Jaśmin: Zastosowania i fantastyczne właściwości

Suplementy Żywieniowe
Jaśmin nie bez przyczyny zyskuje coraz większą popularność. Jest składnikiem olejków, herbat, balsamów, kosmetyków oraz perfum. Co ciekawe, już wieki temu zachwycała się nim ludzkość. Traktowano go jako atrybut córki Mahometa, jego zapachem zachwycał się sam Neron, a chińska rodzina cesarska uznawała za antidotum na wszelkie dolegliwości. W Polsce jest również chętnie uprawiany, a jego przyjemny zapach najbardziej odczuwalny jest wieczorem. Skąd ta fascynacja jaśminem? O tym dowiesz się z artykułu.

Żałoba: Czym się charakteryzuje? Ile trwa?

Śmierć i Żałoba
Żałoba to zakorzenione w tradycji i uzewnętrznione odzwierciedlenie tego, co dzieje się z kimś, kto stracił kogoś bliskiego. W przeciwieństwie do przeżywania straty, które zachodzi wewnątrz nas, podyktowana jest kulturowo lub religijnie. Ma co najmniej kilka znaczeń, których punktem odniesienia jest sfera emocjonalna i tradycja. Ile powinna trwać żałoba po współmałżonku, a ile po rodzicach lub dziecku? Czym charakteryzuje się i kiedy ogłasza się żałobę narodową? Jaki strój wybrać na pogrzeb? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Jakie nawyki źle wpływają na nasz sen?

Zaburzenia Snu
Nie od dziś wiadomo, że podczas snu regeneruje się cały organizm. W tym cennym czasie mózg porządkuje pamięć i emocje. Stabilizuje się praca układu krążenia, spada ciśnienie krwi oraz temperatura ciała, spowalnia proces przemiany materii. Sen składa się z kilku przeplatających się ze sobą cykli. By był regenerujący, wszystkie fazy powinny przebiegać bez zakłóceń. Co się dzieje, gdy naturalny sen jest zaburzony? Jakie nawyki najbardziej nam szkodzą? Dlaczego spanie przy zapalonej lampie zagraża kościom, a zarywając kolejne noce nadwyrężamy serce? Podpowiadamy.
sposoby na zmęczenie

Jak mieć więcej energii?

Przetrwanie w Pracy

Jeśli jesteś cały czas zmęczony i brak ci energii, najwyższa pora zacząć temu przeciwdziałać. Nie będziesz w stanie zastosować się do całej listy rzeczy, którą przedstawiam poniżej. Chodzi o to, aby wypróbować wszystkie z nich i sprawdzić, które przynoszą najlepszy efekt oraz najbardziej odpowiadają właśnie Tobie. Jeśli będziesz wykonywać kilka rzeczy z poniższej listy rutynowo i przez pewien okres czasu gwarantuję, że będziesz mieć więcej energii każdego dnia. Przeczytaj poniższe sposoby na zmęczenie i zyskaj energię na cały dzień.

samotność

Jakie są rodzaje samotności?

Depresje
Samotność wyraża stan jakiegoś niespełnienia. I w zależności od tego w jaki sposób czujemy się niespełnieni, co powoduje to niespełnienie możemy wyróżnić kilka typów samotności. Generalnie z każdym rodzajem samotności należy walczyć i nie doprowadzić, aby przerodziła się ona w depresję. Jakie są rodzaje samotności i jak je rozpoznawać dowiesz się poniżej.
Załamania nerwowe

Jak się nie załamać psychicznie?

Stres
W dzisiejszych czasach świat stawia nam wysokie wymagania. Musimy być idealni, uśmiechnięci, wykształceni. Nie każdy za tym nadąża. Potem pojawiają się nieprzespane noce, chroniczny smutek i załamania nerwowe. Trudno sobie z tym poradzić, lecz istnieje kilka sposobów, które znajdziesz poniżej:
Zasypianie w dzień

Jak nie spać w dzień?

Przetrwanie w Pracy
Jeśli miewasz czasami takie dni, w których czujesz bezustannie zmęczenie. Podzielę się z tobą moimi sposobami na pobudzenie. Nie są skomplikowane, jednak należy pamiętać o regularności. Dzięki temu poczujesz się bardziej wypoczęta i będziesz miała więcej energii do działania. Zdziwisz się jak niewiele potrzeba, by poprawić swoje samopoczucie. Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, dzięki którym dowiesz się jak nie spać w dzień.
hipnoza

Jak się zahipnotyzować?

Stres
Dzięki autohipnozie możemy zaprogramować nasze ciało i nasz umysł w dowolny sposób. Możemy rzucić palenie, przestać pić, zacząć być optymistami czy świetnymi kochankami. Wszystko brzmi oczywiście bardzo pięknie, jednak musimy liczyć się z tym, że wprowadzenie siebie w stan hipnozy wcale nie jest takie łatwe. Jednak co jest pocieszające - da się to zrobić - trzeba tylko trochę poćwiczyć.
samotność

Jak walczyć z samotnością?

Depresje
Najnowsze badania dowodzą, że zmiana postrzegania siebie i innych to najlepszy sposób na walkę z samotnością. Samotność nie tylko negatywnie odbija się na naszej psychice, ale również na zdrowiu. Samotność ma wpływ na ciśnienie krwi, bezsenność czy nawet demencję. Prowadzić może do otyłości (podjadanie w samotności), uzależnienia od nikotyny czy alkoholu. Jak radzić sobie z samotnością w dzisiejszych czasach? CO zrobić, aby czuć się ze sobą dobrze? Odpowiedź poniżej.
Miłość do siebie

8 powodów dla których warto pokochać siebie

Depresje
Istnieje mnóstwo powodów dla których warto pokochać siebie, jednak czy znasz ich co najmniej 8? Czasami jest ciężko siebie kochać, zwłaszcza jeśli coś w naszym życiu nie idzie po naszej myśli. Bez względu jednak na to co przechodzisz i jakie masz kłopoty są bardzo ważne powody dla których trzeba wierzyć w siebie i się kochać takim jakim się jest.