bezsennosc

Jak zasnąć w 60 sekund bez pomocy środków nasennych?

Bezsenność
Odpowiednia ilość snu jest dla naszego organizmu niezbędna. To czas, w którym neurony regenerują się, a całe ciało odpoczywa. Gdy regularnie się nie wysypiamy, zaczynają nam doskwierać problemy z pamięcią, wahania nastrojów, zaburzeniu ulegają nasze zdolności logicznego myślenia i przetwarzania informacji. Ale co zrobić, gdy mimo szczerych chęci po prostu nie jesteśmy w stanie zasnąć? Najprostszym rozwiązaniem jest zażycie tabletki na sen. Jednak tego typu leki nie tylko mogą uzależniać, ale tracą swoją moc zaledwie po kilku tygodniach regularnego stosowania. Na szczęście istnieje inny prosty sposób, żeby szybko zasnąć. I nie wymaga on stosowania żadnych farmaceutyków. Jeśli chcesz się dowiedzieć na czym polega, zapraszam do dalszej lektury.
bezsennośc

Co się dzieje, gdy śpisz krócej, niż 8 godzin na dobę?

Bezsenność
Życie w ciągłym pośpiechu, stres, praca na zmiany – wszystko to sprawia, że coraz rzadziej możemy sobie pozwolić na długi, niezmącony sen. A przecież już od dawna wiadomo, że 8 godzin snu to dawka, którą musimy wygospodarować, jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie musisz cierpieć na bezsenność, by odczuwać niepokojące objawy niedostatecznej ilości snu. Co zagraża ci, jeśli wciąż będziesz spać mniej, niż 8 godzin na dobę? Sprawdź.
domowy napój na sen

Jak zrobić domowy napój na dobry sen?

Bezsenność
Jeśli miewasz problemy z zasypianiem, nie ulegaj pokusie stosowania leków na sen. Nie rozwiążą one problemu, a zażywane przez dłuższy czas mogą uzależniać. Bezpiecznym domowym środkiem nasennym jest napój przygotowany według zamieszczonego tutaj przepisu. Prócz swojego uspokajającego i nasennego działania, korzystnie wpływa na pracę mózgu i całego układu nerwowego. Pij go na godzinę przed pójściem spać, a problem z bezsennością zniknie na dobre.
Dobry sen

Jakie są sposoby na dobry sen?

Stres
Dobry sen uzależniony jest od tzw. higieny snu. Prawidłowe przyzwyczajenia pomogą nam zasnąć szybko, dobrze się wyspać oraz obudzić z wielkim zapasem nowej energii. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na dobre spanie.
jak zasypiać?

Jak szybko zasnąć?

Bezsenność
Czy należysz do osób, którym bardzo trudno zasnąć w nocy i nie wystarcza im czasu na sen? Mimo, iż wcześnie chodzisz spać stale jesteś niewyspany. Przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą ci zasnąć szybciej.
zespół niespokojnych nóg

Jak leczyć zespół niespokojnych nóg?

Zespół Niespokojnych Nóg
Leczenie zespołu niespokojnych nóg polega głównie na łagodzeniu objawów. Często jest bardzo trudne lub niemal niemożliwe znalezienie źródła problemu. Osoby chore na zespół niespokojnych nóg czują nieodpartą potrzebę poruszania nogami. Objawy te występują zwykle podczas siedzenia lub leżenia, zaś ustępują gdy chory porusza nogami lub chodzi. Zespół niespokojnych nóg jest często przyczyną bezsenności i niedosypiania.
dziennik snów

Jak się wyspać dzięki dziennikowi snów?

Bezsenność
Dziennik snów to notes, w którym zapisuje się sny. Taki dziennik pomaga pozbierać myśli, zapamiętać sny i uczucia, jakie ma się podczas snu. Co więcej, może on pomóc lepiej się wyspać. Oto co musisz zrobić, żeby go wykorzystać:
Joga na sen

Joga na sen

Joga
Joga powinna być podstawą zarówno dla kobiet w ciąży jak i przeciętnych nastolatek, które chcą pozbyć się stresu i odnaleźć siebie. Joga potrafi zarówno świetnie wyciszyć organizm jak również jest wspaniałym sposobem ćwiczeń pozwalającym pozbyć się różnych bóli i poprawić metabolizm. Poniżej przedstawiam 7 asanów, które pozwolą ci lepiej spać.
Dobry sen

Sposoby na lepszy sen·

Stres
Brak ci energii w dzień, jesteś rozdrażniony, często wybuchasz i masz lekki sen? Najwyższa pora zacząć się dobrze wysypiać. Im lepiej będziesz spać, tym życie będzie piękniejsze.
bezsenność

Naturalne sposoby na bezsenność·

Bezsenność
Masz problemy z zaśnięciem, cierpisz na bezsenność? Nie faszeruj się tabletkami, które w założeniu mają rozwiązać twoje problemy ze snem. Istnieje przecież wiele naturalnych metod walki z bezsennością, które są łatwo dostępne i nie mają szkodliwego wpływu na twój organizm. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.