depresja

Czy choroby psychiczne są dziedziczne?

Choroba Psychiczna
Według najnowszych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Wisconsin-Madison, lęki mogą być dziedziczne. Okazuje się, że cały szereg chorób psychicznych możemy dostać w spadku po naszych przodkach. Wczesne uzmysłowienie sobie konsekwencji takiego stanu rzeczy pomaga wyłapać pierwsze objawy choroby i podjąć odpowiednie leczenie. To również cenna wskazówka dla wszystkich osób planujących potomstwo. Wiele zaburzeń psychicznych może mieć podłoże genetyczne. Oto cztery, w przypadku których mamy najwięcej dowodów, że tak właśnie jest.
choroba afektywna dwubiegunowa

Jak radzić sobie z chorobą afektywną dwubiegunową?·

Choroba Afektywna Dwubiegunowa
Choroba afektywna dwubiegunowa to poważne zaburzenie, w którym epizody manii (ponadprzeciętnie dobrego nastroju i euforii) występują na zmianę ze stanami depresyjnymi. Pacjenci cierpiący na tę chorobę zazwyczaj muszą być leczeni za pomocą leków stabilizujących nastrój i innych farmaceutyków. Niezwykle istotne jest również utrzymanie zdrowego stylu życia. Odpowiednie odżywianie, przestrzeganie ustalonej pory snu oraz inne zdrowe nawyki mogą pomóc pacjentowi w walce z chorobą. Poniżej poznasz pozamedyczne sposoby radzenia sobie z chorobą afektywną dwubiegunową. Nie lekceważ ich znaczenia.
choroba afektywna dwubiegunowa

Jakie są objawy choroby afektywnej dwubiegunowej?·

Choroby Psychiczne
Częste zmiany nastroju rzadko kojarzy się z zaburzeniami psychicznymi. Z tego powodu choroba afektywna dwubiegunowa nie zawsze jest od razu rozpoznawana. Apatia, problemy w pracy, przemęczenie – mogą stanowić jej pierwsze sygnały. Poniżej znajdziesz 10 najczęstszych objawów choroby afektywnej dwubiegunowej. Pozwolą ci one określić, czy zmiany nastroju są czymś więcej, niż tylko przejawem trudnej osobowości.
rozpoznanie i leczenie depresji

Jak rozpoznać depresję?

Depresje
Złe samopoczucie psychiczne jest częścią naszego życia. Jednak kiedy pustka i rozpacz ogarnia nas na dłuższy okres czasu, może to oznaczać, że mamy do czynienia z depresją. Życie przestaje nas cieszyć, hobby i przyjaciele stają się dla nas mało interesujący, czujemy się wyczerpani a codziennie obowiązki nas przytłaczają. Kiedy depresja nas już dopadnie należy niezwłocznie szukać pomocy. Jednak, aby zacząć ją leczyć, należy ją najpierw zrozumieć. Nauka o depresji, w tym jej objawy, przyczyny oraz leczenie, to pierwszy krok do pokonania problemu.
depresja

Jak wyjść z depresji?

Depresje
W czasach coraz szybszego tempa życia, dużego bezrobocia i rosnącej izolacji społecznej, ludzie mają coraz więcej powodów do popadania w depresję i coraz mniej środków finansowych, by ją pokonać. Publiczna opieka medyczna często nie zapewnia chorym możliwości wyleczenia. Jeśli cierpisz na depresję, a zwłaszcza, gdy chorujesz na chorobę afektywną dwubiegunową, zmiana stylu życia i inne samodzielnie podjęte działania nie wystarczą, by się z niej wyleczyć. Jednak nawet jeśli zażywasz antydepresanty i regularnie spotykasz się z terapeutą, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, żeby pomóc sobie wyjść z depresji. Co więcej, nie kosztują one ani grosza.