brudna toaleta

Jakie jest najbrudniejsze miejsce w toalecie publicznej?

Codzienna higiena
Wiele osób stara się unikać toalety publicznej jak ognia. Niestety często zdarza się tak, że nie mamy wyboru i musimy skorzystać z toalety publicznej, która stoi na dworcu lub w galerii handlowej. Większość z nas ma w nawyku układanie papieru toaletowego na deskę i siadanie. Czy jednak jest to najbezpieczniejsza metoda, która pozwoli zbudować mur pomiędzy zarazkami i bakteriami tysięcy osób korzystających z toalety? Niejeden z nas obsesyjnie boi się korzystać z publicznej toalety, z której korzystają osoby często na bakier z higieną osobistą. Jednak wiele osób, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z drobnoustrojami używa papieru toaletowego jako podkładki, która ponoć jest na tyle bezpieczna, aby bez przeszkód usiąść na desce.
podróżowanie samolotem

Negatywne skutki podróżowania samolotem

Bezpieczeństwo Podróży
Podróżowanie samolotem ułatwia nam życie na wiele sposobów. Nie ma lepszego uczucia niż świadomość, że możesz dostać się w dowolną część świata w czasie krótszym niż jeden dzień. Niemniej jednak podróżowanie samolotem niesie ze sobą pewne zagrożenia dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli planujesz podróż niebawem zwróć uwagę na niektóre z potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.
choroba lokomocyjna

Jak w naturalny sposób zapobiegać chorobie lokomocyjnej?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Nie ważne czy to na łodzi, w samochodzie czy samolocie, wiele osób doświadcza choroby lokomocyjnej. Powód jest zwykle ten sam, wysyłanie sprzecznych informacji do mózgu. Natomiast środków i sposobów zapobieganiu choroby jest wiele, przez środki chemiczna po naturalne. Wśród nich jest imbir, którego liczne badania sklasyfikowały jako skuteczny w chorobie lokomocyjnej. Więcej dowiesz się z dalszej części artykułu.
ugryzienia komarów

Jak odstraszyć komary?

Ukąszenia Komarów
Komary są prawdziwym koszmarem dla osób mających "słodką krew". Każde wyjście na działkę, rower czy nad jezioro kończy się setkami swędzących ukąszeń. Czasami jednak ugryzienie może się okazać o wiele groźniejsze - szczególnie w tropikalnych krajach, gdzie większość chorób roznoszona jest przez owady. Poniżej znajdziesz kilka porad jak uchronić się przed ugryzieniami komarów.
trąba powietrzna

Jak zachowywać się podczas trąby powietrznej?

Bezpieczeństwo Podróży
Trąba powietrzna to jedno z najniebezpieczniejszych zjawisk obrazujących bezwzględne siły natury. Jak wiadomo jest to nieokiełznana siła, która potrafi zniszczyć wszystko w przeciągu kilku chwil. Dlatego też warto wiedzieć jak należy zachować się podczas tego typu zjawisk atmosferycznych. Wbrew pozorom trąby powietrzne Polsce są dość regularnym zjawiskiem. Szacuje się, że w ciągu roku występuje około czterech trąb powietrznych. Szczególnie w ostatnich czasach można było usłyszeć o tornadach w Polsce. Do wystąpienia tego typu zjawisk są konieczne odpowiednie warunki meteorologiczne. Najczęściej dochodzi do nich w ciepłych miesiącach. Wbrew powszechnej opinii, tornada nie są nowym zjawiskiem w naszej strefie klimatycznej. Najsilniejsze tornado miało miejsce w roku 1931 w okolicach Lublina.
porwana kobieta

Jak zachować się podczas porwania?

Ogólne porady
Porwania towarzyszą nam od wieków. Często są związane z okupem, bądź też zemstą. Jest to sytuacja zagrożenia życia dla osoby porwanej, ponieważ do końca nie znamy zamiarów porywaczy. W dzisiejszych czasach porwania często zdarzają się za granicą. Dotyczy to szczególnie młodych kobiet oraz dzieci. Najwięcej uprowadzeń zdarza się w Meksyku i Kolumbii. Niekiedy porwania mogą być przeprowadzone podstępem. Ofiara może być tak zwodzona, że nie będzie zdawać sobie sprawy, że uczestniczy w porwaniu. Dowiaduje się dopiero, gdy zostaje całkowicie ubezwłasnowolniona. Ważne, żeby być świadomym takich sytuacji oraz wiedzieć jak się wówczas zachować. Na wstępie należy powiedzieć, że nie ma jednego złotego środka, który gwarantuje ucieczkę. Osoba porwana musi być czujna oraz musi wiedzieć, kiedy podejmować próby ucieczki. W tym artykule znajdziesz wskazówki.
burza z piorunami

Jak się zachować podczas burzy?

Natura
Według naukowców, w ciągu każdej sekundy w Ziemię uderza około 100 piorunów. Burza może nas dopaść wszędzie i w różnych okolicznościach: w mieście, w lesie, na polu czy na jeziorze. Poniżej znajdziesz wskazówki jak się zachować podczas burzy i jakie środki ostrożności należy zachować.
apteczka pierwszej pomocy

Jak przygotować apteczkę pierwszej pomocy?

Pierwsza Pomoc
Bezproblemowo możemy zakupić gotową apteczkę pierwszej pomocy. Jednak często okazuje się, że jednak czegoś dla nas w nich brakuje, lub coś jest zbędne. Zamiast więc kupować apteczkę tylko po to, żeby ją przeorganizować można zrobić sobie apteczkę samodzielnie. Oto kilka wskazówek odnośnie tworzenia własnej apteczki.
wąż

Co robić, gdy ukąsi nas wąż?

Pierwsza Pomoc
Wybierając się w podróż za granicę warto być przygotowanym na nagłe sytuacje kryzysowe. Oczywiście przed wyjazdem należy zorientować się, gdzie w pobliżu miejsca naszego pobytu znajduje się najbliższy szpital/lekarz. Jednak niekiedy okoliczności zmuszają nas do natychmiastowego reagowania, np. w przypadku ukąszenia przez węża. W tym wypadku nie ma zbyt wiele czasu, ponieważ niektóre jady są bardzo groźne dla ludzkiego życia. Mogą zabić już w ciągu 10 min. Trzeba być miłośnikiem zwierząt, żeby orientować się jaki wąż jest najgroźniejszy, a jaki nie. Nie mając takiej wiedzy, warto postępować tak samo jak w przypadku ukąszenia bardzo jadowitego gada. Jak reagować na ukąszenia? Dowiesz się tego czytając poniższy artykuł. Taka wiedza jest niewątpliwie bardzo przydatna, szczególnie w podróży.
choroba lokomocyjna

Jak uniknąć choroby lokomocyjnej?

Bezpieczeństwo Podróży
Wiele osób cierpi na chorobę lokomocyjną. Jest to bardzo uciążliwa przypadłość, ponieważ ciężko ruszyć nam z nią w dłuższą podróż. Istnieje jednak kilka sposobów, aby uniknąć przykrych skutków choroby lokomocyjnej. Kilka cennych rad znajdziesz poniżej.