i u zwierząt.
Kąpiel łagodząca podrażnienia po ukąszeniach owadów

Kąpiel łagodząca podrażnienia po ukąszeniach owadów

Ukąszenia Owadów
Ukąszenia owadów mogą powodować bolesne obrzęki, podrażnienia skóry i swędzące bąble. Jeżeli szukasz skutecznego sposobu aby poradzić sobie z tym problemem, wypróbuj łagodzącą kąpie z płatkami owsianymi. Ten prosty sposób przynosi ulgę i pomaga zregenerować skórę po ukąszeniach komarów, pszczół czy mrówek.
płyn na komary

Spray na komary z bazylii - jak zrobić?

Komary
W porze letniej zawsze czujesz się osaczona nalotem komarów? Ciągle słyszysz irytujące bzyczenie za uchem? Bazylia to proste rozwiązanie twoich problemów. Dowiedz się jak przygotować ziołowy spray na komary, aby utrzymać te małe brzęczy-cieli z daleka.
Domowe sposoby

Domowe sposoby na różne dolegliwości

Alternatywne Remedia
Większość z nas docenia zbawienne działanie naturalnych lekarstw na nasze codzienne dolegliwości. Oczywiście nie można pod żadnym pozorem zastąpić nimi wizyt u lekarza i stosowania się do jego zaleceń, a traktować jedynie jako środek wspomagający lub zapobiegawczy.
wszy

Jak walczyć z wszawicą?

Bezpieczeństwo Dziecka
Wszawica jest bardzo nieprzyjemna chorobą, powodowaną przez pasożyta nazywanego wszą głowową. Jest to pasożyt żyjący na owłosionej skórze głowy człowieka i żywi się jego krwią. Dorosłe wszy kąsają skórę głowy, co powoduje bardzo silne swędzenie oraz składają larwy, które bardzo przyczepiają się do skory głowy. Jest to choroba, która kojarzy nam się z ubóstwem i brudem, jednak nie jest to do końca dobre skojarzenie. Wszy mogą się rozprzestrzenić wszędzie, gdzie znajduje się duże skupisko ludzi.

Choroba kociego pazura: Czym jest i jak się objawia?

Inne Choroby
O nasze koty, psy i inne zwierzęta domowe zazwyczaj bardzo dbamy i troszczymy się o ich zdrowie. Chodzimy z nimi na wizyty do weterynarza, szczepimy, pamiętamy o zabiegach pielęgnacyjnych i zróżnicowanej diecie. Niestety, nie zdajemy sobie sprawy, że mimo tego nasi pupile mogą być nosicielami groźnych dla nas drobnoustrojów – bakterii, wirusów, pasożytów czy grzybów. Jedną z najpopularniejszych chorób kojarzonych z kotami jest toksoplazmoza, szczególnie groźna dla kobiet w ciąży, ponieważ prowadzi do uszkodzenia płodu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że aż 50% kotów jest nosicielami bakterii wywołującej tzw. chorobę kociego pazura. Zarazić możemy się nawet poprzez lekkie zadrapanie przez kota. Na czym polega to schorzenie i jak się objawia?

Kogo najczęściej gryzą komary?

Ukąszenia Owadów
Ile prawdy jest w powracającej niczym bumerang i utrwalonej w obiegowej opinii frazie, że komary preferują słodką krew? Mniej, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. To nic innego jak kolejny mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Faktem jest, że niektórych komary atakują częściej, a innych znacznie rzadziej. Najbardziej atrakcyjni dla owadów są posiadacze grupy krwi 0. Niemały wpływ mają też bytujące na naszym ciele bakterie, ilość spożytego alkoholu oraz nadmierna potliwość. Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.