zawał serca

Co robić w przypadku zawału lub udaru?

Pierwsza Pomoc
Czasem o życiu człowieka decydują minuty. Wtedy nie ma już czasu na zastanawianie się. Trzeba wiedzieć jak rozpoznać zagrażające życiu objawy i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. Z tej porady dowiesz się jakie symptomy świadczą o przechodzonym właśnie zawale lub udarze mózgu. Powiemy ci również w jaki sposób udzielić choremu pomocy, by ocalić nie tylko jego zdrowie, ale i życie. Przeczytaj. To bardzo ważne.
urazy

Pierwsza pomoc przy urazach – przydatna nie tylko na wakacjach

Pierwsza Pomoc
Gdy pogoda dopisuje, aż chce się pospacerować, wskoczyć na rower, pojechać na piknik lub choćby popracować na działce. Czasem podczas letnich aktywności przytrafiają się nam różne wypadki. Nietrudno wywrócić się i potłuc, skręcić kostkę, zranić się. Oto wskazówki, jak sobie pomóc. Przydadzą się nie tylko na wakacjach!
podręczna apteczka

Apteczka na urlop - co spakować?

Pierwsza Pomoc
Zatrucie, biegunka i ukąszenia mogą zdarzyć się podczas każdego wyjazdu. Żeby nie tracić nerwów na poszukiwanie apteki, warto się przygotować. Jeśli masz w domu apteczkę z poprzedniego roku i chcesz ją zabrać, sprawdź, czy leki nie są przeterminowane, a opakowania mają ulotki informacyjne. To bardzo ważne, bo pamięć bywa zawodna i nawet jeśli dziś wiesz, na co jest dany lek, w zdenerwowaniu możesz zapomnieć. Może się też zdarzyć, że lekarstwo będzie musiał podać ktoś inny…
bandażowanie ręki

Jak zabandażować rękę?

Zwichnięcia i Skręcenia
Prawi wszystkie czynności wykonujemy dłońmi, dlatego są one najbardziej narażone na urazy i kontuzje. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku jak prawidłowo zabandażować dłoń.
bandażowanie łokcia

Jak zabandażować łokieć?

Zwichnięcia i Skręcenia
Chcesz zabandażować rękę ale nie wiesz jak to zrobić? Wiele osób ma taki problem jak ty, ale wbrew pozorom nie jest to skomplikowane i nie wymaga specjalnych umiejętności. W kilka chwil będziecie w stanie zrobić sobie opatrunek. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tą czynność samodzielnie poproś kogoś o pomoc. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w zrobieniu opatrunku żółwiowego łokcia (zbieżnego). Powodzenia!
drzazga

Jak usunąć drzazgę?

Rany i Zranienia
Twoje dziecko biegało na bosaka po drewnianych płytach a teraz płacze bo w paluszku u stopy tkwi wielka drzazga? Nie wiesz jak ją usunąć ponieważ dziecko boi się igły? Po co płacz, poniżej przedstawię bardziej i mniej konwencjonalne sposoby na usunięcie drzazgi.
oparzenie skóry - pierwsza pomoc

Jak postępować w przypadku oparzenia?

Poparzenia
Oparzenia przytrafiają się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Źródłem nieszczęścia może być każdy gorący płyn jak woda, zupa, mleko jak też gorące przedmioty jak żelazko, palnik elektryczny itp. Przeczytaj i dowiedz się jak postępować w przypadku oparzeń termicznych. Oparzenia skóry - pierwsza pomoc.
uraz ucha

Jak postępować w przypadku urazu nosa lub uszu?

Pierwsza Pomoc
Niemal każde skaleczenie lub uraz wiąże się nieuchronnie z odczuwaniem bólu. Wyjątkowo silny ból towarzyszy skaleczeniom obszaru nosa i uszu. Jeśli wraz z bólem występuje również upośledzenie funkcji tych niezwykle ważnych narządów zmysłów, wówczas konieczna jest interwencja lekarska. Niewielkimi skaleczeniami obszaru nosa i uszu można jednak z powodzeniem zająć się samemu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić- ten artykuł jest dla Ciebie!
złamanie barku

Jak postępować przy złamaniu barku?

Pierwsza Pomoc
Okres wakacyjny sprzyja różnego rodzaju złamaniom. Szczególnie często zdarzają się wypadki, gdzie dzieci łamią sobie obojczyk lub przedramię. Taki wypadek jest niezwykle bolesny niestety niewiele osób wie jak w takich przypadkach trzeba udzielić pierwszej pomocy. Czytając ten artykuł dowiesz się jak udzielić pomocy osobie, która złamie obręcz barkową.
opatrywanie ran

Jak opatrywać rany?

Pierwsza Pomoc
Drobne skaleczenia oraz rany pacjent może leczyć samodzielnie. W większości przypadków nie wymagają one hospitalizacji. Przy znajomości reguł postępowania pierwszej pomocy, można samemu opatrzyć ranę lub nawet zatamować krwotok. Czytając ten artykuł dowiesz się jak opatrzyć różne rodzaje ran.