burza

Jak zachować bezpieczeństwo podczas burzy?

Inne
U wielu osób gwałtowne burze wywołują uczucie niepokoju a nawet strachu. Tych zjawisk atmosferycznych najczęściej boją się dzieci, ale i wśród dorosłych nie jest to takie rzadkie. Jasne rozbłyski na niebie i głośne grzmoty sprawiają, że niektórzy mają wręcz ciarki na plecach. Nie da się ukryć, że burza jest mało przyjemna (choć czasem można spotkać kogoś, kto jest nią wręcz zafascynowany) i bywa bardzo niebezpieczna. Gdy nadciąga, warto pamiętać o zachowaniu środków ostrożności.
Jaki jest dopuszczalny poziom natężenia hałasu

Jaki jest dopuszczalny poziom natężenia hałasu?

BHP
Dopuszczalny poziom natężenia dźwięku w budynkach mieszkalnych to 40 dB w dzień i 30 dB w nocy. Hałas jest ciągły i szczególnie uciążliwy, a twoim zdaniem np. urządzenia w twoim budynku lub poza nim albo w zakładzie usługowym przekraczają te normy? Możesz złożyć skargę lub wniosek do powiatowego oddziału Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS). Ona przeprowadzi pomiary hałasu w ramach sprawowanego nadzoru. Skarga powinna być w formie pisemnej lub ustnej, do protokołu.
praca przy komputerze

Zasady pracy przy komputerze

Praca w Domu
Komputery w dzisiejszych czasach to już konieczność. Prawie każdy posiada komputer bądź choć raz miał z nim styczność. Niewątpliwie jest to bardzo pomocne urządzenie. Jest to duże ułatwienie, zarówno dla uczniów, jak i dla pracowników różnego rodzaju instytucji. Jednakże mało kto wie jak prawidłowo należy korzystać z komputera. Jak prawidłowo siedzieć przy komputerze? W jakiej odległości od oczu powinien znajdować się monitor? Wszystkie te pytania mają na celu zmniejszenie ryzyka różnego rodzaju chorób związanych z pracą przy komputerze. Przede wszystkich dolegliwości te są związane z kręgosłupem czy też nadgarstkami. Poniżej znajdziesz informacje na temat zasad bezpiecznego korzystania z komputera. Bezpiecznego dla twojego zdrowia.
etykieta ekologiczna

Jak odczytywać oznaczenia ekologiczne na produktach?

Recykling Odpadów
Naklejki na niektórych produktach, np. elektronicznych, przypominają czasem jakiś tajny szyfr. Zwykle mówią one, na ile dany produkt jest przyjazny środowisku. Oto najczęściej występujące: